Absorbér Artnovion Loa
Focal T+A Thorens Goldring Sinus Audio
CineVersum WireWorld Audio Desk Systeme Gläss Eagle Cable Artnovion
sinus
< >

Aktuálne ceny a dostupné prevedenia nájdete v cenníku.

Súvisiace produkty

Koncový zosilňovač The Emotion

High End hybridný koncový plne symetrický zosilňovač v triede A, ktorý je obdarený výnimočnými vlastnosťami. Hybridný zosilňovač s MosFet sa dobre kombinuje s elektrónkami. Pre zosilnenie vstupného napätia sú elektrónky najvhodnejšie, pretože disponujú veľkým priestorom pre neskreslené zosilnenie (v prípade, že sú pracovné body správne nastavené) s veľmi veľkým použiteľným pracovným rozsahom. Pre stabilizáciu napájania a výstupného zosilnenia sú zase výkonové bipolárne alebo unipolárne tranzistory (MosFet) najlepším riešením. Zapojením s nimi nie je potrebné riešiť výstupný transformátor a je jednoduchšie dosiahnuť veľmi nízku výstupnú impedanciu, aby zapojenie zvládalo širokú škálu použitých reproduktorov.

Použité komponenty a materiály sú prvotriednej nekompromisnej kvality. Po technickej a vizuálnej stránke bol koncový zosilňovač prepracovaný už pri návrhu do najmenších detailov a následne ručne vyrobený. Konštrukcia zosilňovača je celo-hliníkový frézovaný eloxovaný rám, ktorý nie je vôbec bežný ani pri oveľa drahších typoch zariadení. Keďže je koncová povrchová úprava elox, musia sa odstrániť ručne, viacerými špeciálnymi technologickými postupmi všetky ryhy a škrabance, ktoré vzniknú pri opracovaní hliníkového materiálu. Eloxovaný rám je použitý kvôli lepšej tepelnej a výkonovej stabilite zosilňovača a zároveň nastavuje veľmi vysoký štandard. Pravý a ľavý kanál sú symetricky zapojené v konštrukcii Dual–Mono so samostatnými doskami plošných spojov, samostatnými doskami napájacích zdrojov a samostatnými toroidnými transformátormi na kanál, čo zaručuje výnimočnú separáciu kanálov a vylučuje presluch medzi kanálmi. Všetky prepoje v zosilňovači sú z vysokokvalitných postriebrených medených drôtov s tepelne odolnou teflónovou izoláciou.

Pred-zosilňovacia časť je postavená na sovietskych (ruských) elektrónkach 2×6N6P na kanál so zlatou riadiacou mriežkou v systéme elektrónky („predchodca“ elektrónky 6N30P-DR super dvojitá trióda), ktoré sú zapojené v symetrickom a zároveň v superlineárnom kaskádovom zapojení, umožňujúce vyvážené symetrické zosilnenie bez akýchkoľvek vstupných transformátorov a podobných elementov, čo by zhoršovalo vstupnú frekvenčnú prenosovú charakteristiku. Dvojitá trióda 6N6P je fantastická nielen ako pred-zosilňovacia elektrónka, ale aj ako výstupná elektrónka, hlavne v High End slúchadlových zosilňovačoch v zapojení OTL kvôli veľmi nízkej výstupnej impedancii. Elektrónka 6N6P dosahuje výborné parametre aj v impulznom režime. Obe elektrónky (6H30P-DR a 6N6P) nemajú klasický zvuk triódy ako 6922 (E88CC), ale disponujú oveľa väčšou prehľadnosťou a jasnosťou vo zvuku. Vykazujú lepšie oddelenie hudobných nástrojov, vokálnych detailov s impozantnou veľmi vysokou dynamikou. Katódy vstupných elektróniek 6N6P v zosilňovači „The Emotion“ nie sú zapojené proti zemi, ktorá je zdrojom rušenia a šumu, ako pri klasických zapojeniach a lacnejších zosilňovačoch, ale proti mínusovému napätiu, takže pracuje v tzv. plávajúcej zemi bez akéhokoľvek rušenia, či šumu. Anódové a katódové napätia disponujú prúdovými zdrojmi, čo zaručuje veľmi vysokú stabilitu pracovného bodu elektróniek vstupného obvodu zosilňovača. Preto dosahuje pred-zosilňovacia časť zosilňovača také vynikajúce parametre, siahajú totiž až na konštrukčnú hranicu elektróniek.

Koncová zosilňovacia časť je osadená 2×N-MosFet na kanál v tzv. circlotronovom zapojení. Reproduktor v tomto zapojení nie je zapojený proti zemi, ako u bežných zosilňovačov, ale medzi dvomi tranzistormi N-MosFet v mostíkovom zapojení s plávajúcimi zdrojmi napájania koncových N-MosFetov. V tomto 2×2 drôtovom „bifilárnom“ pripojení napájania medzi zdrojom a koncových N-MosFetov sa automaticky rušia magnetické polia a eliminuje skreslenie, rušenie i šum. Tieto prúdy, ktoré by mohli plynúť reproduktormi, nespôsobia narušenie magnetického poľa, pretože ich vzájomné vektory spôsobia vlastné zrušenie magnetickej indukcie. Dôvod je pomerne jednoduchý: elektróny pochádzajúce z dvoch plávajúcich napájaní sa neuzavrú proti zemi, ale „vyrušia sa“ v protifáze príslušného napájacieho napätia cez elektrolytické kondenzátory napájacích zdrojov MosFetov. Výstupnými tranzistormi MosFet vždy tečie definovaný kľudový prúd. V dôsledku toho sa koncový stupeň správa zvukovo a konštrukčne ako zosilňovač v mostíkovom zapojení triedy A, ale s oveľa nižšou spotrebou energie. Výsledkom tohto typu zapojenia je lepšie oddelenie hudobných nástrojov, vokálnych detailov s prirodzenou dynamikou bez kompresie, ako by ste boli súčasťou živého koncertu.

Kapacita kondenzátorov napájania koncových N-MosFet je 81600 µF na kanál s ultra-nízkym ESR (Equivalent Series Resistance) kondenzátorov. Pri zapojení zosilňovača ako bi-amp monoblok je kapacita až 163200 µF na kanál, čo zaisťuje veľký pulzný prúd aj pri zaťažení do reproduktorov s nízkou impedanciou 2 Ohmov. Oba symetrické kanály zosilňovača sú zapojené v najlepšej linearite bez spätných väzieb so širokým prenosovým frekvenčným pásmom a dobrými fázovými rezervami takmer 90 stupňov (v uzavretej slučke). Ultra-široké frekvenčné pásmo, veľmi nízke skreslenie a rýchlosť priebehu signálu sú pre hudbu veľmi dôležité. Hudba, samozrejme, nie je len o sínusovej oscilácií, ale skladá sa z množstva impulzov rôznych frekvencií a ich následných harmonických, preto je veľmi dôležité, aby sa predná nábehová hrana týchto impulzov zosilnila s rovnakou rýchlosťou, ako zadná odtoková hrana impulzu.

Úroveň zosilňovača nie je v signálovej ceste, ako u bežných typov zosilňovačov, takže nie je zdrojom rušenia. VU metre vybudenia sú taktiež zapojené symetricky, aby neovplyvňovali výstupnú charakteristiku a neboli zdrojom rušenia. Zosilňovač sa dá zapojiť ako monoblok a zároveň aj ako bi-amp. Keďže má veľmi nízky výstupný odpor (>0,0295 Ohm), je vhodný pre širokú škálu typov reproduktorov.

Technické parametre

 • Plne symetrický výkonový zosilňovač
 • Dual-mono konštrukcia
 • Ultra široká frekvenčná charakteristika pred-zosilňovacieho stupňa 0,5Hz - 1MHz (±3dB)
 • Frekvenčná charakteristika zosilňovacieho stupňa 1,9Hz - 390kHz (±3dB)
 • Odstup signál - šum: >109dB
 • Harmonické skreslenie THD: <0,03%
 • Separácia kanálov: >116dB (1kHz)
 • Tlmiaci (dumping) faktor: >271 (8Ω)
 • Výstupný výkon: 65W (8Ω), 100W (4Ω)
 • Vstupná citlivosť max.: 1Veff
 • Vstupné elektrónky: 4×6N6P gold grid
 • Toroidný transformátor: 2×250VA
 • Hmotnosť: 23kg