Focal Aria 900
Focal T+A Thorens Goldring Sinus Audio
CineVersum WireWorld Audio Desk Systeme Gläss Eagle Cable Artnovion

Chorus 714

Reproduktor stĺpový

focal
Chorus 714. Najmenší stĺpových reproduktor z modelovej rady Chorus 700. Je veľmi kompaktný pre svoje štíhle rozmery, aby zabral čo najmenej priestoru. Živelný, ale vyvážený Chorus 714 plne využíva svoju dvojicu 13 cm stredobasových meničov pre poskytnutie solídnych spodných frekvencií. Je ideálny pre miestnosti v rozmedzí 15 - 25 m², Chorus 714 zaručuje zvuk vysokej kvality, vysoký výkon a nízke skreslenie basov.

Chorus 716

Reproduktor stĺpový

focal
Chorus 716 je stĺpový reproduktor postavený za použitia 2,5-pásmovej bass-reflexovej technológie: dva 16,5 cm reproduktory pokrývajú basy (horný reproduktor je určený pre stredové frekvenčné pásmo). Je ideálny pre priestory do 30m². Zvuk sa k Vám šíri z dynamických meničov s veľkou presnosťou a dynamikou.

Chorus 726

Reproduktor stĺpový

focal
Chorus 726 predstavuje stĺpový hi-fi reproduktor, ktorý patrí do triedy high-end a zároveň je cenovo dostupný. Je technologicky veľmi vyspelý, jeho 3-pásmová bass-reflexová koncepcia zabezpečuje výnimočnú kombináciu rozsahu s výkonom dvoch 16,5 cm basových meničov. Dokonale si vychutnáte dynamický zvuk v miestnosti do 40 m². Nové zavesenie Poron zjemňuje zvukové podanie výškových meničov TNV2. Táto inovácia umožňuje dokonalú reprodukciu celého rozsahu a úžasnej mikrodynamiky vysokých frekvencií.

Aria 926

Reproduktor stĺpový

focal
Aria 926 je 3-pásmový stĺpový reproduktor. Všetci milovníci hudby budú nadšení jeho brilantným a podmanivým podaním hudobnej scény. Aria 926 je cenovo dostupný reproduktor pre všetkých audiofilov. Je ideálny pre miestnosti veľkosti od 20 m² a odporúčaná posluchová vzdialenosť je 3 m.

Aria 936

Reproduktor stĺpový

focal
Aria 936 je 3-pásmový reproduktor predstavujúci elegantný dizajn a malé rozmery. So svojou lineárnosťou, pôsobivou dynamikou a 3 basovými reproduktormi, je ideálny pre stereo zostavy, ako aj pre vytvorenie efektného systému domáceho kina. Je vhodný pre miestnosti veľkosti od 25 m² a odporúčaná vzdialenosť počúvania je 3 m - 3,5 m.

Aria 948

Reproduktor stĺpový

focal
Aria 948 symbolizuje návrat skutočného high-endového reproduktora. Nový typ 3-pásmového reproduktora s 21 cm meničmi poskytuje bez námahy intenzívne a kontrolované basy. Zámerom bolo vrátiť sa k samotnej podstate hudobného prednesu pre tých, ktorí sú vášnivými poslucháčmi hudby. Reproduktor je vhodný do miestnosti veľkosti od 30 m² a odporúčaná posluchová vzdialenosť je 3,5 m.

Electra 1028 Be

Reproduktor stĺpový

focal
Tento high-end stĺpový reproduktor ide ešte ďalej za hranice možností, a to najmä v basových meničoch s duálnym Powerflow systémom. Dynamický skok vpred v súlade s plnosťou a dokonalou prekreslenosťou stredového pásma a excelentná mikrodynamika berýliového meniča úplne vtiahne poslucháča do deja. Electra 1028 Be predstavuje dokonalý stĺpový reproduktor s podmanivým kúzlom.

Electra 1038 Be

Reproduktor stĺpový

focal
Stĺpový reproduktor 1038 Be ťaží z nových komponentov a riešení. Super sila z troch 18 cm basových meničov a nekonečná energia je pridaná do nových kvalít získaných v rámci zvukového prednesu a detailnosti. Dynamické skoky vpred v súlade s plnosťou a dokonalou prekreslenosťou stredového pásma a excelentná mikrodynamika berýliového meniča úplne vtiahne poslucháča do deja. Pravá zbraň hromadného pokušenia.

Kanta N°2

Reproduktor stĺpový

focal
Kanta N°2 je trojpásmový stĺpový reproduktor na audiofilské použitie s moderným dizajnom a ozvučnicou typu basreflex s vyústením basfelexových otvorov dopredu i dozadu. Osadenie tvoria štyri meniče. Pre basové pásmo sú dva s priemerom 165 mm s ľanovými sendvičovými membránami typu Flax, pásmo stredných kmitočtov pokrýva jeden menič s priemerom 165 mm s membránou Flax a TMD závesom. Všetky meniče Flax sú vybavené systémom zvýšeného sýtenia v magnetickom obvode NIC. Vysoké kmitočty vyžaruje jeden menič IAL3 s invertnou berýliovou membránou so systémom tlmenia IAL a IHL.

Sopra N°2

Reproduktor stĺpový

focal
Čistota, harmonická bohatosť a presnosť zvukovej scény Focal Sopra N°2 je zárukou intenzívneho emocionálneho zážitku. Model Focal Sopra N°2 začína novú éru pre "Premium High End" reproduktorov stanovením nových kvalitatívnych kritérií. Kompaktný, moderný, čistý dizajn, výraz… to všetko sú základné faktory pre jeho zabezpečenie dokonalej integrácie výrobku do Vášho interiéru. Vybavený najlepšími stredo-pásmovými meničmi vyvinutými spoločnosťou Focal, s technológiami NIC a TMD Sopra N°2 posúva hranice reprodukciu zvuku, hlavne pokiaľ ide o plnosť a transparentnosť, a to vo veľmi kompaktnom vyhotovení. Na rozdiel od rady Utopia, ktorá je zo svojej podstaty extravagantná a nemá žiadne limity veľkosti, Sopra si kladie za cieľ maximálnu integritu s cieľom zabezpečiť bezproblémovú integráciu do primerane veľkých miestností.

Sopra N°3

Reproduktor stĺpový

focal
Najväčší stĺpový reproduktor z modelovej línie, Sopra N°3 dokonale kombinuje dynamický prejav, dokonalú priestorovosť, muzikálnu a harmonickú bohatosť prednesu. S dvojicou basových meničov s priemerom 21 cm ponúka tento reproduktor rýchle, bohaté a dokonale definovateľné basy pre milovníkov hudby, ktorí hľadajú optimálny výkon. Napriek svojej primeranej veľkosti, odhalí svoj plný potenciál v miestnostiach o rozlohe okolo 80 m².

Scala V2 Utopia

Reproduktor stĺpový

focal
Trojpásmový stĺpový reproduktor Scala V2 si zachoval všetky vlastnosti predchádzajúcej verzie, ktorá bola uznávaná najnáročnejšími audiofilmi po celom svete po viac ako 5 rokov: krásny dizajn a neuveriteľná muzikálnosť. Scala V2 sa teraz môže pochváliť novou basovou jednotku zaisťujúcou lepší výkon spracovania, efektívnejšie basy a lepšiu kontrolu. Taktiež sa zlepšilo stredové pásmo, ktorého prekreslenie nesmierne pokročilo, čo vedie k presnejšiemu a pozoruhodnejšiemu zvukovému prednesu. Scala V2 vás zavedie bližšie k hudbe so zvýšenými emóciami a pôžitkom z hudby.

Scala EVO Utopia

Reproduktor stĺpový

focal
Neuveriteľná muzikálnosť, krásny dizajn a ľahká inštalácia – to je Scala Utopia Evo, ktorá si zachovala všetky vlastnosti predchádzajúcej verzie, uznávanej najnáročnejšími audiofilmi po celom svete. Scala Evo privedie poslucháča bližšie k hudbe s príslovečnou emóciou a potešením z počúvania. Význam slova „Evo“ znamená pokrok, vývoj… Od roku 2008, keď sa začala výroba modelov Utopia III, technologické dedičstvo spoločnosti Focal nesmierne narástlo. Bolo nevyhnutné integrovať najnovšie inovácie do tejto výnimočnej kolekcie.

Maestro EVO Utopia

Reproduktor stĺpový

focal
Maestro Utopia Evo je konštruovaný ako stĺpový trojpásmový reproduktor, jednoduchý na inštaláciu a integráciu do posluchovej miestnosti. Bas je veľmi pevný a súdržný, ale stále si zachováva charakteristický dynamický rozsah a údernosť pôvodného Maestra. Dôraz sa kládol na stredné kmitočty, kde sa integrovali najnovšie technické inovácie. Každé pásmo sa prepracovalo na ešte lepší a presnejší dynamický rozsah.

Stella Utopia EM

Reproduktor stĺpový

focal
Skutočným technologickým dvojčaťom Grande Utopia EM je stĺpový reproduktor Stella Utopia EM, ktorý absorboval podstatu najvýznamnejších inovácií a to v 3-pásmovej verzii a vhodnejšími rozmermi. Nový 33 cm W basový menič pracuje s rovnakým elektromagnetom ako u modelu Grande Utopia EM, ktorý je rovnako účinný v nízkych, ako aj v stredných a basových pásmach. Gigantická energia ktorá Vám pomôže objaviť úžasnú dynamiku a zároveň dokonalé prekreslenie celého frekvenčného pásma, je umocnená emóciami s totálnou muzikálnosťou. Stella Utopia EM je high-end reproduktor pre audiofilov.

Grande Utopia EM

Reproduktor stĺpový

focal
Grande Utopia nie sú len reproduktory, ktoré mali veľký význam na ich dobu, je to tiež najviac uznávaný koncept referencie "The Spirit of Sound". Po W membránach a čistou berýliovou výškovou membránou z predchádzajúcich modelov, ktoré znamenali technologický pokrok, Grande Utopia EM prináša elektromagnetický basový menič (EM) s takou silou, ktorá sa nedá porovnať s akýmikoľvek doteraz dostupnými klasickými technológiami. Vynikajúci výkon, jedinečný štýl. Grande Utopia EM nie je len technické monumentálne dielo, je to predovšetkým akustická socha. Grande Utopia EM je považovaný za jeden z najlepších reproduktorov na svete.

Easya

Sada bezdrôtových reproduktorov

focal
Easya je nová generácia bezdrôtových aktívnych reproduktorov, ktorá kombinuje jednoduchosť použitia s tradičnou kvalitou reproduktorov od spoločnosti Focal. Tento pozoruhodný systém sa skladá z bezdrôtového komunikátora (hub) a dvoch aktívnych stĺpových reproduktorov, ktoré poskytujú optimálnu kvalitu zvuku. Bezdrôtové spojenie systému s reproduktormi je v bezstratovej CD kvalite (44,1 kHz 16 bit). Komunikátor disponuje rôznymi vstupmi, okrem analógového aj digitálny koaxiálny, optický a tiež je možné zapojiť ho k počítaču pomocou USB alebo Bluetooth-AptX.

TCD 315 S

Reproduktor stĺpový

ta
S výškou iba 85 cm je TCD 315 S najmenším a najštíhlejším stĺpovým reproduktorom série TCD. Jeho konštrukcia je veľmi podobná iným stĺpovým reproduktorom tohto radu, sú použité rovnaké stredové a výškové meniče, ako u modelu TCD 310 S, zatiaľ čo basové meniče sú o niečo menšie. Napriek svojím malým rozmerom predstavuje TCD 315 S dospelý reproduktor s dlhým kanálom systému transmission line s niekoľkonásobným zalomením v konštrukcii ozvučnice. Dva 15 cm basové meniče s extrémne pevnými, štruktúrovanými uhlíkovými membránami s nízkou rezonančnou frekvenciou produkujú veľmi hlboké a presné basy s vysokým akustickým tlakom.

TCD 310 S

Reproduktor stĺpový

ta
TCD 310 S je najmenšia podlahová reproduktorová sústava v rade TCD no je skoro meter vysoká, takže až tak malá zase nie je. Konštrukčne je veľmi podobná TCD 210 S, len stredotónové a basové meniče sú i niečo menšie. TCD 310 S je ďalšia plnorozsahová reprosústava so systémom transmission line. Dva 17cm basové reproduktory s nízkym rezonančným kmitočtom sú presne zladené z ozvučnicou tohto typu. Ich pevné membrány lisované z uhlíkových vlákien produkujú veľmi hlboké a presné basy s vysokým akustickým tlakom. Dva 15cm stredotónové reproduktory a kalotový vysokotónový reproduktor s kónickým zvukovodom tvoria akustickú jednotku s konštantnou smerovosťou – CD (Constant Directivity.

TCD 210 S

Reproduktor stĺpový

ta
TCD 210 S je nekompromisný návrh podlahovej reprosústavy so systémom transmission line. Dva masívne 22cm basové meniče s nízkou vlastnou rezonanciu sú zladené do celku a ich veľmi pevné, vystužené membrány produkujú neuveriteľne nízke a presné basy s veľmi vysokým akustickým tlakom. Rovnaké meniče sa tiež používajú v našich high-end reprosústavách SOLITAIRE® CWT 500. Dvojica 17cm stredotónových meničov a kalotového vysokotónového meniča so zvukovodom tvorí akustickú jednotku s konštantnou smerovosťou (Constant Directivity).

TCD 110 S

Reproduktor stĺpový

ta
TCD 110 S je vlajkovou loďou novej rady CRITERION a odráža príkladným spôsobom základné princípy kvality v troch modeloch podlahových reprosústav novej série TCD. Každý model je vybavený dvoma špeciálnymi basovými meničmi, dvomi stredotónovými meničmi jednotky v usporiadaní D' Appolito a úplne nový druh superkvalitným kalotovým reproduktorom so zvukovodom. Meniče vychádzajú z high-end reproduktorov, montovaných do našej najvyššej triedy SOLITAIRE® high-end reproduktory. Jediné rozdiely medzi tromi modelmi podlahových reprosústav TCD sú ich fyzické rozmery a veľkosť meničov.

KS 300

Reproduktor stĺpový

ta
Vlajkovou loďou série K je KS 300, kompaktná a elegantná podlahová reprosústava, 95 cm vysoká a len 19 cm široká. Tieto jedinečný reprosústavy sú príkladom filozofie návrhu celej rady K z hľadiska technológie a kvality zvuku. Ťažké a pevné hliníkové skrinky, high-end meniče s výhybkou a otvorený, neutrálny zvukový prejav s vynikajúcou dynamikou a presným basom. Ozvučnice sa skladajú z hliníkových profilov a sofistikovaný dizajn skrine kombinuje elegantný vzhľad s obrovskou pevnosťou a tuhosťou. Špeciálny absorpčný materiál, ktorý sa používa na tlmenie stien ozvučnice účinne chráni reproduktorovú ozvučnicu od pazvukov a rezonancií.

Pulsar ST 20

Reproduktor stĺpový

ta
Pulsar ST 20 je extrémne štíhly a kompaktný stĺpový reproduktor, kombinujúci vynikajúce akustické vlastnosti a elegantný vzhľad. Je to od základu nový návrh s použitím najnovších meničov s vysokým výkonom a špičkovými akustickými vlastnosťami, čo bola úloha našich inžinierov od samého začiatku tvorby koncepcie novej série Pulsar. Napriek tomu, že reproduktory nie sú veľké, majú schopnosť vyžiariť vysoký akustický tlak basového spektra v spojení so zvyškom frekvenčného rozsahu otvorene a bez zafarbenia.

CWT 1000 SE

Reproduktor stĺpový

ta
Dá sa povedať, že CWT 1000 je menším bratom CWT 2000. Jeho celkový dizajn je totožný, ale ozvučnica, stredotónové a basové meniče sú trochu menšie. Elektrostatický výškový menič je zhodnej konštrukcie, ako u CWT 2000, i jeho výhybka je podobná. Z tohto dôvodu je tiež účinný pri prenose celého rozsahu vysokých kmitočtov od 2000 Hz do viac než 40 kHz - dokonca aj mimo osi vyžarovania! 12cm stredotónové meniče sú podobné ako v CWT 2000, ale tie majú 15cm priemer. Ponúkajú však rovnako vynikajúcu schopnosť zvládnuť rozsah 200 - 2000 Hz. Opäť vynikajúce atribúty tohto meniča sú rýchla dynamická odozva, živý a prirodzený prejav. S touto veľkosťou membrány to nie je až také samozrejmé, ale náš vývoj to úspešne zvládol. Pracuje bez rezonancií s hladko naväzuje na obe susedné pásma.

CWT 2000 SE

Reproduktor stĺpový

ta
Vlajková loď SOLITAIRE® CWT 2000 je skutočne monumentálna podlahová reprosústava. Tento unikátny výrobok demonštruje našu nekompromisnú technologickú filozofiu zameranú na maximálnu možnú dosiahnuteľnú kvalitu zvuku vo vrchole série Solitaire. Ponúka pôsobivý dôkaz výsledky vývoja a možností našich súčasných reprosústav. Elektrostatický výškový menič prenáša rozsah počnúc niečo pod 2000 Hz až do 40 kHz, dokonca s veľmi dobrou vyžarovacou charakteristikou aj mimo os meniča. Hmotnosť membrány je takmer nulová, čo sa prejavuje fantastickými dynamickými vlastnosťami disponuje vysokým energetickým potenciálom bez kompresných efektov a skreslenia.

Gustav I

Stĺpový reproduktor

stark
Veľká trojpásmová stĺpová reprosústava, ktorú je zážitkom nielen počuť, ale i vidieť. Vnútorná stavba reproduktora pripomína trup lode, pričom má dostatočnú pevnosť a tuhosť, tak dôležitú pri kvalitnej reprodukcii zvuku. Povrchová úprava je v pravej drevenej dyhe z drevín celého sveta, predná a zadná stena majú povrchovú úpravu v koži. Výkonný výškový reproduktor s membránou z tenkého ultraľahkého hliníkového pásika, ktorý sa pohybuje v magnetickom poli silných neodymových magnetov, a to lineárne, až do frekvencie 40 kHz, zaručuje hebkosť a čistotu každého tónu.

Fusion I

Stĺpový reproduktor

stark
Ručne vyrobená, vrstvená, vysoko pevná ozvučnica poloblého tvaru s povrchovou úpravou v pravej drevenej dyhe z drevín celého sveta. Čelo s povrchovou úpravou v koži a s koženým krytom výškového reproduktora. Výškový páskový reproduktor s hliníkovou sendvičovou membránou s hmotnosťou len 18 miligramov, pohybujúcou sa v silnom magnetickom poli s neobmedzeným rozsahom vysokých tónov v počuteľnom frekvenčnom pásme.

Fusion II

Stĺpový reproduktor

stark
Koncepčne vychádza z modelu Fusion I, no je osadená stredobasovým meničom s membránou z uhlíkových vlákien a s upravenou výhybkou. Má vyšší výkon a kvôli čiernej membráne i decentnejší dizajn. Ručne vyrobená, vrstvená, vysoko pevná ozvučnica poloblého tvaru s povrchovou úpravou v pravej drevenej dyhe z drevín celého sveta. Čelo s povrchovou úpravou v koži a s koženým krytom výškového reproduktora.

Euphory II

Stĺpový reproduktor

stark
Ručne vyrobená, vrstvená, vysoko pevná ozvučnica poloblého tvaru s povrchovou úpravou v pravej drevenej dyhe z drevín celého sveta. Čelo s povrchovou úpravou v koži a s koženým krytom stredového reproduktora. Výkonný výškový reproduktor s keramickou membránou a linearizačným RLC obvodom sa postará o dokonalú reprodukciu vysokých tónov.