Focal T+A Thorens Goldring Sinus Audio
CineVersum WireWorld Audio Desk Systeme Gläss Eagle Cable Artnovion
canor
< >

Aktuálne ceny a dostupné prevedenia nájdete v cenníku.

Súvisiace produkty

Integrovaný zosilňovač TP106 VR+

Je elektrónkový integrovaný zosilňovač s výkonovými elektrónkami 6550 v ultralineárnom zapojení s katódovou spätnou väzbou do výkonu 20W pracujúci v triede A.

Úplne nová mechanická i elektronická topológia prináša výrazné zlepšenie zvuku.

Masívna zváraná kovová konštrukcia spolu s hrúbkou plošného spoja a dvojnásobnou hrúbkou medi, ako aj dôsledné VF tienenia robia z TP106 VR+ zosilňovač veľmi odolný voči vonkajším vplyvom, ako mechanickým, tak aj elektrickým.

To je veľmi dôležité preto, aby bol zvuk zosilňovača neutrálny a mohli sa naplno prejaviť jeho výnimočné vlastnosti.

Ako u úplne prvého produktu, bola pri výrobe plošných spojov použitá technologia CMT™ (CANOR® PCB Milling Technology). K tejto technologii sme dospeli dlhoročným vývojom, meraním a pokusmi v snahe zlepšovať zvuk našich produktov. Touto technológiou sme dosiahli takých vynikajúcich parametrov, akých sa dá docieliť pri „drôtových spojoch“ iba s použitím veľmi drahých a kvalitných vodičov s teflónovou izoláciou. Naša nová technológia má ale výhodu opakovateľnosti pri výrobe so 100% identickým geometrickým usporiadaním (čo u wire to wire nie je možné). Táto technológia nám umožňuje priblížiť sa dielektrickým stratovým činiteľom plošných spojov (DPS) k stratovému činiteľu vzduchu, nakoľko sa v elektrónkových zapojeniach pracuje s pomerne vysokými impedanciami a každé zhoršenie tangenty (tak ako u kondenzátorov) prináša aj zhoršenie zvukového obrazu a vzdušnosti.

Riadiaca časť, ktorá riadi celý zosilňovač (prepínanie vstupov, riadenie hlasitosti a soft štart celého zosilňovača), je úplne galvanicky oddelená od audio časti a tak je zamedzené prenikaniu rušivých napätí do signálových obvodov.

Dodatočným tienením elektróniek inštaláciou kovovej prepážky medzi ľavým a pravým kanálom, odtienenie vstupnej DPS a dodatočné tienenie Blue Alps potenciometra, ako aj celkovou topológiou DPS spolu s technologiou CMT sa nám podarilo dosiahnuť crosstalk o 10dB lepší oproti štandardnému riešeniu. Tento parameter vytvára výnikajúci priestor reprodukovanej hudby a sprostredkuje priestorovú scénu tak, ako bola zaznamenaná v nahrávke.

Pre odstránenie mechanického brumu je jadro transformátora vákuovo impregnované a celý transformátor je zalievaný do speciálnej antivibračnej hmoty. Navyše kryt, v ktorom je umiestnený transformátor, tvorí účinné elektromagnetické tienenie a výraznou mierou sa podieľa na vynikajúcom odstupe signalu od brumu.

V prívode sieťového napätia sú aj v napájaní riadiacej časti použité účinné vf filtre. Primárne a sekundárne vinutie je oddelené uzemnenou medenou fóliou s 50% presahom, ktorá zabraňuje prenikaniu rušivých napätí zo siete.

Anódové napätie je usmerňované vákuovými diódami a filtrované kondenzátormi s vysokou kapacitou, ktoré dodávajú energiu presným a pevným basom.

Jedna z najdôležitejších častí elektrónkového zosilňovača – výstupný transformátor - má niekoľko bifilárnych vinutí, ktoré sú zoradené do sekcií tak, aby výkonová šírka pásma zosilňovača bola čo najväčšia. Optimálny pomer medzi ultralineárom a katódovou spätnou väzbou vytvoril z TP106VR+ veľmi univerzálny elektrónkový zosilňovač, schopný rozohrať takmer akúkoľvek primeranú reproduktorovú sústavu.

V signálovej ceste sú použité vysokokvalitné polypropylénové kondenzátory Mundorf.

Kvôli životnosti a stabilite elektróniek sme vyvinuli unikátne meracie a zahorovacie zariadenia, na ktorých selektujeme tie najlepšie kusy elektróniek.

Technické parametre

  • Výstupný výkon: 2×55 W (4 Ω)
  • Vstupná citlivosť: 400 mV / 40 W / 1 kHz
  • Frekvenčný rozsah (±0.1 dB / 5 W): 20 – 20 000 Hz
  • Vstupná impedancia: 60 kΩ
  • Vstupy: 5
  • Odstup singnál - šum: 93 dB
  • Zostava elektróniek: 4×12AT7, 4×6550, 2×5AR4
  • Napájanie: 230 V / 50 Hz
  • Rozmery (Š×V×H): 435×170×390 mm
  • Hmotnosť: 26 kg