Vážení zákazníci, v prípade záujmu o posluch v sobotu sa prosím vopred objednajte na čísle +421 903 380 700 alebo mailom obchod@enigma-audio.sk.

Slúchadlá T+A Solitaire P

TA0434#TAP#SK#1

Prvé otvorené magnetostatické slúchadlá od značky T+A s frekvenčným rozsahom od 5Hz - 54kHz a perfektne lineárnou frekvenčnou odozvou.

5 190,00 € s DPH

5 190,00 €

Tento produkt je možné si zakúpiť len u nás na predajni.
Máte o tento produkt záujem? Kliknite sem a zadajte svoje kontaktné údaje.

Detaily

To, že prvé slúchadlá od spoločnosti T+A nesú názov Solitaire P vôbec nie je náhoda. Už v oku 1983 vyvinul zakladateľ spoločnosti T+A prvý elektrostatický menič pre aktívny reproduktor Solitaire OEC, ktorý do dnešného dňa stále ostáva legendou. Od tej doby spoločnosť T+A tento princíp naďalej využíva v najvyšších radách svojich reproduktorov. Súčasný rad reproduktorov CWT Solitaire využívajú planárne elektrostatické meniče pre stredové a výškové pásmo, ktorých frekvenčný rozsah siaha až za 50kHz a sú schopné vyvinúť akustický tlak nad 120dB. Membrána týchto meničov je vyrobená so špeciálneho ultra tenkého filmu, ktorý je poháňaný silným elektrickým poľom.

Práve z tohto dôvodu bol tento typ meničov jasnou voľbou pre prvé slúchadlá značky T+A, ktoré stelesňujú všetky kvality tohto typu meničov a spájajú ich so 35 ročnými skúsenosťami inžinierov spoločnosti T+A v tejto oblasti. Planárne magnetostatické meniče sú veľmi podobné elektrostatickým zariadeniam, keďže ich membrána taktiež pozostáva z tenkého filmu, ktorý je riadený silným magnetickým poľom. Z tohto dôvodu bolo preto prirodzené vytvorenie otvorených planárnych slúchadiel, ktorých výroba sa realizuje priamo v centrále spoločnosti v nemeckom Herforde.

Filozofia dizajnu

Každý menič – nezávisle od toho, či sa nachádza v reproduktore alebo slúchadlách – by mal byť schopný pohybovať membránou čo najrovnomernejšie. Dynamické meniče založené na cievkach do to určitého rozsahu veľmi dobre zvládajú, ale planárne meniče – elektrostatické a magnetostatické – sú v tomto ohľade omnoho efektívnejšie, keďže sila, ktorá membránou pohybuje je rovnomerne rozložená po celej jej ploche, kdežto pri dynamickom meniči sa sústreďuje najmä v okolí cievky.

Meniče slúchadiel T+A Solitaire P pozostáva z vysokovýkonných neodymových magnetov v tvare tyčiek rôznej dĺžky. Tieto magnety sú rozmiestnené špecificky s presnosťou na niekoľko stotín milimetra. Vďaka tomu je možné vytvoriť úplne lineárne magnetické pole, v ktorom sa pohybuje ultraľahká membrána. Membrána má hrúbku len niekoľko tisícin milimetra a je vyrobená z štrukturálne stabilného High-Tech polyméru. Na membráne sa taktiež nachádza pole veľmi ľahkých vodičov, ktorých hrúbka taktiež nepresahuje niekoľko tisícin milimetra. Tieto vodiče sú na membránu aplikované za pomoci sofistikovaného fotochemického procesu. Táto unikátna technológia zabezpečuje, že celý povrch membrány je poháňaný absolútne rovnomerne, čím sa úplne eliminujú akékoľvek oscilácie, ktoré sa môžu vyskytnúť pri dynamických meničoch.

Výsledkom celého tohto zložitého procesu je menič s obrovským frekvenčným rozsahom, vysokým akustickým tlakom v špičkách a neuveriteľne lineárnou frekvenčnou odozvou bez akéhokoľvek nežiaduceho skreslenia.

Technické parametre

  • Typ: planárne magnetostatické slúchadlá
  • Impedancia: 80Ω
  • Frekvenčná odozva: 5Hz – 54kHz
  • Skreslenie: < 0,015% pri 100dB
  • Typ konštrukcie: otvorené, slúchadlá okolo uší

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Slúchadlá T+A Solitaire P

Slúchadlá T+A Solitaire P

Prvé otvorené magnetostatické slúchadlá od značky T+A s frekvenčným rozsahom od 5Hz - 54kHz a perfektne lineárnou frekvenčnou odozvou.

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.