Vážení zákazníci, v prípade záujmu o posluch v sobotu sa prosím vopred objednajte na čísle +421 903 380 700 alebo mailom obchod@enigma-audio.sk.

Gramofón Thorens TD 1601

High-endový manuálny gramofón so sub-šasi. Elektrický zdvih ramienka. Automatické vypnutie. Symetrické výstupy. Ramienko TP 92.

3 299,00 € s DPH

Možnosti

3 299,00 €

Tento produkt je možné si zakúpiť len u nás na predajni.
Objednajte sa na posluch Kliknite sem a zadajte svoje kontaktné údaje.

Detaily

EISA-Award-Thorens-TD-1601%20(002).png

Tradícia a nové začiatky

Prvý gramofón so závesným sub-šasi uvedený na trh bol gramofón TD 150 spoločnosti Thorens. Odvtedy tento princíp prevzalo viacero spoločností a bol dodatočne rozvinutý a upravený.

V gramofónoch Thorens je možné nájsť konštrukciu s troma kónickými pružinami u viacerých modelov. Jeden z najznámejších je model gramofónu TD 160, ktorý sa udržal v ponuke Thorens celých 30 rokov a reprezentuje DNA tejto spoločnosti viac ako ktorýkoľvek iný model.

Vývoj gramofónu, ktorý by bol schopný plne nahradiť legendu akou bol model TD 160 bol naozaj oriešok. Predstavujeme modely TD 1600 a TD 1601, ktoré v čo najväčšej možnej miere odrážajú inovatívnosť, zmysel pre detail a chuť získať čo najlepšiu reprodukciu analógového zvuku, ktorou sa tak veľmi od konkurencie odlíšil model TD 160 pred celým polstoročím.

Staviame na kvalitných základoch

Už na prvý pohľad je viditeľné, že modely TD 1600 a TD 1601 majú mnoho spoločné s ich predchodcom. Mohutné sub-šasi „pláva“ na troch kónických pružinách. Synchrónny motor, ktorý je od sub-šasi úplne oddelený otáča mohutným hliníkovým tanierom. Pre pohon taniera je použitý remienok Thorens so špeciálne vylešteným povrchom.

Tak ako pri gramofóne TD 160, cieľom konštrukcie modelov TD 1600 a TD 1601 je odizolovanie samotnej platne a ramienka od okolitých vibrácií v čo najväčšej možnej miere. Vďaka tomu tak prenoska môže bez akýchkoľvek problémov pri prechode drážkou zosnímať aj tie najmenšie odtienky a detaily vašej obľúbenej hudby.

Inovácie v každom detaile

Celá konštrukcia gramofónov TD 1600 a TD 1601 vychádza z legendárneho modelu TD 160, avšak povyšuje konštrukciu so sub-šasi na úplne novú úroveň. Kónické pružiny použité v sub-šasi sú vyplnené špeciálnou tlmiacou penou, pomocou ktorej výborne tlmia aj tie najmenšie rezonancie. Ložiská taniera a ramena sú uložené na špeciálnom hliníkovom pláte, ktorý poskytuje dobrú stabilitu celej konštrukcií. Ložiská taniera sú ku základni gramofónu pritlačené pomocou tenkej oceľovej pružiny, ktorá je v rovine s priamkou medzi osou taniera a motora. Týmto spôsobom je možné eliminovať akýkoľvek záchvev spôsobený pôsobením ťahu motora na tanier. Táto pružina sa pohybuje len smerom hore-dole ako piest a teda nijak neovplyvňuje rameno a schopnosť prenosky snímať aj tie najmenšie detaily. Zlepšenia, ktoré poskytuje takýto systém je možné počuť najviac pri použití MC prenosky a pripojení gramofónu pomocou XLR výstupov, ktorými sú oba modely vybavené.

Výkonný motor, inteligentné riadenie

Srdcom každého gramofónu je bezpochyby motor. Synchrónny motor, ktorý bol navrhnutý pre gramofóny TD 1600 a TD 1601 je vybavený špeciálnym integrovaným obvodom, ktorý sa stará o to, aby sa motor vždy otáčal presne podľa prednastavenej rýchlosti prehrávania.

Pre čo najefektívnejšie fungovanie motora sú gramofóny TD 1600 a TD 1601 vybavené externým napájacím zdrojom s napätím 16V a toroidným transformátorom, ktorý zabezpečuje, že z vášho nového gramofónu dostanete vždy len ten najlepší zvukový výkon.

Gramofóny TD 1600 a TD 1601 sú oba vybavené 9 palcovým ramienkom TP92, ktoré pozostáva z hliníkovej trubky s dobre tlmeným vnútrom. Antirezonančný prstenec, ktorý je namontovaný na vonkajšej strane trubky ramienka vďaka svojej presne vypočítanej polohe ešte viac napomáha tlmeniu akýchkoľvek rezonancií, ktoré by v ramienku mohli vzniknúť. Ramienko TP92 je tak skvele pripravené na montáž akejkoľvek prenosky, ktorej silu prítlaku je možné jednoducho nastaviť vďaka ciachovanému protizávažiu.

Komfortné ovládanie

Charakteristikou modelov TD 1600 a TD 1601 je celá plejáda inovácií v porovnaní s ich predchodcom – TD 160. Tieto nové gramofóny sú vybavené sofistikovaným systémom pre zdvih ramienka so zabudovaným bezkontaktným systémom automatického vypnutia. Kompletne odizolovaný od ostatnej elektroniky gramofónu, sa priamo vo zdvihovom systéme ramienka nachádza miniatúrny motor, ktorý ramienko položí alebo zdvihne z drážky. Opto-elektronicky spúšťaný spínač zastaví tanier a zdvihne ramienko keď hrot prenosky dôjde na koniec záznamu, čím napomáha predĺženiu životnosti hrotu ako takého.

Kľúčové vlastnosti

 • Sub-šasi stabilizované na troch pružinách kužeľovitého tvaru
 • Kvalitný remeň pohonu pre absolútne presné otáčky
 • Dvojdielny tanier
 • Nastaviteľné napnutie remeňa
 • Elektronicky riadené otáčky motora
 • Elektrické zdvihnutie ramienka
 • Bezdotykové automatické vypnutie gramofónu
 • Symetrické XLR výstupy
 • Ramienko Thorens TP 92 – 9‘‘

Technické parametre

 • Typ: manuálny gramofón so subšasi, automatickým vypnutím a elektronickým zdvihom ramienka
 • Typ pohonu: remeňový
 • Motor: elektronicky riadený a stabilizovaný AC synchrónny motor
 • Rýchlosti: 33 a 45 RPM
 • Výber rýchlosti: elektronický
 • Tanier: 12‘‘ / 4,2kg hliníkový
 • Ramienko: TP 92
 • Prenoska v balení: nie
 • Antiskating: magnetický
 • Automatické vypnutie: áno
 • Rozmery Š x V x H: 454 x 180 x 369mm
 • Váha: 11kg
 • Príslušenstvo v balení: napájací zdroj, akrylový kryt

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Gramofón Thorens TD 1601

Gramofón Thorens TD 1601

High-endový manuálny gramofón so sub-šasi. Elektrický zdvih ramienka. Automatické vypnutie. Symetrické výstupy. Ramienko TP 92.

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.