Gramofón Thorens TD 907

8 660,00 € s DPH za 1ks

Možnosti

8 660,00 €

Máte záujem o tento produkt?

Tento produkt nie je možné zakúpiť priamo cez náš e-shop. Ak máte o produkt záujem, prosím, vpíšte svoj email a my vás budeme kontaktovať s ponukou.

Detaily

Obnovená tradícia

Gramofóny THORENS® série 900 sú evolučným pokračovaním legendárnych modelov TD 150 a TD 160. Model TD 907 však disponuje použitím najnovších technológií, ktoré vysoko účinným spôsobom eliminujú negatívne prejavy mechanického snímania platne - hluk a vibrácie. Pri použití kvalitnej prenosky vznikol nový štandard zvukovej vernosti a dynamiky. V spojení s nadčasovým dizajnom je tak k dispozícii špičkový esteticko-technický celok pri zachovaní tradičnej konštrukcie a obsluhy gramofónu.

Gramošasi THORENS® TD 907 predstavuje technologický a konštrukčný vrchol radu 900. Subšasi je vyrobené z materiálu triCom – hliník /POM kompozit – ktorý sa vyznačuje vynikajúcimi tlmiacimi vlastnosťami a vysokou tuhosťou. Jeho hmotnosť bola optimalizovaná na vysokú účinnosť. Je zavesené na troch kužeľových pružinách, ktoré sa dajú nastaviť zhora tak, aby sa dosiahlo ich jednotné napnutie. Na zníženie vibrácií je synchrónny striedavý motor namontovaný priamo na mechanicky oddelené a tlmené subšasi. Motor s možnosťou jemného doladenia otáčok poháňa subtanier pomocou jemného plochého remienka. Ložisko je vyrobené zo spekaného bronzu vo vložke z materiálu Teflon® a optimalizované pre hladký chod. Oceľová os taniera poskytuje veľmi nízke, konštantné trenie a predstavuje tak vyrovnané zaťaženie motora. Dve z troch nôh gramofónu sú zhora ľahko nastaviteľné. V modeli TD 907 sa uplatní celá škála 9-a 10-palcových ramienok, vrátane ramienok iných výrobcov.

Špeciálne vlastnosti

Pri konštrukcii sa kládol veľký dôraz na tlmenie mechanických vibrácií ako rozhodujúceho základu kvalitného snímania média. Pružiace prvky gramofónu sú vyrobené technológiou ich povrchovej úpravy pomocou špeciálnej viskózovo/propylénovej vrstvy. Do prístroja sa aplikovalonovovyvinuté pneumatické tlmenie nastaviteľné v desiatich krokoch. Kužeľová polypropylénová membrána pod ložiskom taniera je izolovaná od subšasi z materiálu triCom doplnenom o viskózno-propylénovú vložku. Takto vytvorená vzduchová komora ústi do desiatich odvzdušňovacích otvorov v základnej doske, ktoré možno otvárať, či zatvárať ventilom. Nastaviteľné nožičky sú zhotovené z materiálu triCom, doplnené o vložku z viskóznej peny.
Leštený trojdielny hliníkový tanier má integrovanú akrylátovú vložku, ktorá pôsobí aj ako tlmiaca podložka pre snímanú vinylovú platňu.
Pripojenie ramienka je cez štandardnú mini 5-kolíkovú výstupnú zásuvku DIN spojenú s výstupom RCA/XLR, ako voliteľná možnosť je priamo cez výstupy RCA / XLR.

Technické parametre

 • Typ: gramofónové šasi s manuálnym ovládaním
 • Pohonný systém: nepriamy náhon pomocou plochého remienka
 • Motor: špeciálne konštruovaný, elektronicky riadený a stabilizovaný striedavý elektromotor, možnosť jemného doladenia otáčok
 • Otáčky: 33,3, 45 otáčok/min., zmena rýchlosti elektronický prepínač
 • Tanier: dvojdielny, 1,5 kg subtanier z hliníka, 1,8 kg vrchný diel kombinácia hliníka a akrylátu
 • Tlmenie: polypropylénová kužeľová membrána medzi ložiskom taniera a šasi, vzduchový vankúš, nastaviteľné
 • Vrchná základná doska: materiál triCom
 • Montážka doska ramienka: materiál triCom
 • Ramienko: THORENS® TP 92/10-palcové, voliteľné: SME M2, SME 309 alebo akékoľvek 10-palcové ramienko
 • Antiskating: magnetický
 • Napájací zdroj: externá jednotka NT 900, 230/115 V, 50/60 Hz
 • Pripojovacie terminály: 2 x RCA nesymetrické, 2 x XLR symetrické, 1 zemniaci bod, 1 napájací konektor
 • Rozmery: 470 x 380 x 190 mm
 • Váha: 10kg
 • Povrchová úprava: biely alebo antracitový štruktúrovaný lak, lakovaná dýha Zebrano

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.

Náš blog

Prečítajte si najnovšie správy zo sveta high-fidelity audia na našom blogu.

Vianočná sútaž

Od dnešného dňa až do 19.12.2018 bude na našej Facebook stránke prebiehať Vianočná súťaž, v ktorej môžete vyhrať skvelé slúchadl...
Čítať ďalej

Focal Listen Wireless - započúvajte sa

Predstavte si, že by ste si mohli vziať nezabudnuteľný zvuk spoločnosti Focal všade so sebou. Do práce, do školy, na prechádzku. Tento sen v...
Čítať ďalej

Súznenie v podobe Focal Scala Utopia III EVO a T+A radu HV

Naša špičková zostava v podobe stĺpových reproduktorov Focal Scala Utopia III EVO, elektroniky v podaní T+A MP 3100 HV, PA 3100 HV a kabelá...
Čítať ďalej