Absorbér Artnovion Verona
Focal T+A Thorens Goldring Sinus Audio
CineVersum WireWorld Audio Desk Systeme Gläss Eagle Cable Artnovion
ta
<
>

Aktuálne ceny a dostupné prevedenia nájdete v cenníku.

Súvisiace produkty

Reproduktor stĺpový TCD 110 S

TCD 110 S je vlajkovou loďou novej rady CRITERION a odráža príkladným spôsobom základné princípy kvality v troch modeloch podlahových reprosústav novej série TCD. Každý model je vybavený dvoma špeciálnymi basovými meničmi, dvomi stredotónovými meničmi jednotky v usporiadaní D' Appolito a úplne nový druh superkvalitným kalotovým reproduktorom so zvukovodom. Meniče vychádzajú z high-end reproduktorov, montovaných do našej najvyššej triedy SOLITAIRE® high-end reproduktory. Jediné rozdiely medzi tromi modelmi podlahových reprosústav TCD sú ich fyzické rozmery a veľkosť meničov.

TCD 110 S je veľká plnorozsahová podlahová reprosústava s ozvučnicou typu transmission line. Dva 26cm basové meniče sú dokonale zladené s ozvučnicou bez rezonancií, poskytujú neuveriteľne hlboké, presné, a úderné basy vďaka nízkemu dolnému rezonančnému kmitočtu. Rozlíšenie a impulzná odozva sú vynikajúce aj pri extrémnych úrovniach hlasitosti, disponujú široký dynamickým rozsahom, bez skreslení. To je dôsledok prepracovaného návrhu – pevné membrány, hliníkové koše meničov s úzkymi rebrami, veľmi vysoké hodnoty výchyliek, ultra - silné magnety, veľké, vysoko kvalitné a výkonné cievky. Tieto meniče sú použité aj v našom modeli SOLITAIRE® CWT 2000.

Dva 17cm stredotónové meniče a vysokotónový menič so zvukovodom tvoria akustickú jednotku s konštantnou smerovosťou (Constant Directivity). Stredotónové meniče sú dômyselné výrobky, ktoré ľahko pokrývajú plný pracovný rozsah 200 až 2000 Hz s úžasne prirodzeným prejavom a dynamikou. Rovnaké meniče jednotky sú tiež použité v modeli SOLITAIRE® CWT 2000. Použitie dvoch stredotónových meničov pomáha optimalizovať vyžarovacie charakteristiky zvukového pásma a rovnako aj výrazne zvyšuje schopnosť meničov zvládať vysoké úrovne hlasitosti z dôvodu zmenšenia výchyliek membrán na polovicu. Textilná kalota vysokotónového meniča zvláda aj tie najzložitejšie dynamické špičky, so vzdušným prejavom, bez akejkoľvek stopy tvrdosti a ostrosti. Veľký zvukovod dokonale spája vyžarovacie vlastnosti so stredopásmovými meničmi a zároveň vytvára časové oneskorenie výškového reproduktoru čo vytvára lepšiu zvukovú homogenitu a prenos tranzientov.

Sofistikovaný návrh trojpásmovej výhybky (FSR) je nekompromisný je zostavená z najkvalitnejších vyberaných komponentov s malými toleranciami. Obvody sú optimalizované pre čo najlepšie prechodové a frekvenčné charakteristiky a s ľahkosťou spracovávajú aj tie najvyššie úrovne signálu. Zabezpečujú, že všetky tri zvolené frekvenčné pásma sú dokonale vyladené pre použité meniče. Toto všetko zohráva kľúčovú úlohu pri vytváraní vynikajúceho zvukového obrazu a vyžarovacích schopností celej reprosústavy.

Technické parametre

 • Nominálny výkon: 250 W
 • Hudobný výkon: 330 W
 • Impedancia: 4 Ω
 • Frekvenčný rozsah: 22 - 35000 Hz
 • Citlivosť (1 W / 1 m): 88 dB
 • Menič basový: 2×260 mm
 • Menič stredový: 2×170 mm
 • Menič výškový: 1×25 mm
 • Deliaca frekvencia: 200 / 2200 Hz
 • Rozmery (V׊×H): 131×36×49 cm
 • Hmotnosť: 59 kg