Focal T+A Thorens Goldring Sinus Audio
CineVersum WireWorld Audio Desk Systeme Gläss Eagle Cable Artnovion

Všetko to začalo koncom roka 2012,

kedy sa súčasní majitelia spoločnosti Enigma High Fidelity s. r. o. rozhodli, že založia novú spoločnosť, ktorá by priniesla na Slovenský trh niečo nové v High-End sfére. Samozrejme, myšlienka v nich driemala už od čias, kedy sa aktívne začali zaujímať o High-End, teda asi 15 rokov pred vznikom spoločnosti. Trvalo to vyše roka, pokiaľ sa firma vyvíjala, vznikala a rástla do doby, kedy mohli oficiálne otvoriť predajňu vo Zvolene, ktorú nazvali Enigma High Fidelity Audio. Ale to už veľmi predbiehame udalosti, poďme pekne od začiatku. Tá ich cesta samozrejme vôbec nebola taká rýchla, jednoduchá a priama.

Cieľ bol určený. Vybudovať firmu, ktorá by ponúkala exkluzívne značky so zvučnými menami, len tou najvyššou kvalitou, s najlepšími celosvetovými hodnoteniami a v prvom rade jedinečným, podmanivým a muzikálnym zvukom, kde zákazník nebude musieť skúmať „ako to hrá“, len si vychutnávať pôžitok z hudby. Značky ktoré si spolu „sadnú“, a oslovia ako zvukovo tak aj cenovo čo najviac ľudí. Dbali na to, aby mali dlhoročnú tradíciu, svoj vlastný vývoj a neustály firemný progres s čo najširším portfóliom produktov. Neuspokojili sa s priemernosťou. Chceli pre zákazníkov len to najlepšie. Preto sa rozhodli pre legendárne značky, ako Focal, T+A, Thorens, Wireworld, ktorých sú výhradným distribútorom pre Slovensko. Je priam až neuveriteľné, že týmto značkám dovtedy chýbalo skutočné zastúpenie na Slovensku, keďže vo svete sú spomínané značky považované za jedných z leadrov v High-Ende a dlhé roky sa držia na vrchole rebríčkov hodnotení v každej cenovej kategórii. Postupne pridali do svojho portfólia aj Onkyo, Stark, Canor, Heco.

V septembri 2013 boli už zabezpečené a zariadené aj priestory predajne a posluchovej miestnosti vo Zvolene, spolupráca s dodávateľmi bola rozbehnutá na plné obrátky a začali sa ozývať aj noví odberatelia a nič už nebránilo tomu, aby vznikla spoločnosť s konkrétnym menom Enigma High Fidelity s. r. o.. Mali dosť naponáhlo, lebo chceli svoju spoločnosť predstaviť ešte v ten rok, presnejšie o mesiac - 18. októbra na najväčšej High endovej výstave na Slovensku. Nemožné sa stalo skutočnosťou a na High-End Slovakia sa so svojimi produktami predstavila prvýkrát mladučká firma už pod menom predajne Enigma High Fidelity Audio. Ciele si stanovili viac než odvážne. Ich cieľom bolo čo najlepšie sa zviditeľniť a získať to, na čo majú všetci vystavovatelia zálusk - 1. miesto v kategórii najlepší zvuk výstavy. Práce s organizovaním výstavy bolo veľa, termíny boli šibeničné a zvládnuť ich súčasne s administratívou týkajúcou sa zakladaním spoločnosti a objednávok, sa zdalo byť nad ľudské sily. Ich veľké úsilie sa však zúročilo a zo všetkých 30 vystavovateľov, ktorí už majú poväčšine dlhoročnú tradíciu, meno a skúsenosti, získali 1. miesto v kategórií najlepší zvuk výstavy so suverénnym náskokom s ich značkami Focal, T+A, Wireworld, Thorens a počas výstavy aj s úplne čerstvou spoluprácou s Canorom. To najúžasnejšie a zároveň najlepšou satisfakciou za vynaloženú drinu bolo práve to, že porotcami bolo samotných takmer 3000 návštevníkov.

Boj ďalej pokračoval a na prelome roku 2013-2014 sa úspešne podarilo oficiálne otvoriť predajňu spolu s posluchovými priestormi vo Zvolene.

Enigma High Fidelity Audio ponúka vo svojej predajni špičkové produkty, ktoré si môžete nerušene vypočuť v príjemnom prostredí spojené s odborným poradenstvom a ponukou doplnkových služieb. Firemné motto je „emócia v priestore“, ktorá Vás v prvom rade pohladí pri posluchu dokonale vyladených audio zostáv. Samozrejme radi Vás privítajú aj s vlastnými nahrávkami. Stačí už len privrieť oči a nechať sa unášať prílivom emócií z dokonalého zvuku.

Konatelia

Výstava High End Slovakia 2013 Bratislava

High End Slovakia 2013 Bratislava
High End Slovakia 2013 Bratislava