Vážení zákazníci, v prípade záujmu o posluch v sobotu sa prosím vopred objednajte na čísle +421 903 380 700 alebo mailom obchod@enigma-audio.sk.

Kategórie

Značky 

 • Anthem

  Predzosilňovače, zosilňovače a A/V receivery značky Anthem predstavujú špičkovú elektroniku, s pomocou ktorej si môžete jednoducho vytvoriť akékoľvek centrum domácej zábavy. S viac než 20 ročnou tradíciou, za ktorou stoja špičkový audio inžinieri, ponúkajú produkty značky Anthem bezkonkurenčnú spoľahlivosť a funkcionalitu. Niet preto divu, že sú veľmi obľúbené rovnako medzi audiofilmi, profesionálnymi hudobníkmi a audio inžiniermi z celého sveta.

 • Audivisions

  Produkty značky Audivisions ponúkajú širokú škálu možností pre uloženie vašej cennej zbierky vinylových platní. Naviac, produkty Audivisions nie lenže dokonale spĺňajú svoj účel, ale vďaka svojmu modernému vzhľadu aj perfektne zapadnú do vášho interiéru.

 • Audio Desk Systeme Gläss

  Rainer Gläss z Audio Desk Systeme vyvinul profesionálne zariadenie – ultrazvukovú práčku vinylových platní (Vinyl Cleaner). Prístroj pracuje úplne automaticky a obsluhuje sa jednoducho. Protibežné mikrovlákna na čistiacich valčekoch spolu s ultrazvukovými vlnami jemne odstránia nečistoty ležiace aj hlboko v drážkach.

  Rainer Gläss žije a pracuje v Bádensku-Württembersku, rovnako ako kedysi Bosch alebo Daimler a mnoho ďalších inžinierov, technikov a remeselníkov pochádzajúcich a žijúcich v tejto malebnej krajine, historicky známej ako rodisko známych výskumníkov a vývojárov. V tomto duchu sa rozvíjal aj Reiner Gläss a svoju vynaliezavosť a podnikavosť zhodnotil vo svojich výrobkoch. Ako študent sa učil pracovať s jemnou mechanikou u Carla Zeissa, čo zhodnotil aj vo svojich návrhoch a výrobkoch zodpovedajúcej kvalite mikromechaniky. Jeho výrazný cit pre stavbu a dizajn sa odráža v unikátnych funkčných a atraktívnych produktoch, ktoré sú uznávané po celom svete.

 • Cineversum

  Posledných 25 rokov bolo CineVersum synonymom video produktov vysokej kvality. Prispôsobuje a aplikuje najmodernejšie sofistikované technológie profesionálneho filmového priemyslu pre domácich používateľov.

  Značka Cineversum bola donedávna súčasťou divízie Media & Entertainment značky profesionálnych kinoprojektorov Barco, určená pre produkciu výrobkov pre domáce kino. V rámci digitalizácie kín a jej vývoja v budúcnosti, sa rozhodla rada spoločnosti plne sústrediť na profesionálny trh vizualizácie a skúsený Jean-Claude Younes bol poverený riadením samostatnej firmy Cineversum a jej ďalším rozvojom.

  Koncepcia spoločnosti Cineversum

  Technici aj obchod Cineversum boli zapojení v projekte firmy od samého začiatku. Ich dlhoročné skúsenosti so sofistikovanými zariadeniami CRT, ktoré sú zhodnocované v profesionálnych aplikáciách i domáceho kina a sú významným prínosom, pokiaľ ide o výber a integráciu najnovších technológií. V Cineversum sme aplikovali a otestovali najlepšie dostupné priemyselné technológie, ktorý zmenia vašu izbu na reálne malé kino.

  Cineversum je viac ako len značka – je to koncepcia domáceho kina pair excelence.

  Projektor ako klenot

  Každý model je v našich laboratóriách starostlivo kontrolovaný, individuálne nastavený a testovaný tak, aby podával špičkové výkony po dlhý čas.V Cineversum hľadáme ideálnu harmóniu medzi minimalizmom a futurizmom, preferujeme použitie čistých materiálov akými sú hliník a oceľ s cieľom vytvoriť dokonalú integritu výrobku.

  Moja cesta k dokonalosti

  "Za posledných 20 rokov je firma Cineversum uznávaným lídrom a priekopníkom v oblasti videoprojekcie v domácom kine. Pôvodne bola založená spoločnosťou Barco, známym výrobcom kino zariadení dodávaných do popredných hollywoodskych filmových štúdií aj komerčných kín po celom svete. Personál v Cineversum neopomenie nič na ceste ktorej cieľom je doviesť produkt do dokonalosti. Ja sám, ako užívateľ a fanúšik som vždy išiel nekompromisnou cestou v budovaní domáceho kina s cieľom vytvoriť zostavu s čo najlepším možným výsledkom, aby som si mohol vychutnať hru nášho národného futbalového tímu, alebo obľúbený film. Našou filozofiou v Cineversum je poskytnúť vám kompletné, Vašim potrebám a možnostiam prispôsobené High-End riešenie. Od jednoduchých projektorov až po najsofistikovanejšie zákaznícke inštalácie sme pripravení splniť Vám akékoľvek želania a predstavy v oblasti ktorú pokrývame svojimi produktmi."

  Jean-Claude Younes, generálny riaditeľ spoločnosti Cineversum

 • XGIMI

  Značka XGIMI navrhuje a vyrába vysokovýkonné multifunkčné a inteligentné projektory. Jej cieľom je čo najviac zlepšiť audiovizuálny zážitok divákov. XGIMI preto vytvorila modelový rad produktov, ktoré aj s ohľadom na svoje kompaktné rozmery dokážu premietať obraz na obrie plátno a menia tak pravidlá hry. Modely projektorov sú vybavené audio systémami od Harman Kardon, bežia na operačnom systéme Android TV od Google a disponujú kvalitnými audio obvodmi od Texas Instrument.

 • Daniel D'Agostino

  Počas svojej už 35 rokov trvajúcej kariéry, D’Agostino navrhol nespočetné množstvo vylepšení, ktoré posunuli svet hifi zosilňovačov, predzosilňovačov, CD prehrávačov a procesorov zvuku vpred. Je celosvetovo známy ako jeden z najvášnivejších konštruktérov vysokokvalitných hifi komponentov. Výrobcovia tých najlepších reproduktorov na svete sa spoliehajú na elektroniku D’Agostino pre prezentáciách svojich modelov. Všetky zosilňovače značky D’Agostino sú vyrábane poctivo ručne v Arizone, USA.

 • Denon

  Viac než 100 ročná tradícia značky Denon je zárukou naozaj dychberúceho zážitku, či už z vašej obľúbenej hudby alebo filmov. Pre inžinierov značky Denon nie je vytváranie špičkových A/V zariadení len biznisom, stojí za nimi neutíchajúca vášeň po dokonalosti, ktorá túto spoločnosť poháňa v pretváraní kreatívnych myšlienok do výkonných zariadení, ktoré si po dobu svojej existencie vybudovali meno lídra na trhu.

 • Focal

  V priebehu viac, ako 40-tich rokov Focal navrhuje, vyvíja a vyrába Hi-Fi reproduktory a meniče.

  Focal, ktorý sa spája s vášňou, tradíciou a technologickou dokonalosťou, Vám prináša optimálne riešenie pre maximálne potešenie z počúvania. Focal a Focal Professional sú registrované ochranné známky francúzskej spoločnosti Focal-JMlab, ktorá sa zameriava na výrobu spotrebných a profesionálnych audio produktov. Spoločnosť bola založená na konci roku 1979 v Saint-Étienne vo Francúzsku. Zakladateľom spoločnosti je audio inžinier Jacques Mahul a JMLab predstavuje skratku pre Jacques Mahul Laboratiories. Spočiatku sa sortiment skladal z domácich JMLab reproduktorov a Focal meničov.

  V súčasnosti Focal-JMlab navrhuje a vyrába audio produkty v troch hlavných smeroch:

  • Domáce audio produkty pod značkou Focal (predtým JM-Lab) sa skladajú z reproduktorov pre dvoj- a viackanálovú reprodukciu zvuku, vrátane aktívnych, elegantných kompaktných a Apple iPod / iPhone orientovaných systémov;
  • Car audio výrobky pod značkou Focal sa skladajú z reproduktorov, subwooferov a zosilňovačov;
  • Profesionálne audio produkty označené ako Focal Professional sa skladajú z aktívnych monitorov a subwooferov pre nahrávacie štúdiá a domáce štúdiá a po novom už aj štúdiové slúchadlá a taktiež nové gitarové „kombá“ v spolupráci s Americkou spoločnosťou Fender.

  Focal-JMLab je najväčším výrobcom reproduktorov vo Francúzsku, spadá do prvých troch najväčších výrobcov v Európe a vo svete je umiestnený v prvej desiatke v tejto kategórii. Produkty od spoločnosti Focal JMLab sú dostupné vo viac, ako 80 krajinách po celom svete.

  Hlavná kancelária so správou, skladom a logistikou, oddelením výskumu a vývoja, meničov a zariadením pre produkciu reproduktorov sídli vo francúzskom meste Saint-Etienne. Spoločnosť má tiež ďalšiu fabriku na výrobu reproduktorových kabinetných šasi v Bourbon-Lancy a Pau vo Francúzsku.

 • Gigawatt

  Pre čo najvyššiu možnú kvalitu hudby a videa je nutné sa adekvátne postarať aj o zdroj elektrickej energie, ktorým je zostava napájaná. Poľský výrobca GigaWatt, ktorý sa za krátky čas vyšvihol medzi popredných hráčov na trhu ponúka špičkové napäťové filtre, práčky, prepäťové zásuvky a kabeláž, aby ste si vy mohli užívať svoju obľúbenú hudbu na maximum.

 • Goldring

  Špecializovaný kolektív firmy Goldring tvoria inžinieri, návrhári a remeselníci s desiatkami rokov skúseností v oblasti návrhu a výroby produktov s použitím najmodernejších materiálov a technológií. Každý nový výrobok zabezpečuje rozšírenie hraníc kvality vyhotovenia a dizajnu výrobku.

  História firmy začína jej založením pod názvom „The Scharf Brothers v Nemecku v roku 1906. V roku 1926 sa objavuje ich prvá vlastná konštrukcia gramofónu the "Juwel Electro Soundbox" s logom Gold Ring, ktoré vyjadruje jeho kvalitatívne smerovanie. V roku 1933 sa firma sťahuje do Británie a pokračuje v produkcii, kde v roku 1954 predstavuje svoj model prenosky Goldring 500 – prvý s princípom snímania pohyblivého magnetu (MM) – táto prenoska sa ďalej zdokonaľovala, v rokoch 1958 až 1960 sa objavili modely Goldring 600 a 700. V roku 1973 sa legendárnemu gramofónu Lenco GL85 s prenoskou Goldring dostalo vysokého ocenenia jeho zvukových kvalít. V roku 1978 sú na trh uvedené dva nové modely prenosiek – Goldring 900SE II a 900E, v rokoch 1987 až 90 prichádzajú modely Eroica, Epic II, Excel a Elite. V roku 2004 firma predstavuje gramofónové šasi GR1 s ramienkom Rega. Jeho nástupca GR2 bol v roku 2005 v svojej kategórii víťazným držiteľom viacerých odborných ocenení. V roku 2009 sú vyvinuté nové prenosky Goldring 2000 a Goldring Legacy, v roku 2011 firma rozširuje svoje služby o internetový servis svojich produktov. V celkovom hodnotení patrí k stabilným lídrom svetovej výroby vysokokvalitných gramofónových prenosiek s neustálym vývojom a rozširovaním zákazníckych služieb.

  Pre zabezpečenie kvalitného snímania záznamu prenoskou je potrebná kvalitná, pevná a presná montáž prenosky na ramienko, umožňujúca snímanie aj najjemnejších pohybov diamantového hrotu, prostredníctvom nosného prvku prenášajúceho mechanický signál do snímacích cievok, alebo magnetu, podľa princípu na akom prenoska pracuje. Platí to o všetkých produktoch firmy Goldring, ktoré spĺňajú náročné požiadavky kladené pre audiofilské zariadenia. Roztriedené podľa typu a kvalitatívnej úrovne prináša Goldring podľa predstáv a možností zákazníka širokú paletu prenosiek určených pre ľubovoľné gramofónové prístroje vyrobené podľa platných svetových noriem.

 • IsoAcoustics

  Antirezonančné hifi podložky IsoAcoustics poskytujú dokonalé odizolovanie vašich reproduktorov, prehrávačov, zosilňovačov alebo gramofónov od okolitých ruchov. Odstránenie parazitných vibrácií posúva zvuk vašej stereo zostavy na úplne novú úroveň. Po namontovaní týchto podložiek svoju hifi zostavu nebudete poznať. Čistota, perfektná priestorovosť a otvorenosť sú len niektoré atribúty, ktoré vám tieto hifi podložky v kombinácií s vašou elektronikou môžu priniesť.

 • Koss

  Značka KOSS je už od svojho založenia známa tým, že vyrába špičkové slúchadlá, ktoré si zamiluje každý nadšenec kvalitnej hudby. Ako jeden z mála výrobcov ponúkajú na svoje modely aj unikátnu doživotnú záruku. Či už ste vášnivý audiofil, športovec alebo hráč, v ponuke značky KOSS si určite nájdete model slúchadiel, ktoré si zamilujete.

 • Marantz

  Väčšine ľudí sa páči hudba. Len niektorí k nej však cítia vášeň. To platí aj pre značku Marantz. Produkty značky Marantz presne odzrkadľujú filozofiu, že hudba by mala byť reprodukovaná presne tak, ako ju zamýšľal sám umelec. Hudba je kúzlo a preto sa inžinieri značky Marantz snažia navrhnúť tak, aby vyzerali rovnako dobre, ako hrajú a boli tak súčasťou životného štýlu svojich majiteľov.

 • Naim

  Každý produkt Naim je koncipovaný, navrhnutý a skonštruovaný tak, aby nestál medzi vami a vašou obľúbenou hudbou. Posluch kvalitného zvuku má byť dobrodružstvom, spojením, ktorého tajomstvá sa vám postupne odkrývajú tak ako to chcel samotný autor. Práve preto sú všetky zariadenia Naim konštruované s ohľadom aj na tie najmenšie detaily, aby ste si plnými dúškami mohli užívať nekonečný svet emócií z kvalitnej hudby.

 • Optoma

  Optoma je jeden z najvýznamnejších výrobcov projektorov a projekčnej techniky. Dodáva široký sortiment kvalitných výkonných premietacích zariadení a príslušenstva pre projekcie - dataprojektory a videoprojektory, projekčné plátna a projekčné plochy, držiaky projektorov. Projektory sú určené pre široký okruh zákazníkov - pre domáce použitie, školy, firmy, inštitúcie, divadlá, kiná...

 • T+A

  V podstate sú vedci... neustále skúmajú a vyvíjajú, vychádzajúc z teórie a praxe v oblasti audio technológií. Navrhujú a konštruujú prepracované Hi-Fi komponenty najvyššej kvality s úsilím vyvíjať dokonalé high-end výrobky pre zákazníkov po celom svete.

  Firma T+A bola založené v Herforde vo východnom Vestfálsku (NSR) v roku 1978, nachádza sa tu centrum výskumu a výroby. Konštrukciou ich výrobky neobsahujú žiadne obmedzenia, ich úsilie je produkovať výrobky, ktoré za investované peniaze dosahujú čo najlepšiu možnú zvukovú kvalitu Typické vlastnosti ich výrobkov sú extrémna kvalita výroby, dlhá životnosť a komplexné služby servisu a aktualizácie, upgrade T + A výrobkov, čo z nich vytvára viac než len hudobný systém - je to predovšetkým investícia do budúcnosti.

 • Thorens

  Spoločnosť Thorens sa môže pochváliť bohatou históriou vývoja a skúsenosťami. Ako rodinná firma bola zaregistrovaná vo Švajčiarskom St. Croix už v roku 1883, odkedy sa venovala výrobe hracích skriniek. Na prelome 19. a 20. storočia začala vyrábať vlastné fonografy Edisonovho typu a už v roku 1906 sa preorientovala na výrobu gramofónov pre šelakové platne. Vďaka neustálemu rastu sa čoskoro pretransformovala na akciovú spoločnosť a prispela mnohými technologickými inováciami, ktoré boli adaptované ďalšími výrobcami gramofónov, okrem iného aj vývojom elektrického priameho pohonu, či elektrickej prenosky.

  Svoje výrobné kapacity spoločnosť už v šesťdesiatych rokoch 20. storočia presunula do Nemecka, kde výroba pod prísnymi kvalitatívnymi normami pokračuje dodnes. Schopnosť prinášať nové inovácie spoločnosť dokázala aj s novými modelmi, ako TD 309, ktorého dizajn trojbodového zavesenia základne a jeho vplyv na kvalitu reprodukcie sa považuje za jeden najrevolučnejších.

  Značka Thorens, so svojou históriou dlhšou, ako 130 rokov, sa dá považovať za najstaršieho doteraz aktívneho výrobcu gramofónov, ak nie aj domácej elektroniky celkovo.

 • Wireworld

  O spoločnosti

  Svetový líder v oblasti káblovej technológie domáceho kina a audio systémov, high-end sfére.

  Wireworld audio, video a napájacie káble využívajú celý rad patentovaných, vysoko účinných inovácií, ktoré poskytujú dramatické zlepšenie kvalitu zvuku a obrazu. Náš jedinečný, vedecký prístup porovnávanie káblov na priame pripojenie má za následok produkty so superlatívnym výkonom a hodnotami, ktoré vyvolávajú nadšenie u spotrebiteľov a kritiky po celom svete.

  Naša filozofia

  Generácie plynú a audio nadšenci zisťujú, že káble môžu radikálne zmeniť zvuk ich stereo zostavy. Prečo jeden kábel môže produkovať lepšiu kvalitu zvuku ako iné? Nie je ľahké nájsť kvalitný kábel. Faktom je, že najlepší kábel zo všetkých je žiadny kábel. Jednoducho priame fyzické spojenie medzi komponentami. Náš jedinečný prístup hodnotenia káblov porovnaním s priamym spojením nám umožnila vyvinúť káble, ktoré zreteľne zachovávajú viac harmonických štruktúr a dynamický výraz.

  Podobne, našim cieľom ďalšieho výskumu a oddanosti ku kvalite tiež viedol k podstatnému pokroku v oblasti digitálnych video káblov a napájacích sieťových káblov.

  Káble Wireworld a ich vývoj

  Ak chcete vytvoriť káble ktoré budú najbližšie k priamemu pripojeniu musíme identifikovať a analyzovať všetky formy, straty cez testovanie a meranie premostení. Máme jasný cieľ: na základe zistených meraní vytvoriť nové konštrukcie káblov, ktoré minimalizujú všetky druhy pozorovaných strát a skreslení a vykonať tieto návrhy v súlade s cenovými potrebami spotrebiteľov.

  "Wireworld sa zameriava na vytváranie káblov, ktoré maximalizujú pôžitok z potešenie z vašej domácej zábavy."

  David Salz, prezident a návrhár spoločnosti Wireworld

  Technológia

  Keď sa nič neriskuje… ani sa nič nezíska.

  Investovanie do technológie a špecializovaných nástrojov je nevyhnutné pre výrobu výrobkov, ktoré ponúkajú prvotriedny výkon, konzistenciu a spoľahlivosť. Wireworld vyvinul unikátne káblové a konektorové riešenia v spojení s novými izolačnými materiálmi, čo zabezpečuje najlepší možný výkon v každej cenovej relácii.

  Spoločnosť Wireworld nevyužíva nechránené káble a konektory a ani nie je v spojení s výrobcami na Ďalekom východe za účelom nákupu neznačkových výrobkov, aby ich potom distribuovala pod svojou značkou.

 • TEC Screen

  Vyrábané v Európskej únií, s estetickým dizajnom sú naše plátna značky TEC Screen skvelým doplnkom k projektorom Cineversum. Všetky materiály používané pri výrobe plátien sú pravidelne kontrolované pre čo najvyššiu kvalitu a dlhodobú výdrž našich produktov.

 • SVSound

  Spoločnosť SVS, so sídlom v štáte Ohio v USA sa sústredí na výrobu reproduktorov, subwooferov a audio príslušenstva, ktoré prinášajú svojim zákazníkom špičkovú kvalitu zvuku referenčnej triedy z absolútne bezkonkurenčným výkonom za danú cenu. Táto filozofia povýšila spoločnosť SVS na jedného z najlepších a najrýchlejšie rastúcich výrobcov subwooferov na svete.

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.