Difúzor Artnovion Arvon
Focal T+A Thorens Goldring Sinus Audio
CineVersum WireWorld Audio Desk Systeme Gläss Eagle Cable Artnovion

Chorus 705

Reproduktor regálový

focal
Chorus 705 je ideálny regálový reproduktor pre menšie miestnosti (cca 15 m²). Vďaka jeho dynamike, živému prednesu spodných frekvencií, detailnému reprodukovaniu stredového a výškového pásma bude ideálny pre menšie miestnosti. Tento model je možné zakúpiť len v páre.

Chorus 706

Reproduktor regálový

focal
Chorus 706 je 2-pásmový, bass-reflexový regálový reproduktor. Je to reproduktor par excellence. Skutočná tradícia od spoločnosti Focal. Skvele vyvážený a neutrálny. Jeho konštrukčné riešenie a parametre sú ideálne pre miestnosti až do 20 m² bez obmedzení. Vďaka jemnému spracovaniu a starostlivej konečnej úprave, Chorus 706 presvedčí ako svojou silou, tak aj príťažlivým dizajnom. Tento model je možné zakúpiť len v páre.

Chorus S 700

Stojan

focal
Stojany Chorus S 700 sú špeciálne navrhnuté pre modely Chorus 706 a Chorus 705. Reproduktory sa pripájajú na stojany pomocou skrutkového systému, ktorý zaručí stabilitu reproduktorov. Čierna elegantná povrchová úprava, pevná konštrukcia a antivibračné spracovanie je tou správnou voľbou pre modely 705 a 706.

Aria 905

Reproduktor regálový

focal
2-pásmový bass-reflexový regálový reproduktor. Napriek svojej malej veľkosti je regálový reproduktor Aria 905 schopný reprodukovať zvuk, ktorý pôsobí, akoby znel omnoho väčší reproduktor a zároveň poskytuje veľmi prirodzený zvuk bez toho, aby pôsobil na poslucháča umelo. Odporúča sa pre miestnosti veľkosti od 10 m² a pre posluchovú vzdialenosť 2 m.

Aria 906

Reproduktor regálový

focal
Aria 906 je high-endový regálový reproduktor v kombinácii s vynikajúcim zvukovým podaním, kombinovaný s dokonalou prepracovanosťou, vďaka použitým exkluzívnym materiálom. Tento 2-pásmový reproduktor umožňuje využívať všetky vlastnosti ľanovej membrány, kde sa zlúčila neutralita prednesu, dokonalý výzor a podmanivosť. Aria 906 je určený pre miestnosti veľkosti od 15 m² a odporúčaná posluchová vzdialenosť je 2,5 m. Tento model je možné zakúpiť len v páre.

Aria S 900

Stojan

focal
Elegantný dizajn ušľachtilých materiálov Pevná montáž reproduktora Aria 905 a 906 s veľmi dobrou stabilitou.

Electra 1008 Be

Reproduktor regálový

focal
High-end regálový reproduktor Electra 1008 Be stelesňuje know-how od Focalu v oblasti high-end regálových reproduktorov. Electra 1008 Be vychádza zo základných kvalít reproduktora 1007 Be, no disponuje s priestrannejším a prirodzeným zvukovým prejavom, lepšou mikrodynamikou a presnejšími basami. Veľká zaťažiteľnosť mu umožňuje pracovať v miestnostiach veľkých rozmerov. Electra 1008 Be je stelesnením živelných emócií.

Electra S 1000 HG

Stojan

focal
Veľká základňa pre veľkú stabilitu. Vnútorné kovové výstuže pre obmedzenie vibrácií.

Sopra N°1

Reproduktor regálový

focal
Sopra N°1 priniesla nové inovácie a búra hranice v doterajšom ponímaní regálových reproduktorov. Jej charakterizujúcimi črtami sú precíznosť vyhotovenia, vysoká citlivosť a vynikajúci akustický výkon. Kompaktný a výkonný model Sopra N°1 je koncentráciou technologických inovácií. Je vybavený meničom s magnetickým obvodom "NIC", technológiou kontroly závesu stredobasového reproduktoru "TMD" a vysokotónovou časťou riešenou systémom "IHL". Je demonštráciou prínosu nových technológií, čerpajúcich z najvyššej rady Focal Utopia. V prvom rade, veľmi nízke skreslenie mu dáva neuveriteľne jasný a vysoko rozlíšený prejav kombinovaný s nádherným priestorovým podaním tak vlastným stojanovým reprozostavám. Za touto atraktivitou prvého dojmu sa však skrýva štruktúrovaný a hladký zvukový prejav. Zostava disponuje plným, plastickým zvukom s mäsitým a presným basom. V žiadnom prípade nie lacný efekt, ale koherencia a harmonická bohatosť pre prekvapivé objavovanie krásy reprodukovanej hudby.

Sopra Stand

Stojan

focal
Stojan pre modely Sopra N°1 a Sopra Center, ktorý bol navrhnutý s cieľom zabrániť prieniku rušivých vibrácií do podlahy a zamedziť zafarbeniu reprodukcie. Oceľová konštrukcia vnútri stojanu nesie dve sklené základne s hrúbkou 19 mm a je vybavená štyrmi nastaviteľnými hrotmi z nerezovej ocele. Celok podporuje zníženie parazitných vibrácií a prispieva k čistej a presnej reprodukcii.

Diablo Utopia

Reproduktor regálový

focal
Kompaktná, elegantná a okúzľujúca, Diablo Utopia je konečná vízia regálového reproduktora v najčistejšej tradícii od značky Focal. Z veľkej časti inšpirovaná modelom Grande Utopia EM, nastavuje nové míľniky v basovej sekcii vďaka svojmu novému patentovanému 16,5 cm basovému meniču Power Flower s takmer nulovou saturáciou a integrovaným rezonátorom. Pripevnená na vhodný stojan, Diablo Utopia okúzľuje prekresleným stredovým a výškovým pásmom do posledneho detailu a neprekonateľnou mikrodynamikou úplnej vernosti, démonizujúce basy očaria svojou plnosťou a pevnosťou.

Viva Utopia

Reproduktor

focal
Viva Utopia je 3-pásmový reproduktor určený pre najsofistikovanejšie viackanálové konfigurácie. Umožňuje vertikálne položenie (Viva Utopia L&R) alebo horizontálne položenie (Viva Utopia Center) tak pri domácom kine, ako aj v stereo konfigurácii. Extrémna jasnosť stredového pásma, obrovská dynamika, úplná vyrovnanosť po celom frekvenčnom rozsahu a veľmi nízka smerovosť na horizontálnej osi pre dokonalú kontrolu fázy a vernosť 3D zvukového obrazu. Plus všetky technologické zručnosti high-end rady Utopia III.

Diablo Utopia

Stojan

focal
Stojan Diablo Utopia je stelesnením luxusnej masívnej elegancie. Jeho robustnosť a prepracovaný dizajn upúta hneď na prvý pohľad. Použité materiály a povrchová úprava tejto „soche“ jasne určujú status high-end stojana.

Viva Utopia

Stojan

focal
Stojan Viva Utopia je stelesnením luxusnej masívnej elegancie. Jeho robustnosť a prepracovaný dizajn upúta hneď na prvý pohľad. Použité materiály a povrchová úprava tejto „soche“ jasne určujú status high-end stojana.

TCD 410 R

Reproduktor regálový

ta
TCD 410 R je kompaktná, stredne veľká regálová reprosústava, ktorá môže byť umiestnená aj na stojan. Jedná sa o klasickú dvojpásmovú koncepciu a je spojením jedinečných tonálnych a vyžarovacích charakteristík kompaktných dvojpásmových reprosústav s basmi a dynamikou väčších podlahových sústav.

CM ACTIVE

Aktívny reproduktor

ta
CM ACTIVE sú plne aktívne dvojpásmové monitory, ktoré prekonávajú zvukom oveľa väčšie reprosústavy, napríklad, v spojení s modelom Caruso môžu konkurovať aj veľkému Hi-Fi systému. Aj keď tieto reprosústavy vyzerajú veľmi kompaktne, v skutočnosti disponujú rovnakým vnútorným objemom ako regálové KR 450, jediný rozdiel je vo vysoko kvalitnej aktívnej jednotke, ktorá nahrádza pasívne výhybky. Výhody, ktoré ponúka originálne plne aktívne reproduktory z hľadiska kvality zvuku boli počas posledných desaťročí presvedčivo preukázané v T+A v reprosústavách rady SOLITAIRE® a TCI Active a naše znalosti sa opäť zhodnocujú v prospech modelu CM ACTIVE

CM ACTIVE MINI

Aktívny reproduktor

ta
CM ACTIVE sú plne aktívne dvojpásmové monitory, ktoré prekonávajú zvukom oveľa väčšie reprosústavy, napríklad, v spojení s modelom Caruso môžu konkurovať aj veľkému Hi-Fi systému. Aj keď tieto reprosústavy vyzerajú veľmi kompaktne, v skutočnosti disponujú rovnakým vnútorným objemom ako regálové KR 450, jediný rozdiel je vo vysoko kvalitnej aktívnej jednotke, ktorá nahrádza pasívne výhybky. Výhody, ktoré ponúka originálne plne aktívne reproduktory z hľadiska kvality zvuku boli počas posledných desaťročí presvedčivo preukázané v T+A v reprosústavách rady SOLITAIRE® a TCI Active a naše znalosti sa opäť zhodnocujú v prospech modelu CM ACTIVE

CS MINI

Reproduktor regálový

ta
CS Mini je malá reprosústava, ale iba v jeho fyzických rozmeroch. Je síce len 13 cm široká, 15 cm hlboká a 22 cm vysoká, ale budí dojem veľkej reprosústavy schopná prevádzky hrať aj vo vysokých hlasitostiach. Je to možné vďaka pevnému korpusu z hliníka. Steny sú oveľa tenšie ako u porovnateľných skriniek z dreva, ale vďaka ich malej hrúbke disponujú väčším pracovným objemom výhodným pre spoluprácu s basovým meničmi. Rovnako, ako u systému Cala, celý korpus sa vyrába sofistikovaným tlakovým liatím, vrátane všetkých výstuží a závesných ôk. To tvorí základ pre ďalšie povrchové úpravy a to pieskovanie a eloxovanie. Vysoko kvalitný dvojcestný systém sa skladá zo stredobasového meniča s veľkým magnetom a a špeciálne tlmenou membránou a 25 mm textilného kalotového výškového meniča. V kombinácii s prepracovanou výhybkou s nízkym dolným prenášanou frekvenciou vytvárajú tieto meniče neuveriteľne harmonický a prirodzený zvuk. CS Mini je veľmi univerzálny - ako malý Hi-Fi reproduktor umiestnený na polici alebo v blízkosti steny, prípadne ako základ pre satelitný reproduktorový high-end systém v kombinácii s naším subwooferom KW 650 zo série K. Tieto reproduktory sú veľmi účinné a zodpovedajú výkonu systému Cala.

Pulsar R 20

Reproduktor regálový

ta
Pulsar R 20 je kompaktný regálový reproduktor, odvodený z konštrukcie nášho stĺpového modelu Pulsar ST 20. Prepracovaná ozvučnica je elegantne tvarovo zakrivená, čo zabezpečuje jej extrémnu konštrukčnú tuhosť. Vynikajúca povrchová úprava zahŕňa viacvrstvové lakovanie s vysokým leskom. Technicky vyspelé osadenie pozostáva z 15 cm stredobasového meniča, modifikovaného na použitie v stredobasovom pásme a 25mm výškového meniča – oba sú použité aj v modeli Pulsar ST 20. Aj napriek relatívne malým rozmerom ponúka reproduktor R 20 nesmierne pôsobivý, živý a veľmi prirodzený zvukový obraz, ktorý by ste pri jeho malom rozmere vôbec nečakali.

Gustav III

Regálový reproduktor

stark
Dvojpásmová regálová reprosústava, navrhnutá podľa vzoru „veľkého brata“, s ktorým zdieľa konštrukciu a kvalitu spracovania i reprodukcie zvuku. Povrchová úprava je v pravej drevenej dyhe z drevín celého sveta, predná a zadná stena má povrchovú úpravu v koži. Páskový výškový menič s ultraľahkou membránou, pohybujúcou sa v magnetickom poli silných neodymových magnetov v kombinácii so 130 milimetrovým stredobasovým meničom s membránou tkanou z uhlíkových vláken s veľkým zdvihom a mohutným magnetickým systémom tvorí vyváženú dvojicu, ktorá svojim kultivovaným prejavom uspokojí aj tých najnáročnejších poslucháčov.