Focal Aria 948
Focal T+A Thorens Goldring Sinus Audio
CineVersum WireWorld Audio Desk Systeme Gläss Eagle Cable Artnovion
canor
< >

Aktuálne ceny a dostupné prevedenia nájdete v cenníku.

Súvisiace produkty

Integrovaný zosilňovač TP134

Je elektrónkový integrovaný zosilňovač s výkonovými elektrónkami EL34 v ultralineárnom zapojení do výkonu 10W pracujúci v triede A.

Šasi je masívna zváraná kovová konštrukcia ktorá eliminuje mechanické vibrácie.

Ako u všetkých produktov firmy CANOR, aj u TP134 bola pri výrobe plošných spojov použitá technologia CMT™ (CANOR® PCB Milling Technology). K tejto technológii sme sa prepracovali dlhoročnými skúsenosťami v snahe zlepšovať zvuk našich produktov. Táto technológia nám umožňuje priblížiť sa dielektrickým stratovým činiteľom plošných spojov (DPS) k stratovému činiteľu vzduchu, nakoľko sa v elektrónkových zapojeniach pracuje s pomerne vysokými impedanciami a každé zhoršenie tangenty (tak ako u kondenzátorov) prináša aj zhoršenie zvukového obrazu a vzdušnosti. Touto technológiou sme dosiahli takých vynikajúcich parametrov, akých sa dá docieliť pri „drôtových spojoch“ iba s použitím veľmi drahých a kvalitných vodičov s teflónovou izoláciou. Naša nová technológia má ale výhodu opakovateľnosti pri výrobe so 100% identickým geometrickým usporiadaním (čo u wire to wire nie je možné).

V prvom produkte CANOR TP134 je použitý na riadenie hlasitosti reléový atenuátor – namiesto štandardného potenciometra. Toto riadenie sa používa u o niekoľko tried drahších konkurenčných zosilňovačov. Tento atenuátor sme vyvíjali takmer rok. Vyskúšali sme rôzne princípy T a PI článkov rôznych impedancií, až sme vyvinuli atenuátor, ktorý spĺňa všetky naše počiatočné požiadavky – riadenie zisku po 1dB, maximálny útlm 63dB, čo najmenší počet kontaktov, cez ktoré prechádza signál, napríklad cez podobné riešenie, ale z T článkami, signál prechádza až cez 12 kontaktov relé a to vždy nezávisle od navolenej hlasitosti. U nášho riešenia signál prechádza cez nula až 6 kontaktov v závislosti na hlasitosti. Toto riešenie sa nakoniec ukázalo najlepšie aj po zvukovej stránke. Odchýlka medzi súbehom ľavého a pravého kanála atenuátora je menšia, ako 0.05dB, čo je minimálne o dva rády lepšie, ako u najlepších potenciometrov.

Dodatočným tienením elektróniek a celkovou topológiou DPS spolu s technologiou CMT sa nám podarilo dosiahnuť crosstalk o 6dB lepší oproti topológiám iných výrobcov. Tento fakt spolu s presnosťou atenuátorového riadenia vytvára výnikajúci priestor reprodukovanej hudby a sprostredkuje priestorovú scénu tak, ako bola zaznamenaná v nahrávke.

Riadiaca časť, ktorá riadi celý zosilňovač (prepínanie vstupov, riadenie hlasitosti a soft štart celého zosilňovača), je napájaná a oddelená samostatným vinutím – riadiaci procesor sa zapína iba na krátku chvílu pri zmene stavu vstupov alebo hlasitosti – následne sa okamzite vypína a nemôže tak spôsobovať rušenie audio signálu.

Primárne a sekundárne vinutie je oddelené uzemnenou medenou fóliou s 50% presahom ktorá zabraňuje prenikaniu rušivých napätí zo siete.

Anódové napätie je filtrované kvalitnými kondenzátormi s vysokou kapacitou, ktoré dodávajú energiu presným a pevným basom.

Jedna z najdôležitejších častí elektrónkového zosilňovača – výstupný transformátor - má niekoľko bifilárnych vinutí, ktoré sú zoradené do sekcií tak, aby výkonová šírka pásma zosilňovača bola čo najväčšia.

V signálovej ceste sú použité iba kvalitné polypropylénové kondenzátory.

Vstupné aj výstupné terminály sú pozlátené.

Kvôli životnosti a stabilite elektróniek sme vyvinuli unikátne meracie a zahorovacie zariadenia, na ktorých selektujeme tie najlepšie kusy elektróniek.

Technické parametre

 • Výstupný výkon: 2×35 W
 • Vstupná citlivosť: 400 mV / 35 W / 1 kHz
 • Frekvenčný rozsah (±0.1 dB / 5 W): 20 – 20 000 Hz
 • Vstupná impedancia: 30 kΩ
 • Vstupy: 5
 • Harmonické skreslenie (5 W): < 0.15%
 • Odstup singnál - šum: 93 dB
 • Zostava elektróniek: 4×12AT7 (ECC81), 4×EL34
 • Napájanie: 230 V / 50-60 Hz
 • Rozmery (Š×V×H): 435×170×390 mm
 • Hmotnosť: 22 kg