Focal Aria 906
Focal T+A Thorens Goldring Sinus Audio
CineVersum WireWorld Audio Desk Systeme Gläss Eagle Cable Artnovion

Focal

Focal JM Lab

V priebehu viac, ako 30-tich rokov Focal navrhuje, vyvíja a vyrába Hi-Fi reproduktory a meniče.

Focal, ktorý sa spája s vášňou, tradíciou a technologickou dokonalosťou, Vám prináša optimálne riešenie pre maximálne potešenie z počúvania. Focal a Focal Professional sú registrované ochranné známky francúzskej spoločnosti Focal-JMlab, ktorá sa zameriava na výrobu spotrebných a profesionálnych audio produktov. Spoločnosť bola založená na konci roku 1979 v Saint-Étienne vo Francúzsku. Zakladateľom spoločnosti je audio inžinier Jacques Mahul a JMLab predstavuje skratku pre Jacques Mahul Laboratiories. Spočiatku sa sortiment skladal z domácich JMLab reproduktorov a Focal meničov.

V súčasnosti Focal-JMlab navrhuje a vyrába audio produkty v troch hlavných smeroch:

  • Domáce audio produkty pod značkou Focal (predtým JM-Lab) sa skladajú z reproduktorov pre dvoj- a viackanálovú reprodukciu zvuku, vrátane aktívnych, elegantných kompaktných a Apple iPod / iPhone orientovaných systémov;
  • Car audio výrobky pod značkou Focal sa skladajú z reproduktorov, subwooferov a zosilňovačov;
  • Profesionálne audio produkty označené ako Focal Professional sa skladajú z aktívnych monitorov a subwooferov pre nahrávacie štúdiá a domáce štúdiá a po novom už aj štúdiové slúchadlá a taktiež nové gitarové „kombá“ v spolupráci s Americkou spoločnosťou Fender.

Focal-JMLab je najväčším výrobcom reproduktorov vo Francúzsku, spadá do prvých troch najväčších výrobcov v Európe a vo svete je umiestnený v prvej desiatke v tejto kategórii. Produkty od spoločnosti Focal JMLab sú dostupné vo viac, ako 80 krajinách po celom svete.

Hlavná kancelária so správou, skladom a logistikou, oddelením výskumu a vývoja, meničov a zariadením pre produkciu reproduktorov sídli vo francúzskom meste Saint-Etienne. Spoločnosť má tiež ďalšiu fabriku na výrobu reproduktorových kabinetných šasi v Bourbon-Lancy a Pau vo Francúzsku.

Klasická línia

Chorus 700

Focal Chorus 700

Kvalitné hifi za dostupnú cenu.

Chorus 700 predstavuje štvrtú generáciu, pri ktorej si Focal dal za úlohu modernizáciu referenčných reproduktorov, ktorých kvalita, jedinečný zvuk a renomované technológie sú dostupné čo najväčšiemu počtu audiofilov. Pri zachovaní DNA predchádzajúcich modelov rady Chorus, nová generácia Chorus 700 má prednosti v dizajne a kvalite v súlade s dnešnými očakávaniami: pozoruhodný audio výkon a klasickejší dizajn. Technologické inovácie, tradície a exkluzívny dizajn - to sú charakteristické znaky "the Spirit of Sound".

Aria 900

Focal Aria 900

Aria 900 predstavuje nový míľnik pre značku Focal a novú kapitolu v Hi-Fi technológiách.

Navrhnutá a vyrobená vo Francúzsku, rada obsahuje úplne nové meniče s ľanovými sendvičovými membránami a nové TNF invertné výškové meniče zložené z hliníkovo horčíkových zliatin s novou špeciálnou suspenziou Prono, starostlivo navrhnuté ozvučnice a výhybky. Nešetrilo sa, pokiaľ ide o maximálne potešenie z počúvania pre naozajstných milovníkov hudby. Celosvetovo uznávaná rada ktorá, za veľmi krátku dobu dostala prívlastok „dostupný high-end“.

Electra 1000 Be

Focal Electra 1000 Be

Živelnosť, elegancia, perfekcionalizmus, muzikálnosť... Toto všetko sa snúbi v mladšom súrodencovi, ktorý má výrazný gén prebraný od legendárnej rady Utopia. High End pri ktorom nezaplesá len každé srdce audiofila, ale pri pohľade na tento dizajnérsky skvost zmäkne nejedno srdce nežnejšej polovičky, či vzbudí obdiv každého architekta. Svetoznámy designéri Pineau & Le Porcher, ktorý mali na starosť vonkajší výzor, pre nás prichystali hotovú pastvu pre oči.

Základom Electra Beryllium 2 je práve výškový reproduktor, ktorý pochádza z referenčnej rady Utopia a starostlivo chránený patent W Powerflow meničov stredového a basového pásma prichystali nevšedný zážitok euforických rozmerov. Electra Be2 uspokojí či milovníkov high end sterea, ako aj vášnivých nadšencov viacdimenzionálneho kina. Pravá zbraň hromadného pokušenia.

Kanta

Focal Kanta

Focal Kanta sú originálne reproduktory, s ktorými vstúpite do sveta vašej hudby. Ich vyhotovenie predstavuje spojenie prísnych pravidiel akustiky s estetikou bývania – je to DNA, ktorú dostal prvý model Focal Kanta N°2 do vienka. Model je výsledkom intenzívneho trojročného výskumu vývojárov firmy Focal a prvým modelom z pripravovanej série Kanta. Reproduktory získali vďaka tímu konštruktérov výberom a použitím nových materiálov v kombinácii s efektným dizajnom, silnú identitu. Focal ponúka doteraz nerealizované zlúčenie dvoch najmodernejších technológií – kombináciu basových a stredových meničov s ľanovými membránami Flax a výškového meniča IAL3 s berýliovou membránou. Výsledok je presný, éterický a detailný zvuk, ktorý napĺňa poslucháča príjemným teplom a muzikálnosťou. Reproduktory Focal Kanta predstavujú začiatok novej éry pre milovníkov kvalitného zvuku.

Sopra

Focal Sopra

Technologické inovácie v spoločnosti Focal nemajú hranice. Naša dôslednosť má jediný cieľ – potešenie so spektrálnej plnosti a muzikálnosti zvuku, jeho čistota a presnosť vo vzťahu k reprodukovanému hudobnému dielu. Zameriavame sa na vylepšovanie konštrukcie meničov s využitím najnovších poznatkov použitých v najvyšších radách našich reproduktorov s prívlastkom „DNA Focal“ a celého doterajšieho výskumu v technológiách i použitých sofistikovaných materiálov.

Nové nástroje počítačovej analýzy odhalili zložité fungovanie reproduktorových meničov v ozvučnici. Naši inžinieri pracovali na optimalizácii magnetických obvodov i konštrukcii zavesenia membrán reproduktorov a stanovili nové kvalitatívne limity v reprodukcii zvuku, pokiaľ ide o čistotu, presnosť a spektrálnu plnosť. Vďaka novému magnetickému obvodu a závesu membrány TMD poskytuje Sopra predovšetkým v strednom pásme neuveriteľný zvukový realizmus.

Utopia III

Focal Utopia III

Sen... Áno, presne tak by sa dala najvýstižnejšie jedným krátkym slovom opísať celá legendárna modelová rada od spoločnosti Focal. Jej produkty aj najväčší kritici sveta s veľkou úctou a zároveň veľkým obdivom označovali a označujú ako "akustické sochy". Všetky ich modely získali desiatky ocenení z celého sveta a zakaždým v rámci svojej ceny majestátne stali na prvých priečkach. Vo víťazných testoch s úplnou rozvahou dávajú najavo svoju nadvládu. Bez ohľadu na to, či ich testovali a testujú Američania, Rusi, Nemci, Angličania, Japonci. Focal Utopia je jednoznačne celosvetový fenomén. Ich technológie, ktoré sa skrývajú v grandióznych pásmovo odseparovaných ozvučniciach sú doslova Utopické a za ich vývojom stoja desiatky inžinierov, ktorí tisíce hodín vyvíjali modelovú radu, ktorá bez preháňania sa radí k najlepším na svete. Ich top model Focal Grande Utopia EM je považovaný za jeden z najlepších reproduktorov sveta. Po membránach typu "W" a špeciálnym výškovým meničom z čistého berýlia z predchádzajúcich modelov, ktoré znamenali technologický prevrat high end sfére, Grande Utopia EM prináša elektro-magnetický basový menič (EM) s takou silou a presnosťou, ktorá sa nedá porovnať s akýmikoľvek doteraz dostupnými klasickými technológiami.

Celá modelová rada je jedno veľké majstrovské dielo, ktorého zvuk kritici a hrdí majitelia opisujú slovami doslova básnickými a bez hanby priznávajú svoj audioorgazmus. Spoločnosť Focal do svojej najvyššej modelovej rady Utopia III vložila všetku svoju lásku, živelnosť, francúzsky šarm a emócie, ktoré výstižne vložili aj do sloganu, ktorý stelesňuje samotnú podstatu rady. "The Spirit of Sound"...

Domáce kiná, multimédiá a slúchadlá

Easya

Focal Easya

Easya je nová generácia bezdrôtových aktívnych reproduktorov, ktoré kombinuje jednoduchosť použitia s pozoruhodnou zvukovou kvalitou ako tradičné reproduktory od spoločnosti Focal. Tento pozoruhodný systém nesúci označenie "Made in France" sa skladá z bezdrôtového komunikačného systému (Hub) a dvoch aktívnych stĺpových reproduktorov, ktoré poskytujú optimálnu kvalitu zvuku. Bezdôtové spojenie systému s reproduktormi je v bezstratovej digitálnej kvalite.

Dimension

Focal Dimension

Nový soundbar Dimension ponúka dokonalý 5.1 zvuk s realistickými a presnými zvukovými efektami. S maximálnym výkonom 450W sa Dimension výkonovo radí medzi špičkové hi-fi 5.1 audio systémy a je dokonca vhodný pre miestnosti s rozlohou nad 50 m².

Jeho inovatívny dizajn umožňuje umiestnenie na stenu, ako aj na nábytok, či dokonca kombináciu so špeciálnym subwooferom ako podstavec pod TV.

Bird

Focal Bird

Vitajte vo svete Bird, ktorý sa skladá z kompaktných reproduktorov s úžasným zvukom!

Little Bird, Bird a Super Bird sú tri satelitné reproduktory, ktoré tvoria rozsah rady Bird. Rada Bird je tvorená s energiou a vitalitou a môže sa pochváliť špičkovým dizajnom, tieto tri kompaktné reproduktory zdieľajú rovnaký podpis zvuku, ale sú prispôsobené pre rôzne priestory.

Už nie je potrebné voliť medzi kvalitným zvukom a štýlovým zapracovaním interiéru – eproduktory Bird satellite sú ľahké a kompaktné, ľahko sa prispôsobia každému prostrediu, v ktorom sú inštalované, či už na stene alebo na stojane.

Dôme

Focal Dôme

Dôme je high-endový miniatúrny reproduktor, ktorý otvára dvere do úplne novej dimenzie zvuku. Tento reproduktor je vyrobený vo Francúzsku a zahŕňa technológiu reproduktorov od najprestížnejších modelov značky Focal. Dôme má elegantný dizajn bez viditeľných skrutkových spojení a je vyrobený pomocou najmodernejších materiálov s luxusnými doplnkami.

Dôme je v čele inovácií. Jeho efektný zvuk je ideálny pre priestory od 40m². Tento reproduktor je multi-smerový a môže byť namontovaný na stenu, strop alebo stojan s rovnakou jednoduchosťou.

Slúchadlá

Focal Utopia

Inžinieri spoločnosti Focal sa postavili pred neľahkú úlohu navrhnúť a skonštruovať novú radu Hi-Fi slúchadliel. Ciele si stanovili, ako obvykle, len tie najvyššie, a to zhotoviť produkty, ktoré by oslovili každú kategóriu zákazníkov. Chceli vytvoriť slúchadlá pre labužníkov a nadšencov High End sféry, ktoré svojím zvukom si ich podmania a opantajú. Spirit Classic si za krátky čas stala súčasťou nejednej HiFistickej duše, nedávno pribudli nové kúsky Elear, Clear a Utopia, ktoré búrajú kompromisy a majú za úlohu zastávať to najlepšie v konštrukčnej oblasti slúchadiel. Popasovali sa aj s potrebami a požiadavkami mladšej a strednej generácie a vznikla modelová rada Spirit One a Spirit S a nakoniec nové modely Listen, Listen Wireless a mobilné slúchadlá do úší (tzv. „štuple“) Sphear a Spark. Nezabudli ani na typický Francúzky podmanivý dizajn, eleganciu a rozumnú cenu.

Integrované a verejné ozvučenie

300

Focal Integration 300

S novou radou 300 Focal prináša možnosť vlastnej inštalácie a zabudovania reprosústav do bytových priestorov. Stredobasový menič disponuje materiálom ľanovej mebrány Flax®. Vďaka EQI („Easy Quick Instalation“) môžu byť všetky výrobky v rade inštalované úplne bez použitia náradia! A čo viac – k súprave sú dodávané krycie kruhové a hranaté mriežky, montované pomocou integrovaných magnetov, čisto a jednoducho.

Každý z reproduktorov 300 je vhodný k inštalácii ako do steny, tak i na strop. Produkty tejto rady sú univerzálne a ideálne pre hi-fi systémy, domáce kiná alebo ako doplnok klasických hi-fi systémov, najmä rady Aria 900.

Custom

Focal Integration Custom

Focal Custom 100 je rada predurčená pre kreatívne riešenia stropných, vstavaných a vonkajších reproduktorov. Vhodná pre izby kongresové sály, reštaurácie, obchodné centrá, ale vďaka jej odolnosti taktiež vhodná aj do kúpelní, exteriérov, či dokonca plachetníc. Taktiež k dispozícií vo verziách T (pre 100V riešenia).

Chorus

Focal Integration Chorus

Rada Chorus zvádza svojou nenápadnou eleganciou a zvukovým prednesom prevzatým z domácej rady reproduktorov Chorus 700. Je predurčená pre riešenia stropných, vstavaných a vonkajších reproduktorov. Ideálna pre izby, kongresové sály, reštaurácie, obchodné centrá, ale vďaka jej odolnosti si taktiež nájde uplatnenie aj v kúpeľniach, exteriéroch, či dokonca na plachetnici. Pre jej úžasné zvukové podanie je vhodná aj ako zabudovateľné efektové reproduktory pre radu Chorus 700 a Aria 900. Taktiež k dispozícií vo verziách T (pre 100V riešenia).

Electra

Focal Integration Electra

High-End vo vstavaných reproduktoroch. Žiadne kompromisy v použitej technológií, patentoch, či dizajne. Inžinieri od spoločnosti Focal vyvinuli radu, ktorá svojimi technológiami parametrami prevedením a zvukovým podaním šliape po krku akýmkoľvek klasickým highendovým zostavám. Integrácia do stien, stropov a jej nenápadnosť z nej robia ojedinelý celok pre hudobných labužníkov, ktorí vyžadujú jedinečnosť riešenia brilantnej zvukovej kvality spojenej s nenápadnosťou a integritou zvukových systémov. Electra vychádza zo samotnej modelovej rady Electra 1000 Be2, od ktorej prevzala všetky patenty a prvky, ktoré sú v nej obsiahnuté a pridala ďalšie inovácie, ktoré sa zhodnotia práve pri vstavaných reproduktoroch. Electra je aj snom väčšiny partneriek, ktoré preferujú nenápadnosť, čisté línie a zároveň doprajú svojím polovičkám dokonalosť z hudobného podania a vedia relaxovať pri exelentnom ozvučení domácnosti.

Electra... kompromisy sú odteraz minulosťou.