Dňa 18.5.2022 - 22.5.2022 bude naša predajňa zatvorená kvôli účasti na výstave High-End Mníchov 2022.
Všetky objednávky budeme postupne vybavovať od 23.5.2022. Ďakujeme za pochopenie.
Šablóna Dr. Feickert Analogue Protractor NG Zväčšiť

Šablóna Dr. Feickert Analogue Protractor NG

Os0135#Ost#SK#1

199,00 € s DPH

Skladom

199,00 €

Detaily

Najnovšia generácia protraktora Next Generation (NG) od Dr. Feickerta predstavuje neoceniteľný nástroj pre správne nastavenie prenosky a gramofónového ramena. Správne zarovnanie a nastavenie prenosky prináša obrovské zlepšenie v celom počuteľnom zvukovom spektre, konzistentné tonálne vyváženie, veľmi nízke skreslenie a v neposlednom rade má nastavenie zásadný vplyv na životnosť prenosky.

Protraktor ponúka nastavenie podľa všeobecne uznávaných výpočtov Löfgrena, Baerwalda a Stevensona, ktorých presné výpočty sú zamerané na zníženie celkovej úrovne skreslenia RMS, spôsobené odchýlkou od dokonalého lineárneho sledovania polohy prenosky. Záverom je, že sledovacie zariadenie musí mať uhlové posunutie s presne definovaným presahom. Nastavenie hodnôt ofsetu a presahu sa líši od účinnej dĺžky samostatného ramena.

Vďaka správnemu zvoleniu ofsetového uhlu, efektívnej dĺžky a montážnej vzdialenosti je možné dosiahnuť ideálnu pozíciu s nulovou odchýlkou bočného snímacieho uhlu nielen v jednom, ale v dvoch bodoch pri prehrávaní platne.

Metóda podľa Bearwalda ponúka nastavenie pri ktorom dosiahneme to že skreslenie zvuku dosiahne tri maximá, ktoré sú svojou hodnotou zhodné. Skreslenie na začiatku platne, na konci platne a tretie v podstate v strede medzi dvoma nulovými bodmi.

Pri nastavení podľa Stevensona dosiahneme to, že nulová hodnota skreslenia bude na konci zvukového záznamu.

Podľa Loefgrena dosiahneme síce väčšie skreslenie na začiatku a konci záznamu ako pri Bearwaldovi, ale v celkovom súčte od začiatku až do konca prehrávania bude hodnota skreslenia zvuku menšia.

Základňa protraktora je vyrobená z pevnej zliatiny, ktorej hrúbka je 3 mm, čo predstavuje hrúbku 180‑gramového vinylového výlisku s nastaviteľným ramenom, ktoré umožňuje vďaka milimetrovej mierke nastaviť efektívnu dĺžku ramena.

Na samotnej základni sú s maximálnou presnosťou vyznačené geometrie nastavenia, ktoré sa uskutočňujú v troch, po sebe nasledujúcich, jednoduchých krokoch.

Technické parametre

  • Pre efektívne dĺžky ramena od 8,6" až po 17,7"

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Šablóna Dr. Feickert Analogue Protractor NG

Šablóna Dr. Feickert Analogue Protractor NG

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.

Náš blog

Prečítajte si najnovšie správy zo sveta high-fidelity audia na našom blogu.

Prenosky Goldring na stupňoch víťazov aj tento rok

Prenosky Goldring na stupňoch víťazov aj tento rok

129,00€ 1. miesto – Goldring E3 Jedna z najlepších prenosiek vo svojej cenovej kategórii Tento výnimočný model značky Goldring si skvele sadne so širokou škálou rôznych gramofónov a v skutku sa jedná o naozaj všestrannú prenosku pre akýkoľvek hudobný žáner. Vyznačuje sa veľmi čistým a...

Čítať ďalej
Taká normálna obývačka…

Taká normálna obývačka…

Odpradávna v tajomnej krajine Hifilandia panuje jeden tajomstvom opradený mýtus. Hifisti a hifinky, ktorí v tejto krajine žijú, desia sa jedného jediného miesta. Týmto strašným miestom je paneláková obývačka, ktorú obývajú čierni démoni dunenia, pekelných odrazov a ktorí prenášajú zvuk až k...

Čítať ďalej
Stereo alebo domáce kino? To je otázka!

Stereo alebo domáce kino? To je otázka!

Každý deň sa stretávame s podobnými otázkami od našich zákazníkov, ktorí si k nám chodia po rady pri budovaní zostáv vo svojich obývačkách a posluchových miestnostiach. Prostredníctvom tohto článku by sme vám teda chceli pomôcť s danou problematikou a na začiatok sa pokúsime objasniť...

Čítať ďalej