Focal Sopra
Focal T+A Thorens Goldring Sinus Audio
CineVersum WireWorld Audio Desk Systeme Gläss Eagle Cable Artnovion
ta
<
>

Aktuálne ceny a dostupné prevedenia nájdete v cenníku.

Súvisiace produkty

Reproduktor stĺpový TCD 310 S

TCD 310 S je najmenšia podlahová reproduktorová sústava v rade TCD no je skoro meter vysoká, takže až tak malá zase nie je. Konštrukčne je veľmi podobná TCD 210 S, len stredotónové a basové meniče sú i niečo menšie. TCD 310 S je ďalšia plnorozsahová reprosústava so systémom transmission line. Dva 17cm basové reproduktory s nízkym rezonančným kmitočtom sú presne zladené z ozvučnicou tohto typu. Ich pevné membrány lisované z uhlíkových vlákien produkujú veľmi hlboké a presné basy s vysokým akustickým tlakom. Dva 15cm stredotónové reproduktory a kalotový vysokotónový reproduktor s kónickým zvukovodom tvoria akustickú jednotku s konštantnou smerovosťou – CD (Constant Directivity.

Stredotónové reproduktory sú dômyselne navrhnuté, ľahko pokrývajú svoj pracovný rozsah 250 až 2000 Hz so živým, dynamickým a prirodzeným prejavom. Použitie dvoch meničov v strednom pásme pomáha optimalizovať vyžarovacie chrakteristiky, zvyšuje výkonové zaťaženie a  znižuje výchylku membrán meničov na polovicu. Rovnaké vynikajúce meniče sa používajú v našich reprosústavách SOLITAIRE® CWT 2000. Textilná kalota výškového reproduktoru zvláda aj tie najvyššie dynamické špičky, rýchlo a, vzdušne, bez akéhokoľvek náznaku tvrdosti a ostrosti. Na jednej strane veľký zvukovod dokonale akusticky naväzuje na stredotónové meniče a zároveň vytvára časové oneskorenie v reakcii vysokotónového meniča a zlepšuje fázové charakteristiky celku. TCD 310 S je vybavená prepracovanou trojpásmovou výhybkou (FSR). Ľahko spracováva aj tie najvyššie úrovne signálu a zabezpečuje, že všetky tri frekvenčné pásma sú dokonale zladené s použitými meničmi. Impozantný zvukový obraz a vyžarovacie schopnosti sú dané práve návrhom výhybky. Zaoblené tvary ozvučnice ponúkajú viac ako len elegantný vzhľad - ich konštrukcia zaisťuje enormnú tuhosť a pevnosť. Bočné panely prechádzajú vo vnútri ozvučnice priamo do systému transmission line. Tieto konštrukčné detaily prispeli k zvýšeniu už tak báječnej dynamiky a akustického tlaku v oblasti basového spektra.

Ak sú správne zvolené parametre systému transmission line, výsledkom je kombinácia účinné tlmenie rezonancií prúdiaceho vzduchu a značný zisk v akustického tlaku pri nízkych frekvenciách. Rezonančná frekvencia zvukovodu a hlbokotónového meniča sa musí presne zhodovať, aby sa optimalizovala výchylka membrány a prenosové charakteristiky. Táto požiadavka vyžaduje veľké investície do návrhu výhybiek a ozvučníc, a to najmä s cieľom dosiahnúť veľmi nízky prenášaný kmitočet, čo sa nám aj podarilo. Membrány sú vystuženej štruktúry, ktorá zabraňuje skresleniu aj pri veľmi vysokých hlasitostiach. Nízkoprofilový záves poskytuje presné vedenie membrány a stredenie systému. Výsledkom je, že reprosústava je schopná generovať nesmierne hlboké, dynamické a čisté basy jedinečné pre túto veľkosť ozvučnice.

Dynamické požiadavky na stredotónové reproduktory sú veľmi vysoké, pretože pásma výšok a basov sú osadené prvotriednymi meničmi. Z tohto dôvodu sú stredotónové meniče TCD 310 S to najlepšie, čo je v súčasnosti k dispozícii. Vynikajúce vlastnosti týchto skvelých reproduktorov sú dané veľkým a enormne silným magnetom, sofistikovaným spracovaním, veľkou cievkou, membránou so spevňujúcimi a tlmiacimi vzorovanými výstužami a tlakovo liatym hliníkovým košom. Výsledkom sú perfektné vyžarovacie vlastnosti, zvuk bez zafarbenia a skreslení, meniče sú použité v našich top reprosústavách SOLITAIRE® CWT 2000.

Technické parametre

 • Nominálny výkon: 160 W
 • Hudobný výkon: 220 W
 • Impedancia: 4 Ω
 • Frekvenčný rozsah: 28 - 35000 Hz
 • Citlivosť (1 W / 1 m): 87 dB
 • Menič basový: 2×170 mm
 • Menič stredový: 2×150 mm
 • Menič výškový: 1×25 mm
 • Deliaca frekvencia: 250 / 2200 Hz
 • Rozmery (V׊×H): 105×26×36 cm
 • Hmotnosť: 33 kg