Focal T+A Thorens Goldring Sinus Audio
CineVersum WireWorld Audio Desk Systeme Gläss Eagle Cable Artnovion
ta

Reproduktor stĺpový TCD 210 S

TCD 210 S je nekompromisný návrh podlahovej reprosústavy so systémom transmission line. Dva masívne 22cm basové meniče s nízkou vlastnou rezonanciu sú zladené do celku a ich veľmi pevné, vystužené membrány produkujú neuveriteľne nízke a presné basy s veľmi vysokým akustickým tlakom. Rovnaké meniče sa tiež používajú v našich high-end reprosústavách SOLITAIRE® CWT 500. Dvojica 17cm stredotónových meničov a kalotového vysokotónového meniča so zvukovodom tvorí akustickú jednotku s konštantnou smerovosťou (Constant Directivity). Stredotónové meniče sú dômyselne konštuované a ľahko pokrývajú prevádzkový rozsah 200 až 2000 Hz so živým, prirodzeným a dynamickým prejavom.

Použitie dvoch stredotónových meničov pomáha optimalizovať vyyžarovacie charakteristiky reproduktorov, ako aj výrazne zvyšuje schopnosť zvládať vysoké úrovne hlastitosti, pretože výchylky ich membrán a príkon sa znižujú na polovicu. Hodvábna kalota vysokotónového meniča zvláda aj tie najprísnejšie dynamické špičky, rýchlo, vzdušne, bez akéhokoľvek náznaku tvrdosti, či ostrosti. Jeho veľký zvukovod dokonale zodpovedá potrebám vyžarovania stredovýškového celku, zároveň vytvára potrebné časové oneskorenie voči stredotónovým meničom, čo zlepšuje fázové charakterictiky celku. Sofistikovaná trojpásmová výhybka (FSR) sú zostavené z vyberaných komponentov. Je presne vypočítaná a optimalizovaná pre najlepšie prechodové a frekvenčné charakteristiky, ľahko spracováva aj tie najvyššie úrovne signálu a zaisťuje optimalizáciu a vzájomné zladenie použitých meničov. Táto výhybka hrá kľúčovú úlohu pri vynikajúcich prenosových a vyžarovacích vlastnostiach celého systému.

Princíp transmission line ponúka výrazný pokrok v porovnaní s basreflexovou konštrukciou ozvučnice, ale vyžaduje precízny návrh aby sa dosiahlo veľmi nízke vyžarovanie basových frekvencií. Toho sa dosiahne zástavbou dlhého zvukovodu do ozvučnice a použitím hlbokotónových meničov s extrémnymi prenosovými vlastnosťami veľmi nízkym rezonančným kmitočtom s veľkou ale kontrolovanou výchylkou membrány, s extrémne silným magnetom a konštrukciou koša, ktorá odolá vysokému mechanickému zaťaženiu.

Stredotónové meniče sú výkonné jednotky s vlastnosťami, ktoré sú obvykle doménou len profesionálnych PA systémov. Sú vybavené našimi unikátnymi GREYCONE® membránami, ktoré sa skladajú zo zlisovaných vzduchom sušených drevených vlákien a grafitových vločiek. Vytvárajú veľmi stabilný, homogénny materiál s extrémnym vnútorným tlmením, ktoré eliminuje akékoľvek parazitné prejavy v štruktúre membrány.

Aby sa zabránilo akejkoľvek formy rezonancie a frekvenčným nerovnostiam vo veľmi kritickej stredotónovej oblasti, membrána obsahuje precízne navrhnuté závesy, ktoré sú tmelené špeciálnym lepidlom, spevňujúcim nielen membránu, ale tiež tlmiacim všetky lokálne vibrácie. Nízkoprofilový záves poskytuje dobré tlmenie, zaručuje presné vedenie a centrovanie kmitacieho systému a zabraňuje akustickým odrazom. Starostlivo optimalizovaný fázový kompenzátor je obrobený z hliníka, zabezpečuje výborné vyžarovacie vlastnosti v hornej časti vyžarovaného spektra. Tento jedinečný menič sa podieľa na neuveriteľne hudobnom a príjemnom prejave v celom stredotónovom pásme.

Technické parametre

 • Nominálny výkon: 200 W
 • Hudobný výkon: 270 W
 • Impedancia: 4 Ω
 • Frekvenčný rozsah: 25 - 35000 Hz
 • Citlivosť (1 W / 1 m): 88 dB
 • Menič basový: 2×220 mm
 • Menič stredový: 2×170 mm
 • Menič výškový: 1×25 mm
 • Deliaca frekvencia: 220 / 2200 Hz
 • Rozmery (V׊×H): 122×30×44 cm
 • Hmotnosť: 47 kg