Focal Bird
Focal T+A Thorens Goldring Sinus Audio
CineVersum WireWorld Audio Desk Systeme Gläss Eagle Cable Artnovion

TD 158

Gramofón

thorens
TD 158 je plnohodnotný a pohodlný gramofón. Hovorí sa tomu „plug and play“. Netreba pripomínať, že je vybavený plne automatickým systémom ovládania, elektronickým prepínačom rýchlosti a v neposlednom rade vysokokvalitným akrylátovým krytom proti prachu. Ramienko a prenoska sú precízne namontované a nastavené už vo výrobe. Nevyhnutná kabeláž je dodávaná spolu so zariadením a tak môže byť gramofón pripravený na prehrávanie v priebehu okamihu. Vstup do sveta analógovej hudby je tak jednoduchý.

TD 170-1

Gramofón

thorens
Vynikajúco spracovaný, plne automatický model TD 170-1 je vybavený tromi rýchlosťami, vďaka čomu si môžete vychutnať prehrávanie aj šelakových platní (na prehrávanie šelakových platní je potrebná špeciálna prenoska, ktorú je možné zakúpiť samostatne). Vďaka jednoduchosti ovládania môžete začať prehrávať vaše platne priamo bez nutnosti pracného nastavovania. Tu začína zábava s analógovou hudbou.

TD 170 EV

Gramofón

thorens
Vynikajúco spracovaný, plne automatický model TD 170-1 je vybavený tromi rýchlosťami, vďaka čomu si môžete vychutnať prehrávanie aj šelakových platní (na prehrávanie šelakových platní je potrebná špeciálna prenoska, ktorú je možné zakúpiť samostatne). Vďaka jednoduchosti ovládania môžete začať prehrávať vaše platne priamo bez nutnosti pracného nastavovania. Tento model disponuje integrovaným gramofónovým predzosilňovačom, takže ho môžete zapojiť priamo k vášmu systému do štandardného linkového vstupu. Tu začína zábava s analógovou hudbou.

TD 190-2

Gramofón

thorens
TD 190-2 je veľkým bratom modelu TD 170-1. Podstavec a tanier sú hmotnejšie, čo v kombinácii s elektronicky ovládaným DC motorom zlepšuje nehlučnosť chodu a kvalitu zvuku. Preto nezáleží, či dávate prednosť silným gitarovým riffom alebo jemnému zvuku huslí.

TD 235

Gramofón

thorens
Poloautomat TD 235 je manuálny náprotivok TD 240-2. TD 235 disponuje optoelektronickým vypínaním a extrémne tichým a presným remeňovým pohonom umiestneným pod tanierom. Je vybavený presným ramienkom Thorens TP 19-1. Podstavec z masívneho dreva.

TD 235 EV

Gramofón

thorens
Poloautomat TD 235 je manuálny náprotivok TD 240-2. TD 235 disponuje optoelektronickým vypínaním a extrémne tichým a presným remeňovým pohonom umiestneným pod tanierom. Je vybavený presným ramienkom Thorens TP 19-1. Podstavec z masívneho dreva. Tento model disponuje integrovaným gramofónovým predzosilňovačom, takže ho môžete zapojiť priamo k vášmu systému do štandardného linkového vstupu.

TD 240-2

Gramofón

thorens
Večná elegancia Vysoko kvalitné materiály, klasický dizajn a láska k detailu sú osobitnými charakteristikami tohto plne automatického gramofónu. Mohutný a stabilný podstavec z pravého dreva, ktorý je dostupný aj v povrchovej úprave klavírnym lakom, dáva TD 240-2 večnú eleganciu. Gramofón je vybavený ramienkom TP 19-1 a extrémne tichým a presným remeňovým pohonom umiestneným pod tanierom, pričom sa môže rovnako pýšiť aj ostatnými zjavnými technickými kvalitami. Milovníci šelakových platní (78rpm) uvítajú jeho troj-rýchlostné prevedenie.

TD 295 MKIV

Gramofón

thorens
Model TD 295 MK IV spája technickú precíznosť a prvotriedny zvuk s elegantným vzhľadom. Je postavený na overených komponentoch, ktoré dopĺňa ramienko TP 41. Teplé farby dreva sú ľahko kombinovateľné, či už s tradičným alebo moderným štýlom nábytku, a tak tento gramofón vynikne v akejkoľvek miestnosti. Jednoducho elegantná klasika.

TD 203

Gramofón

thorens
Čerstvá novinka z dielne Thorens. Referenčný entry-level model TD 203 prináša vyspelé inovácie prevzaté z bohatých skúseností a DNA od svojho súrodenca TD 309 s novým ramienkom TP 82, ktoré je geometricky zhodné s TP 90/92. Gramofón s vysokou kvalitou vyhotovenia je plne zostavený vo výrobe a od vybalenia je do piatich minút pripravený prehrávať váš obľúbený vinyl. Nadšencom dáva možnosti jemného vyladenia podľa ich vkusu. Napríklad ramienko umožňuje nastavenie azimutu a presahu a prenoska môže byť jednoducho vymenená behom niekoľkých minút. Súčasťou balenia je špeciálne tvarovaný akrylový kryt proti prachu.

TD 206

Gramofón

thorens
Moderný gramofón s klasickým dizajnom, dvojdielnym hliníkovým/akrylátovým tanierom a novým ramienkokm TP90. Technicky je zhodný s modelom TD 209, no rozdielny v dizajne, ktorého súčasťou je aj akrylový kryt proti prachu. Gramofóny TD 206 a TD 209 sú mladšími súrodencami revolučného a mnohými cenami ovenčeného modelu TD 309. Nemusia však žiť v tieni ich staršieho brata. Oba modely sú vyrábané len z tých najkvalitnejších materiálov a súčastí. Oba sa tiež vyznačujú množstvom technických vlastností, ktoré zdieľajú s modelom TD 309, čo zabezpečuje že ich kvalita reprodukcie sa bude radiť k tým najlepším.

TD 209

Gramofón

thorens
Moderný gramofón s klasickým dizajnom, dvojdielnym hliníkovým/akrylátovým tanierom a novým ramienkom TP90. Technicky je zhodný z modelom TD 206, no dizajnovo príbuzný s modelom TD 309. Gramofóny TD 206 a TD 209 sú mladšími súrodencami revolučného a mnohými cenami ovenčeného modelu TD 309. Nemusia však žiť v tieni ich staršieho brata. Oba modely sú vyrábané len z tých najkvalitnejších materiálov a súčastí. Oba sa tiež vyznačujú množstvom technických vlastností, ktoré zdieľajú s modelom TD 309, čo zabezpečuje že ich kvalita reprodukcie sa bude radiť k tým najlepším.

TD 309

Gramofón

thorens
Nové štandardy v analógu Model TD 309 nastoluje nové štandardy v analógovom prehrávaní. Pokrokové troj-bodové riešenie závesu gramofónu zabezpečuje dokonalé vyváženie tak v mechanickom, ako aj estetickom meradle. Ramienko TP 92, ktoré bolo navrhnuté špeciálne pre gramofóny Thorens, využíva ložisko s utra-nízkym odporom a inovatívny magnetický systém s nulovým trením. Rúrka ramienka je vyrobená z hliníka utlmeného pomocou tehchnológie RMR (Reduced Modal Resonance). Mosadzné protizávažie je zabezpečené dvojitou ochranou proti spätnej väzbe.

TD 2015

Gramofón

thorens
Neodpružený gramofón s priehľadným podstavcom z akrylátového skla a oddeleným motorom. Séria Acrylic je úžasná, a to nie len z hľadiska vzhľadu. Vďaka prepracovaným ovládacím obvodom, extrémne stabilnému akrylátovému podstavcu v hrúbke 25 mm a masívnemu hliníkovému tanieru v hmotnosti 3.7 kg znejú rovnako vzrušujúco ako vyzerajú. Oddelená pohonná jednotka Thorens Acrylic Series bola skonštruovaná bez akéhokoľvek kontaktu s podstavcom, čím sa zamedzilo prenosu vibrácii. Navyše celý gramofón je umiestnený na špeciálnych nožičkách, ktoré účinne tlmia vzdušné vibrácie a prenos rázov od podlahy, čím zabezpečuje plynulý a nerušený chod taniera.

TD 2035

Gramofón

thorens
Neodpružený gramofón s priehľadným podstavcom z akrylátového skla a oddeleným motorom. Séria Acrylic je úžasná, a to nie len z hľadiska vzhľadu. Vďaka prepracovaným ovládacím obvodom, extrémne stabilnému akrylátovému podstavcu v hrúbke 33 mm a masívnemu hliníkovému tanieru v hmotnosti 6 kg znejú rovnako vzrušujúco ako vyzerajú. Oddelená pohonná jednotka Thorens Acrylic Series bola skonštruovaná bez akéhokoľvek kontaktu s podstavcom, čím sa zamedzilo prenosu vibrácii. Navyše celý gramofón je umiestnený na špeciálnych nožičkách, ktoré účinne tlmia vzdušné vibrácie a prenos rázov od podlahy, čím zabezpečuje plynulý a nerušený chod taniera.

TD 350

Gramofón

thorens
Klasický gramofón Thorens s odpruženým sub-šasi a podstavcom z masívneho dreva. Značka Thorens oživila v TD 350 legendárny tradičný koncept odpruženého šasi. Vyhotovenie TD350 dômyselne skĺbilo výhody masívneho podstavca a odpruženého šasi. Tento overený a preverený koncept spolu s tradičnými metódami výroby robí z TD 350 gramofón, ktorý uspokojí aj najnáročnejšie požiadavky. Zažite návrat špičkových technológii v kombinácii s najnovšími technologickými poznatkami a high-end materiálmi.

TD 550

Gramofón

thorens
High-end-ový gramofón s odpruženým sub-šasi a plošinou prenosky z uhlíkových vláken. Čelný panel TD 550, ktorý obsahuje funkčné tlačidlá, je dostupný s chromovaným povrchom alebo v prevedení z čierneho anodizovaného hliníku. Prvotriedny podstavec je zušľachtený najkvalitnejším klavírnym lakom, čím umožňuje zladiť vymeniteľné bočnice s ostatnými produktmi z rady Thorens Electronic Series.

Chinch-Phono-Cable

Kábel Phono RCA

thorens

Cleaning Set In Wooden Box

Čistiaca sada

thorens
Pomocou tejto špeciálnej čistiacej sady Vám Vaše vinylové nahrávky vydržia po celý život. Exkluzívna čistiaca sada od spoločnosti Thorens v elegantnej drevenej krabičke.

Stylus Cleaning Set

Čistiaca sada hrotu

thorens
Špeciálna sada pre čistenie hrotu inly zložená z antistatickej čistiacej emulzie a jemnej kefky.

Stabilizer

Stabilizátor

thorens
Stabilizátor zlepšuje stabilitu otáčok taniera a prispieva tak k eliminácii výkyvov pohonu. Okrem toho zlepšuje kontakt vinylu s tanierom, čím taktiež pomáha znižovať nežiaduce vibrácie a rezonanciu. Dodáva sa v drevenej krabici. K dispozícii v striebornej, zlatej a modrej.

Stylus Gauge

Príslušenstvo

thorens
Kalibračná pomôcka pre jednoduché a presné nastavenie prítlaku ihly.

Stylus w-balance

Príslušenstvo

thorens

DM207

Podložka

thorens
Nestatická podložka sa skladá z jemných granúl (guma, korok). Účinne potlačiť typické rezonancie generované vo vinylových platniach počas prehrávania.

DM208

Podložka

thorens
Nestatická podložka sa skladá z jemných granúl (korok). Účinne potlačiť typické rezonancie generované vo vinylových platniach počas prehrávania.

Belt Standard

Remeň

thorens