Vážení zákazníci, naša predajňa je tento týždeň v sobotu otvorená od 10:00 - 13:00.
Ak by ste mali záujem o sobotný posluch, prosíme vás o jeho rezerváciu aspoň 1 deň vopred.
Nové Šablóna Dr. Feickert Analogue Protractor NG Zväčšiť

Šablóna Dr. Feickert Analogue Protractor NG

Os0135#Ost#SK#1

199,00 € s DPH

Skladom

199,00 €

Detaily

Najnovšia generácia protraktora Next Generation (NG) od Dr. Feickerta predstavuje neoceniteľný nástroj pre správne nastavenie prenosky a gramofónového ramena. Správne zarovnanie a nastavenie prenosky prináša obrovské zlepšenie v celom počuteľnom zvukovom spektre, konzistentné tonálne vyváženie, veľmi nízke skreslenie a v neposlednom rade má nastavenie zásadný vplyv na životnosť prenosky.

Protraktor ponúka nastavenie podľa všeobecne uznávaných výpočtov Löfgrena, Baerwalda a Stevensona, ktorých presné výpočty sú zamerané na zníženie celkovej úrovne skreslenia RMS, spôsobené odchýlkou od dokonalého lineárneho sledovania polohy prenosky. Záverom je, že sledovacie zariadenie musí mať uhlové posunutie s presne definovaným presahom. Nastavenie hodnôt ofsetu a presahu sa líši od účinnej dĺžky samostatného ramena.

Vďaka správnemu zvoleniu ofsetového uhlu, efektívnej dĺžky a montážnej vzdialenosti je možné dosiahnuť ideálnu pozíciu s nulovou odchýlkou bočného snímacieho uhlu nielen v jednom, ale v dvoch bodoch pri prehrávaní platne.

Metóda podľa Bearwalda ponúka nastavenie pri ktorom dosiahneme to že skreslenie zvuku dosiahne tri maximá, ktoré sú svojou hodnotou zhodné. Skreslenie na začiatku platne, na konci platne a tretie v podstate v strede medzi dvoma nulovými bodmi.

Pri nastavení podľa Stevensona dosiahneme to, že nulová hodnota skreslenia bude na konci zvukového záznamu.

Podľa Loefgrena dosiahneme síce väčšie skreslenie na začiatku a konci záznamu ako pri Bearwaldovi, ale v celkovom súčte od začiatku až do konca prehrávania bude hodnota skreslenia zvuku menšia.

Základňa protraktora je vyrobená z pevnej zliatiny, ktorej hrúbka je 3 mm, čo predstavuje hrúbku 180‑gramového vinylového výlisku s nastaviteľným ramenom, ktoré umožňuje vďaka milimetrovej mierke nastaviť efektívnu dĺžku ramena.

Na samotnej základni sú s maximálnou presnosťou vyznačené geometrie nastavenia, ktoré sa uskutočňujú v troch, po sebe nasledujúcich, jednoduchých krokoch.

Technické parametre

  • Pre efektívne dĺžky ramena od 8,6" až po 17,7"

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Šablóna Dr. Feickert Analogue Protractor NG

Šablóna Dr. Feickert Analogue Protractor NG

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.

Náš blog

Prečítajte si najnovšie správy zo sveta high-fidelity audia na našom blogu.

Tohtoročné prestížne ocenenie EISA 2021-2022 získalo až 6 produktov z nášho portfólia

Tohtoročné prestížne ocenenie EISA 2021-2022 získalo až 6 produktov z nášho portfólia

Najlepší high-end gramofón – Thorens TD 124 DD Aj keď výroba pôvodného modelu Thorens TD 124 bola ukončená už viac než pol storočím, tento výnimočný gramofón si stále zachováva svoj status „legendy“ a je medzi nadšencami analógového zvuku stále veľmi vyhľadávaný. Aj keď jeho nová verzia...

Čítať ďalej
Modelový rad reproduktorov Focal Chora – veľa muziky za rozumný peniaz

Modelový rad reproduktorov Focal Chora – veľa muziky za rozumný peniaz

Séria reproduktorov Chora od prestížneho francúzskeho výrobcu reprosústav Focal, prináša vo svojej cenovej kategórii excelentnú zvukovú kvalitu vrátane vynikajúceho spracovania. Naviac, nechýbajú ani nové technológie, inovácie a materiály.

Čítať ďalej
S vinylom na večné časy, časť 2. – starostlivosť o vinylové platne

S vinylom na večné časy, časť 2. – starostlivosť o vinylové platne

V predošlom príspevku sme si prešli základy prevádzky a údržby gramofónu. Mať dokonale nastavený gramofón s kvalitnou prenoskou stále až tak úplne nestačí. Ďalšou dôležitou súčasťou pre kvalitný posluch je priebežná a dôkladná starostlivosť, ktorú by sme mali vinylovej platni dopriať. LP...

Čítať ďalej