CD prehrávač Marantz HD-CD1

549,00 € s DPH

Na objednávku

Možnosti

549,00 €

Detaily

Najnovší prírastok do novej rady Marantz MusicLink je HD-CD1, vysoko kvalitný CD prehrávač v rovnako kompaktnej forme ako zosilňovač HD-AMP1, ku ktorému sa perfektne hodí. Kombinácia viac ako 30 rokov odborných znalostí Marantz v oblasti prehrávania kompaktných diskov s najnovším vývojom v oblasti digitálnej technológie spracovania zvuku, je ideálna pre použitie ako CD prenos pri použití s HD-AMP1, alebo ako CD prehrávač v každej situácii, kedy je požadovaná forma kompaktných diskov bez kompromisov v kvalite zvuku.

Možno je malý, ale využíva najmodernejšiu technológiu Marantz prevzatú z našich ocenených CD prehrávačov, vrátane digitálne-analógového prevodníka s vysokým rozlíšením 192 kHz/24-bitový od Cirrus Logic, vysokopresných systémových hodín, a slávnych zosilňovacích modulov Marantz HDAM-SA2, ktoré možno nájsť v našich CD prehrávačoch a zosilňovačoch vlajkovej lode Reference Series. Vybrané komponenty sú tiež používané v celej zvukovej ceste signálu, čo zaisťuje najlepšiu reprodukciu vašej hudby. Centralizovaný CD mechanizmus, ktorý je schopný prehrávať MP3, WMA a AAC súbory, rovnako ako štandardné CD, je používaný pre ultra-presné čítanie diskov a spolu s analógovými audio výstupmi, je k dispozícii aj optické a koaxiálne digitálne pripojenie, čo umožňuje pripojiť HD-CD1 priamo k HD-AMP1 kvôli vysokokvalitnej digitálno – analógovej konverzii. HD-CD1 má štýlový dizajn MusicLink s pevným hliníkovým predným panelom, dvojvrstvovým šasi pre izoláciu vibrácií a bočnými panelmi v retro štýle. Obsahuje vysoko kvalitný integrovaný slúchadlový zosilňovač s nastaviteľným ovládaním zisku na ovládanie high-endových slúchadiel pre privátny posluch a je dodávaný s diaľkovým ovládaním všetkých svojich funkcií, umožňujúcim ovládať aj kompletný systém HD-CD1 a HD-AMP1.

Je to vynikajúci Marantz CD prehrávač - v miniatúrnej verzii!

Technické paramtre

Základné vlastnosti

Typ Zariadenia: CD prehrávač
Podporované formáty: CD / CD-R/RW / WMA / MP3

Zvukové charakteristiky

Frekvenčná odozva: 20 Hz - 20 kHz
Odstup signál / šum: 110 dB

Rozmery

Výška: 109 mm
Šírka: 304 mm
Hĺbka: 312 mm

Prevedenie

Váha (netto): 6 kg
Váha spolu s balením (kg): 6 kg

Marantz HDAM pre vynikajúci zvukový výkon

HD-CD1 môže byť kompaktný, ale vo svojom vnútri ukrýva technológiu, ktorá je vyrobená Marantzom, lídrom v najkvalitnejšom prehrávaní CD. A v centre sú použité Marantzom navrhnuté HDAM (Hyper-Dynamic Amplifier Modules) moduly: namiesto "čipových zosilňovačov" „všetko v jednom“, ktoré sú bežne používané, sú tieto miniatúrne zosilňovače postavené z diskrétnych, optimalizovaných komponentov pre najlepšiu zvukovú kvalitu. Tie sa nachádzajú v produktoch Marantz série Reference v celej signálnej ceste. V HD-CD1 je použitá najnovšia generácia technológie HDAM-SA2, poskytujúca široký dynamický rozsah a širokú frekvenčnú odozvu s najnižším skreslením - inými slovami, aby vás priblížili k hudbe. HDAM technológia sa tiež používa v slúchadlovej sekcii, ktorá má vlastný vyhradený zosilňovač.

Digitálne-analógová konverzia referenčnej kvality

Ústredným bodom kvality zvuku HD-CD1 je vysoko kvalitný transportný CD mechanizmus, určený pre ultra-presné diskové-čítanie, ktorý posiela dáta s vysokým rozlíšením digitálne-analógovému prevodníku prehrávača. Ide o rovnaký komponent Cirrus Logic CS4398, aký nájdete v digitálnom vybavení najvyššej triedy. Používa sa spoločne s hlavnými hodinami s kryštálovým oscilátorom, navrhnutými pre ultra-nízky fázový šum a nízko-impedančnými kondenzátormi, taktiež navrhnutými pre nízky šum, zabezpečujúcimi prevod digitálnych dát na analógový zvuk s realistickou dynamikou a zafarbením, dych vyrážajúcou prítomnosťou a čírou muzikálnosťou.

Vyhradený slúchadlový zosilňovač s ovládaním hlasitosti a nastaviteľným ziskom

Či už chcete použiť HD-CD1 na vašom stole na počúvanie cez slúchadlá na plný úväzok, alebo len občas chcete pripojiť pár slúchadiel pre súkromné hudobné potešenie, bude pre vás vyhradená slúchadlová sekcia v prehrávači potešením. Aby bolo počúvanie čo najviac osobné, má vlastné ovládanie hlasitosti a vyhradený HDAM-SA2 zosilňovač, doplnený nastaviteľným ziskom pre nízku, strednú a vysokú úroveň, aby mohol riadiť aj vysoko náročné slúchadlá pre audiofilov.

Analógové a digitálne výstupy

Rovnako ako vysoko kvalitné analógové výstupy, ktoré umožňujú CD prehrávač použiť s akýmkoľvek zosilňovačom, vrátane zodpovedajúceho HD-AMP1, má HD-CD1 optický aj koaxiálny digitálny výstup, čo znamená, že môže byť použitý ako CD transportér priamo do digitálneho vstupu HD-AMP1. To umožňuje použiť vynikajúci DAC ESS Sabre zabudovaný v zosilňovači. Rovnako ako u analógových výstupov, aj koaxiálne digitálne pripojenie používa vysoko kvalitný pozlátený RCA konektor a digitálny kábel je dodávaný s prehrávačom.

Vysokoprúdové napájanie a šasi potláčajúce vibrácie

Šum je nepriateľom skvelého zvuku, preto má HD-CD1 rozsiahle opatrenia na potlačenie tak elektrických, ako aj mechanických interferencií. Vysokoprúdové napájanie pomocou veľkokapacitných úložných kondenzátorov sa spolu s vysokorýchlostnými Schottkyho diódami používa na zabezpečenie potrebnej hudobnej dynamiky prehrávača.
Prehrávač má tiež režim auto-standby a veľmi nízku spotrebu energie v pohotovostnom režime. HD-CD1 je postavený na základnej doske šasi s dvojitou vrstvou pre tuhosť a tlmenie chvenia, čo podporujú aj pevné nožičky, pevný hliníkový panel a tuhá horná doska. Všetko je finalizované bočnými panelmi v retro štýle pre "klasický Marantz“ vzhľad, na výber v strieborno-zlatej, alebo čiernej farbe.

Systém diaľkového ovládania

Diaľkový ovládač dodávaný s HD-CD1 riadi všetky funkcie prehrávača, a môže tiež ovládať zodpovedajúci zosilňovač HD-AMP1, pre jednoduchú systémovú integráciu a pohodlie. Odporúčané produkty: HD-AMP1, HD-DAC1.

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

CD prehrávač Marantz HD-CD1

CD prehrávač Marantz HD-CD1

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.

Náš blog

Prečítajte si najnovšie správy zo sveta high-fidelity audia na našom blogu.

Produkty značky T+A získali celú plejádu ocenení

Produkty značky T+A získali celú plejádu ocenení

Aby sme sa stále dookola neopakovali len my, že produkty T+A sú naozaj špička na trhu vo svojej triede, ponúkame vám prehľad ocenení, ktoré sa im podarilo získať poslednou dobou, či už od odbornej verejnosti alebo od samotných zákazníkov, ktoré v ankete magazínov AUDIO, STEREOPLAY a THE...

Čítať ďalej
T+A predstavuje jedinečný multizdrojový receiver – Caruso R

T+A predstavuje jedinečný multizdrojový receiver – Caruso R

Kompaktný mikrosystém Caruso sa počas rokov od svojho prvého uvedenia na trh stal synonymom kompaktných hifi systémov, ktoré ponúkajú naozaj pôsobivú škálu funkcionalít a dychberúcu kvalitu zvuku aj napriek svojím kompaktným rozmerom. Už v roku 2008, keď uzrel svetlo sveta úplne pôvodný model...

Čítať ďalej
Značka Focal znova rozširuje svoju ponuku uzavretých slúchadiel – predstavujeme slúchadlá Focal Celestee

Značka Focal znova rozširuje svoju ponuku uzavretých slúchadiel – predstavujeme slúchadlá Focal Celestee

Spoločnosť Focal vstupuje do nového roka 2021 veľkolepo a hneď na začiatku roka uviedla do svojho portfólia viacero nových produktov. Medzi tieto patrí aj úplne nový model uzavretých slúchadiel Focal Celestee, ktoré boli uvedené ako model, ktorý nahrádza staršie uzavreté slúchadlá Focal...

Čítať ďalej