Focal T+A Thorens Goldring Sinus Audio
CineVersum WireWorld Audio Desk Systeme Gläss Eagle Cable Artnovion

Focal

Focal Grande Utopia EM

V priebehu viac ako 30-tich rokov Focal navrhuje, vyvíja a vyrába Hi-Fi reproduktory a meniče.

Focal, ktorý sa spája s vášňou, tradíciou a technologickou dokonalosťou, Vám prináša optimálne riešenie pre maximálne potešenie z počúvania. Focal a Focal Professional sú registrované ochranné známky francúzskej spoločnosti Focal-JMlab, ktorá sa zameriava na výrobu spotrebných a profesionálnych audio produktov. Spoločnosť bola založená na konci roku 1979 v Saint-Étienne vo Francúzsku. Zakladateľom spoločnosti je audio inžinier Jacques Mahul a JMLab predstavuje skratku pre Jacques Mahul Laboratiories. Spočiatku sa sortiment skladal z domácich JMLab reproduktorov a Focal meničov.

Focal-JMLab je najväčším výrobcom reproduktorov vo Francúzsku, spadá do prvých troch najväčších výrobcov v Európe a vo svete je umiestnený v prvej desiatke v tejto kategórii. Produkty od spoločnosti Focal JMLab sú dostupné vo viac ako 80 krajinách po celom svete.

T+A

T+A PA 3000 HV

V podstate sú vedci... neustále skúmajú a vyvíjajú, vychádzajúc z teórie a praxe v oblasti audio technológií. Navrhujú a konštruujú prepracované Hi-Fi komponenty najvyššej kvality s úsilím vyvíjať dokonalé high-end výrobky pre zákazníkov po celom svete.

Firma T+A bola založené v Herforde vo východnom Vestfálsku (NSR) v roku 1978, nachádza sa tu centrum výskumu a výroby. Konštrukciou ich výrobky neobsahujú žiadne obmedzenia, ich úsilie je produkovať výrobky, ktoré za investované peniaze dosahujú čo najlepšiu možnú zvukovú kvalitu Typické vlastnosti ich výrobkov sú extrémna kvalita výroby, dlhá životnosť a komplexné služby servisu a aktualizácie, upgrade T + A výrobkov, čo z nich vytvára viac než len hudobný systém - je to predovšetkým investícia do budúcnosti.

CineVersum

CineVersum Blackwing

Posledných 25 rokov bolo CineVersum synonymom video produktov vysokej kvality. Prispôsobuje a aplikuje najmodernejšie sofistikované technológie profesionálneho filmového priemyslu pre domácich používateľov.

Značka Cineversum bola donedávna súčasťou divízie Media & Entertainment značky profesionálnych kinoprojektorov Barco, určená pre produkciu výrobkov pre domáce kino. V rámci digitalizácie kín a jej vývoja v budúcnosti, sa rozhodla rada spoločnosti plne sústrediť na profesionálny trh vizualizácie a skúsený Jean-Claude Younes bol poverený riadením samostatnej firmy Cineversum a jej ďalším rozvojom.

Thorens

Thorens TD 309

Spoločnosť Thorens sa môže pochváliť bohatou históriou vývoja a skúsenosťami. Ako rodinná firma bola zaregistrovaná vo Švajčiarskom St. Croix už v roku 1883, odkedy sa venovala výrobe hracích skriniek. Na prelome 19. a 20. storočia začala vyrábať vlastné fonografy Edisonovho typu a už v roku 1906 sa preorientovala na výrobu gramofónov pre šelakové platne. Vďaka neustálemu rastu sa čoskoro pretransformovala na akciovú spoločnosť a prispela mnohými technologickými inováciami, ktoré boli adaptované ďalšími výrobcami gramofónov, okrem iného aj vývojom elektrického priameho pohonu, či elektrickej prenosky.

Svoje výrobné kapacity spoločnosť už v šesťdesiatych rokoch 20. storočia presunula do Nemecka, kde výroba pod prísnymi kvalitatívnymi normami pokračuje dodnes. Schopnosť prinášať nové inovácie spoločnosť dokázala aj s novými modelmi, ako TD 309, ktorého dizajn trojbodového zavesenia základne a jeho vplyv na kvalitu reprodukcie sa považuje za jeden najrevolučnejších.

Značka Thorens, so svojou históriou dlhšou, ako 130 rokov, sa dá považovať za najstaršieho doteraz aktívneho výrobcu gramofónov, ak nie aj domácej elektroniky celkovo.

Goldring

Goldring

Špecializovaný kolektív firmy Goldring tvoria inžinieri, návrhári a remeselníci s desiatkami rokov skúseností v oblasti návrhu a výroby produktov s použitím najmodernejších materiálov a technológií. Každý nový výrobok zabezpečuje rozšírenie hraníc kvality vyhotovenia a dizajnu výrobku.

História firmy začína jej založením pod názvom „The Scharf Brothers v Nemecku v roku 1906. V roku 1926 sa objavuje ich prvá vlastná konštrukcia gramofónu the "Juwel Electro Soundbox" s logom Gold Ring, ktoré vyjadruje jeho kvalitatívne smerovanie. V roku 1933 sa firma sťahuje do Británie a pokračuje v produkcii, kde v roku 1954 predstavuje svoj model prenosky Goldring 500 – prvý s princípom snímania pohyblivého magnetu (MM) – táto prenoska sa ďalej zdokonaľovala, v rokoch 1958 až 1960 sa objavili modely Goldring 600 a 700. V roku 1973 sa legendárnemu gramofónu Lenco GL85 s prenoskou Goldring dostalo vysokého ocenenia jeho zvukových kvalít. V roku 1978 sú na trh uvedené dva nové modely prenosiek – Goldring 900SE II a 900E, v rokoch 1987 až 90 prichádzajú modely Eroica, Epic II, Excel a Elite. V roku 2004 firma predstavuje gramofónové šasi GR1 s ramienkom Rega. Jeho nástupca GR2 bol v roku 2005 v svojej kategórii víťazným držiteľom viacerých odborných ocenení. V roku 2009 sú vyvinuté nové prenosky Goldring 2000 a Goldring Legacy, v roku 2011 firma rozširuje svoje služby o internetový servis svojich produktov. V celkovom hodnotení patrí k stabilným lídrom svetovej výroby vysokokvalitných gramofónových prenosiek s neustálym vývojom a rozširovaním zákazníckych služieb.

Audio Desk Systeme Gläss

Audio Desk Systeme Gläss

Rainer Gläss z Audio Desk Systeme vyvinul profesionálne zariadenie – ultrazvukovú práčku vinylových platní (Vinyl Cleaner). Prístroj pracuje úplne automaticky a obsluhuje sa jednoducho. Protibežné mikrovlákna na čistiacich valčekoch spolu s ultrazvukovými vlnami jemne odstránia nečistoty ležiace aj hlboko v drážkach.

Rainer Gläss žije a pracuje v Bádensku-Württembersku, rovnako ako kedysi Bosch alebo Daimler a mnoho ďalších inžinierov, technikov a remeselníkov pochádzajúcich a žijúcich v tejto malebnej krajine, historicky známej ako rodisko známych výskumníkov a vývojárov. V tomto duchu sa rozvíjal aj Reiner Gläss a svoju vynaliezavosť a podnikavosť zhodnotil vo svojich výrobkoch. Ako študent sa učil pracovať s jemnou mechanikou u Carla Zeissa, čo zhodnotil aj vo svojich návrhoch a výrobkoch zodpovedajúcej kvalite mikromechaniky. Jeho výrazný cit pre stavbu a dizajn sa odráža v unikátnych funkčných a atraktívnych produktoch, ktoré sú uznávané po celom svete.

Wireworld

Wireworld

Svetový líder v oblasti káblovej technológie domáceho kina a audio systémov, high-end sfére.

Wireworld audio, video a napájacie káble využívajú celý rad patentovaných, vysoko účinných inovácií, ktoré poskytujú dramatické zlepšenie kvalitu zvuku a obrazu. Náš jedinečný, vedecký prístup porovnávanie káblov na priame pripojenie má za následok produkty so superlatívnym výkonom a hodnotami, ktoré vyvolávajú nadšenie u spotrebiteľov a kritiky po celom svete.

Generácie plynú a audio nadšenci zisťujú, že káble môžu radikálne zmeniť zvuk ich stereo zostavy. Prečo jeden kábel môže produkovať lepšiu kvalitu zvuku ako iné? Nie je ľahké nájsť kvalitný kábel. Faktom je, že najlepší kábel zo všetkých je žiadny kábel. Jednoducho priame fyzické spojenie medzi komponentami. Náš jedinečný prístup hodnotenia káblov porovnaním s priamym spojením nám umožnila vyvinúť káble, ktoré zreteľne zachovávajú viac harmonických štruktúr a dynamický výraz.

Podobne, našim cieľom ďalšieho výskumu a oddanosti ku kvalite tiež viedol k podstatnému pokroku v oblasti digitálnych video káblov a napájacích sieťových káblov.

Eagle Cable

Eagle Cable

Už 20 rokov sa výrobky značky Eagle Cable nachádzajú na medzinárodných trhoch celého sveta. Centrála spoločnosti Eagle Cable sa nachádza na juhu Nemecka v blízkosti hraníc Francúzska a Švajčiarska.

"Made and engineered in Germany" je kľúčovým prvkom nášho sortimentu. Viac, ako 90 % z káblovej metráže je vyrábaných v našej vlastnej továrni na výrobu a vývoj kabeláže v južnom Nemecku. Všetky naše výrobky sú vyrábané podľa prísnych smerníc a všetky z nich sú podrobené dôkladnej kontrole trvalej kvality.

Flexibilita, technická a vizuálna dokonalosť výrobkov a neustále atraktívny pomer ceny a kvality robí produkty od spoločnosti Eagle Cable veľmi žiadanými výrobkami, ktoré môžu vyzdvihnúť každú stereo zostavu, domáce kino a auto-hifi systém.

Artnovion

Artnovion

Zanietení pre riešenia v oblasti akustiky a akustických úprav, talentovaný, odborný a obetavý tím, ktorý sa podujal tvrdo pracovať a vytvoril mnoho zaujímavých produktov v oblasti akustického výskumu a výroby akustických prvkov. Ich výroba podlieha prísnej kontrole a spĺňa požadované parametre vrátane kritérií bezpečnosti a zdravotnej nezávadnosti.

Každodenným úsilím v Artnovion posúvajú hranice inovácií. Zastávajú myšlienku, že i jednoduché riešenia môžu byť tie pravé s cieľom dosiahnuť kvalitnejší a mnohokrát prekvapivý výsledok.

Canor

Canor

Firma Canor sa vývojom a výrobou elektrónkových produktov zaoberá už takmer 20 rokov. Založená bola so zámerom vyvíjať a vyrábať kvalitné elektrónkové high-end komponenty s odpovedajúcou cenou a skvelou zvukovou kvalitou. Vývojári, dizajnéri, ako aj montážni pracovníci v Canore sú nadšencami dobrej hudby, čo sa odzrkadľuje na kvalite spracovania a výslednom zvuku ich produktov.

Všetky produkty sú od výroby plošného spoja cez návrh dizajnu až po samotné zostavenie realizované na Slovensku. Finálnou fázou sú individuálne posluchové testy, ako aj premeranie výrobku na špičkovom meracom zariadení Audio Precision. Ich prvý a zároveň aj veľmi úspešný sériovo vyrábaný model s názvom TP101 bol predstavený v Apríli 1995 na High-End výstave v Brne. Dlhoročnými praktickými skúsenosťami v tomto odvetví a snahou o neustále zdokonaľovanie zvuku ich výrobkov sa dopracovali k viacerým výnimočným vylepšeniam a technológiám. Za všetky spomeniem patentovanú technológiu CMT™ (CANOR® PCB Milling Technology), tykajúcu sa jedinečnej úpravy plošných spojov. Jednu z najdôležitejších súčastí prístrojov tvoria samozrejme elektrónky. A keďže sa podľa pozorovaní kvalita vyrábaných elektróniek v poslednej dobe zhoršila, vyvinuli vlastné jedinečné zariadenie na meranie, testovanie a párovanie použitých elektróniek. Tento unikátny prístroj nazvali Aladdin (vládca lampy). Pomocou tejto dôslednej selekcie si do svojich produktov vyberajú len tie najlepšie a najspoľahlivejšie elektrónky. Navyše, všetky „lampy“ po dobu cca 100 hodín prejdú takzvaným zahorovacím procesom.

Tvrdou prácou a zanietenosťou, ktorá viedla k skvelým výsledkom, sa im darí upevňovať svoje postavenie v predaji aj na zahraničných trhoch. V našom aktuálnom portfóliu nájdete elektrónkové integrované zosilňovače, CD prehrávače, gramofónové predzosilňovače a slúchadlové zosilňovače.

Stark

Stark Gustav III

Na začiatku bol nápad – túžba zhotoviť výrobok, ktorý by svojou kvalitou zvuku a spracovania bol schopný konkurovať továrensky vyrábaným reprosústavám.

Po čase spoločnosť Stark však zistila, že vie vyrobiť oveľa viac ako len obyčajnú reprosústavu, reprosústavu, ktorá je „šitá“ na „ucho“ a posluchovú miestnosť klienta a ktorej hodnota je vyššia než masovo vyrábaných produktov.

Teraz je ich cieľom vyrábať a vylaďovať reprosústavy pre ľudí, ktorí ocenia špičkovú kvalitu a pre ktorých je počúvanie hudby niečo viac.

Na tejto stránke predstavujeme sériové modely, ktoré ešte dodatočne spoločnosť Stark dolaďuje, a to z hľadiska dizajnového i akustického – všetko podľa prianí klienta. Pre najnáročnejších vieme odsimulovať, naladiť a vyrobiť unikátne reprosústavy, šité „na mieru“, ktoré nebude vlastniť nikto iný.