Focal T+A Thorens Goldring Sinus Audio
CineVersum WireWorld Audio Desk Systeme Gläss Eagle Cable Artnovion

TCD 410 R

Reproduktor regálový

ta
TCD 410 R je kompaktná, stredne veľká regálová reprosústava, ktorá môže byť umiestnená aj na stojan. Jedná sa o klasickú dvojpásmovú koncepciu a je spojením jedinečných tonálnych a vyžarovacích charakteristík kompaktných dvojpásmových reprosústav s basmi a dynamikou väčších podlahových sústav.

TCD 315 S

Reproduktor stĺpový

ta
S výškou iba 85 cm je TCD 315 S najmenším a najštíhlejším stĺpovým reproduktorom série TCD. Jeho konštrukcia je veľmi podobná iným stĺpovým reproduktorom tohto radu, sú použité rovnaké stredové a výškové meniče, ako u modelu TCD 310 S, zatiaľ čo basové meniče sú o niečo menšie. Napriek svojím malým rozmerom predstavuje TCD 315 S dospelý reproduktor s dlhým kanálom systému transmission line s niekoľkonásobným zalomením v konštrukcii ozvučnice. Dva 15 cm basové meniče s extrémne pevnými, štruktúrovanými uhlíkovými membránami s nízkou rezonančnou frekvenciou produkujú veľmi hlboké a presné basy s vysokým akustickým tlakom.

TCD 310 S

Reproduktor stĺpový

ta
TCD 310 S je najmenšia podlahová reproduktorová sústava v rade TCD no je skoro meter vysoká, takže až tak malá zase nie je. Konštrukčne je veľmi podobná TCD 210 S, len stredotónové a basové meniče sú i niečo menšie. TCD 310 S je ďalšia plnorozsahová reprosústava so systémom transmission line. Dva 17cm basové reproduktory s nízkym rezonančným kmitočtom sú presne zladené z ozvučnicou tohto typu. Ich pevné membrány lisované z uhlíkových vlákien produkujú veľmi hlboké a presné basy s vysokým akustickým tlakom. Dva 15cm stredotónové reproduktory a kalotový vysokotónový reproduktor s kónickým zvukovodom tvoria akustickú jednotku s konštantnou smerovosťou – CD (Constant Directivity.

TCD 210 S

Reproduktor stĺpový

ta
TCD 210 S je nekompromisný návrh podlahovej reprosústavy so systémom transmission line. Dva masívne 22cm basové meniče s nízkou vlastnou rezonanciu sú zladené do celku a ich veľmi pevné, vystužené membrány produkujú neuveriteľne nízke a presné basy s veľmi vysokým akustickým tlakom. Rovnaké meniče sa tiež používajú v našich high-end reprosústavách SOLITAIRE® CWT 500. Dvojica 17cm stredotónových meničov a kalotového vysokotónového meniča so zvukovodom tvorí akustickú jednotku s konštantnou smerovosťou (Constant Directivity).

TCD 110 S

Reproduktor stĺpový

ta
TCD 110 S je vlajkovou loďou novej rady CRITERION a odráža príkladným spôsobom základné princípy kvality v troch modeloch podlahových reprosústav novej série TCD. Každý model je vybavený dvoma špeciálnymi basovými meničmi, dvomi stredotónovými meničmi jednotky v usporiadaní D' Appolito a úplne nový druh superkvalitným kalotovým reproduktorom so zvukovodom. Meniče vychádzajú z high-end reproduktorov, montovaných do našej najvyššej triedy SOLITAIRE® high-end reproduktory. Jediné rozdiely medzi tromi modelmi podlahových reprosústav TCD sú ich fyzické rozmery a veľkosť meničov.

TCD 510 C

Reproduktor stredový

ta
Centrálne reproduktory majú rozhodujúci význam pre kvalitu priestorových viackanálových zvukových zostavách - ich význam je však často podceňovaný. To je dôvod, prečo sme sa rozhodli vyvinúť úplne nový centrálny reproduktorový systém. Hlavný problém známy z bežných centrálnych reprosústav je ich vyžarovacia charakteristika. Naše elegantné riešenie si vyžiadalo použitie špeciálnych meničov. Všetky centrálne reprosústavy osadené dvoma stredobasovými meničmi a kalotovým výškovým meničom majú závažný problém v rušivých vplyvoch v stredovýškovej oblasti vyžarovania a to má vplyv na ich priestorové vyžarovacie charakteristiky, ktorými trpí prirodzenosť zvuku. Naši technici prišli s geniálnym riešením stredovýškové pásmo je prenášané pomocou špeciálneho koaxiálneho meniča skladajúceho sa z 15cm stredotónového meniča s membránou s vysokým tlmením a koaxiálne umiestneného výškového meniča s 2,5cm textilnou kalotou. Táto sústava meničov má konštantný uhol rozptylu a eliminuje problémy lokalizácie. Súčasne membrána stredobasového meniča tvorí zvukovod výškovému reproduktoru, čo dáva systému vlastnosti známe u našich TCD reproduktorov. V praxi to znamená, že s týmito reproduktormi možno vytvoriť dokonalé univerzálne kombinácie s ostatnými reprosústavami viackanálového priestorového zvuku.

TCD 610 W SE

Subwoofer

ta
Tento aktívny subwoofer je výsledkom nášho ďalšieho úplne nového vývoja. Jeho zosilňovač je konštruovaný s použitím našich spínaných výkonových zosilňovačov diskrétnej konštrukcie (bez použitia štandardne používaných výkonových čipov). Tieto už s úspechom používame v našich aktívnych reproduktoroch TCI. Zosilňovač ponúka bezkonkurenčné dynamické schopnosti a rýchlosť. Jeho výkonová rezerva a zvukové vlastnosti sú rovnako pôsobivé.

LS-TCD

Stojan

ta
Stojan pre regálový reproduktor TCD 410 R a centrálny reproduktor TCD 510 C v kvalitnom masívnom drevenom vyhotovení s čiernym lakom. Zadná časť stojanu umožnuje ukrytie reproduktorového kábla do vnútra stojana.