Focal T+A Thorens Goldring Sinus Audio
CineVersum WireWorld Audio Desk Systeme Gläss Eagle Cable Artnovion

Cala D

Integrovaný systém

ta
Najmenší, najkompaktnejší - a pravdepodobne aj najlepšie vyzerajúci multimediálny systém, ktorý T+A kedy vyrobil, predstavuje ideálne riešenie pre všetkých hudobných nadšencov, ktorí žiadajú vysoko kvalitný zvuk z ich stereo systému, no ocenia aj sofistikovaný dizajn, perfektné remeselné spracovanie a kompaktnosť. Nový nástupca modelu Cala, teraz s digitálnymi vstupmi, ktoré umožňujú naplno využiť systém Cala aj s jeho DA prevodníkmi.

Cala SR

Integrovaný systém

ta
Cala SR je jeden z najnáročnejších výrobkov T+A. Je puristicky navrhnutý, vyrobený len z najkvalitnejších dostupných materiálov pomocou najmodernejších technológií. Prístroj možno ambientne podsvietiť – v jeho zadnej časti sa nachádza pás svetelných LED s možnosťou svietenia vo viacerých farbách (v bielej, modrej, zelenej a červenej). Intenzitu podsvietenia možno meniť. Ide o kompaktný, relatívne malý a viacúčelový prístroj, ktorého názov „receiver“ nie je celkom presný. V skutočnosti ho tvorí univerzálne riadiace centrum v rozsahu kompletného Hi-Fi systému.

Cala CDR

Integrovaný systém

ta
Cala CDR je väčší model v sérii systémov Cala. Z hľadiska celkovej filozofie dizajnu a technických zariadení je prístroj podobný modelu Cala SR, ale v porovnaní s ním je navyše vybavený kvalitným CD mechanizmom, koncovými zosilňovačmi s dvojnásobným výkonom a výkonným modulom zdroja napájania. Je určený používateľom, ktorí vlastnia zbierky fyzických nosičov CD. Disponuje kontinuálnym výkonom 100 W na kanál do záťaže 8 Ω, čo je dostatočné aj na použitie s veľkými reproduktormi. Je väčší a ťažší, ale zostáva stále veľmi kompaktný a zachováva si celkový dizajn a proporcie podobné Cala SR. Keďže obe zariadenia sú založené na jednej a tej istej základnej doske, ich hudobné zdroje a konektory na zadnom paneli sú rovnaké.

PA 1000 E

Integrovaný zosilňovač

ta
Jadrom zosilňovača PA 1000 E je výkonný koncový stupeň s vynikajúcim zvukom. Jednotka bola vyvinutá z legendárnej konštrukcie Power Plant, ktorej zvuk sa nám podarilo ďalej vylepšiť. Použitý predzosilňovač je zásadným prvkom pri určení zvukových charakteristík integrovaného zosilňovača ako celku a z tohto dôvodu bolo cieľom nášho vývoja dosiahnuť absolútnu neutralitu, hudobnú vernosť a vynikajúce dynamické charakteristiky. Využitie najnovších operačných zosilňovačov v kombinácii s diskrétne osadenými obvodmi napájaných stabilizátormi OAD (Op Amp Decoupling) zaisťuje priebežné spracovanie signálu bez ohľadu na zaťaženie, čo sa v značnej miere podpisuje na nezafarbenom zvukovom prejave prístroja.

R 1000 E

Integrovaný systém

ta
Tento všestranný prístroj obsahuje „gény“ našich samostatných prístrojov PA 1000 E a MP 1000 E. Je vybavený najnovšími technológiami a – bez preháňania – technologickými inováciami patrí k tomu najlepšiemu, čo je momentálne vo svete High-End-u k dispozícii. Kombinuje klasickú analógovú technológiu pre zosilňovaciu časť s najnovšími digitálnymi obvodmi pre ostatné časti prístroja. Disponuje veľkým množstvom kvalitných vstupov pre pripojenie externých analógových a digitálnych zdrojov, čo z neho robí ideálne, univerzálne a moderné centrum vysoko kvalitného stereo systému.

POWER PLANT balanced

Integrovaný zosilňovač

ta
Jadrom E – série je symetrický integrovaný zosilňovač s veľkým výkonom a vynikajúcim zvukom. Je pokračovaním tradície našich legendárnych tranzistorových a elektrónkových zosilňovačov. Od začiatku bol vyvinutý s dôrazom na kvalitu zvuku, neutrality a dynamický rozsah. Predimenzovaný sieťový zdroj obsahuje toroidný transformátor s nízkym rozptylovým poľom a vyrovnávacie buffery pre každú zosilňovaciu fázu, zabezpečuje, že systém má vysoké zásoby energie za všetkých okolností, a je kľúčom k obrovskému dynamickému rozsahu výkonových častí zosilňovača.

PA 2000 R

Integrovaný zosilňovač

ta
Elegantný, kompaktný integrovaný zosilňovač série R. Ponúka vysoký výstupný výkon a vynikajúcu zvukovú kvalitu – umenie, v ktorom T+A nemá konkurenciu. Dôkazom toho je aj tento integrovaný zosilňovač. Je neuveriteľne dynamický, silný a presvedčivý. Dôvody sú dva – prvým je neuveriteľná linearita navrhnutého koncového stupňa s veľmi nízkou negatívnou spätnou väzbou. Druhým dôvodom sú úplne nové zdrojové časti zosilňovača, navrhnuté špeciálne pre naše audio zariadenia. Výsledkom je, že PA 2000 R môže dodať trvalý výkon vyše 180 W na kanál do 4 ohmov pri zabezpečení bezproblémovej prevádzky aj s reproduktormi s kriticky nízkymi hodnotami impedancie.

PA 2500 R

Integrovaný zosilňovač

ta
Oproti modelu PA 2000R je PA 2500 R výkonovo dvakrát silnejší a s rozšírenými možnosťami pripojenia zdrojov zvuku. Špecifikácie PA 2000 R prekračuje v mnohých oblastiach, jeho charakter z hľadiska kvality zvuku nijako nezaostáva za svojím menším súrodencom. Nie je to žiadna samozrejmosť – veľmi silné zosilňovače často zaostávajú v mikrodynamike a  zobrazení detailu zvuku. Náš integrovaný zosilňovač PA 2500 R toto nebezpečenstvo obchádza – jeho základná stavba obvodov je rovnaká ako u PA 2000 R, vrátane topológie na doskách plošných spojov. Avšak jeho chladiče sú dvakrát väčšie, vrátane dimezovania vysokovýkonných napájacích zdrojov. Výsledkom je, že prináša viac, ako 260 W trvalého výkonu na kanál do impedancie 4 ohmov. Zosilňovač je preto schopný riadiť i impedančne zložité reprosústavy so zložitými a fázovo kompenzovanými výhybkami.

PA 3000 HV

Integrovaný zosilňovač

ta
PA 3000 HV je high-end integrovaný zosilňovač obdarený množstvom výnimočných vlastností a technologických inovácií. Merané hodnoty, špecifikácie a výkon tohto prístroja sa dotýkajú hraníc fyzikálnych možností. Pravý a ľavý kanál sú symetricky zapojené a v kompletne oddelenej konštrukcii v tzv. Dual-Mono dizajne so samostatnými doskami plošných spojov, čo zaručuje výnimočnú separáciu kanálov a vylučuje presluchy. Zosilňovacia časť funguje na vyšších napäťových úrovniach, ako je bežné (HV = High Voltage), pri predzosilňovači je to 80 V a pri koncovej časti až 360 V. To znamená, že podobne ako v elektrónkových zosilňovačoch, úroveň modulácie je veľmi malá. Je teda využitá len veľmi malá časť (menej ako 20%) z krivky výkonových tranzistorov, čím sa účinne eliminuje nelineárne skreslenie.

TP134

Integrovaný zosilňovač

canor
Je elektrónkový integrovaný zosilňovač s výkonovými elektrónkami EL34 v ultralineárnom zapojení do výkonu 10W pracujúci v triede A. Šasi je masívna zváraná kovová konštrukcia ktorá eliminuje mechanické vibrácie. Ako u všetkých produktov firmy CANOR, aj u TP134 bola pri výrobe plošných spojov použitá technologia CMT™.

TP106 VR+

Integrovaný zosilňovač

canor
Je elektrónkový integrovaný zosilňovač s výkonovými elektrónkami 6550 v ultralineárnom zapojení s katódovou spätnou väzbou do výkonu 20W pracujúci v triede A. Úplne nová mechanická i elektronická topológia prináša výrazné zlepšenie zvuku. Masívna zváraná kovová konštrukcia spolu s hrúbkou plošného spoja a dvojnásobnou hrúbkou medi, ako aj dôsledné VF tienenia robia z TP106 VR+ zosilňovač veľmi odolný voči vonkajším vplyvom, ako mechanickým, tak aj elektrickým.