Vážení zákazníci, naša predajňa je cez prázdniny v sobotu zatvorená. Každú druhú sobotu sa na vás opäť tešíme od septembra. Prajeme krásne leto!

CD / SACD prehrávač Denon DCD-2500NE

Den0030#Dnn#SK#1

Online objednávanie produktov Marantz a Denon cez e-shop je aktuálne dočasne pozastavené kvôli dlhšej nedostupnosti väčšiny modelov z portfólia týchto značiek. V prípade záujmu o produkty značky Marantz a Denon nás prosím vopred kontaktujte, aby sme vám preverili ich aktuálnu dostupnosť.
Kliknite sem pre dotaz na dostupnosť.

2 299,00 € s DPH

2 299,00 €

Tento produkt je možné si zakúpiť len u nás na predajni.
Objednajte sa na posluch Kliknite sem a zadajte svoje kontaktné údaje.

Detaily

DCD-2500NE referenčný CD/SACD prehrávač

Denon DCD-2500NE je Hifi CD/SACD prehrávač novej generácie, vybavený D/A prevodníkom so spracovaním signálu Advanced AL32 Processing Plus, 32-bit/192kHz. Svojou konštrukciou a zvukovým podaním tvorí optimálnu dvojicu so zosilňovačom Denon PMA-2500NE. Denon DCD-2500NE prehráva nielen štandardné disky CD, ale aj disky SACD a vlastné disky DVD-R/-RW/+R/+RW s audio dátami DSD 2,8MHz a 5,6MHz, WAV, AIFF, ALAC a FLAC 24-bit/192kHz a CD-R/RW disky s audio dátami MP3, WMA a AAC s rozlíšením 48kHz. Výstupný signál z prehrávača je vyvedený jednak digitálne, optickým aj koaxiálnym konektorom pre ďalšie spracovanie v zosilňovači Denon PMA-2500NE alebo inom externom D/A prevodníku.

Kľúčové vlastnosti

 • Advanced AL32 Processing + Ultra Precision 192kHz / 32bit D/A prevodník
 • DAC Master Clock obvodový dizajn pre potlačenie chvenia a rušenia
 • Konštrukcia Direct Mechanical Ground minimalizujúca nežiaduce vibrácie
 • Starostlivo navrhnutá konštrukcia, minimálna signálové cesty a vybrané Hi-Fi audio dielov pre zachovanie čistoty signálu
 • Originálna mechanika pohonu, srdcom digitálnej technológie Denon pre prehrávanie diskov je pokročilý Advanced S.V.H. zavádzač
 • Prehrávanie CD, Super Audio CD, DSD (2,8 MHz / 5,6 MHz) súborov a PCM súborov až do 192 kHz / 24 bitov zaznamenaných na DVD R/RW
 • Dvojitý transformátor pre oddelené napájanie digitálnych a analógových častí
 • Pure Direct Mode
 • Digitálny optický, digitálny koaxiálny a analógový výstup

Pokročilý S.V.H. mechanizmus, Originálny dizajn diskovej jednotky od Denon

Ako dokonalý spoločník sa DCD-2500N zameriava na dosiahnutie podstaty prehrávača diskov: ultra-vysokú presnosť pri čítaní diskov a dodávanie zvukového signálu vo vysokej kvalite do zosilňovača. Na dosiahnutie tohto cieľa inžinieri Denonu začlenili unikátne technológie a vyvinuli riešenia na posilnenie tuhosti a zníženie vibrácií, ktoré sú veľkým nepriateľom prehrávačov. Napríklad vybrali diskový mechanizmus referenčnej triedy Advanced S.V.H. (Suppress Vibration Hybrid) s novo vyvinutým pickup obvodom. Signálové cesty boli skrátené na absolútne minimum a obvody boli miniaturizované, aby zabezpečili, že nevznikne prebytok prúdu alebo šum. Rôzne časti mechanizmu boli vyrobené z rôznych materiálov, starostlivo vybraných pre zlepšenie čítanie disku a spracovanie dát.

DAC Master Clock dizajn

Pre presnú synchronizáciou digitálnych obvodov používa DCD-2500NE DAC Master Clock dizajn. Pozícia časovania signálu za D/A prevodníkom znižuje šumy pri konverzii. Informácia na disku je teraz čítaná s dokonalou presnosťou a čistý, vysoko kvalitný signál je vedený do obvodov Advanced AL32 Processing Plus v DCD-2500N. Okrem CD a Super Audio CD, môže prehrávať súbory DSD (2,8 MHz / 5,6 MHz) a súbory s vysokým rozlíšením až do 192 kHz / 24 bitov nahrané na DVD-R / RW a / RW DVD + R. Platí to aj pre hudobné súbory so vzorkovacou frekvenciou až 48 kHz nahrané na CD-R / RW.

Advanced AL32 Plus

Pre dokonalú vernosť so 16-bit, 20-bit a 24-bitovými digitálnymi audio záznamami je vybavený systémom digitálneho spracovania zvuku Denon Advanced AL32. Vďaka prémiovým prehrávačom diskov Denon a digitálnym audio komponentom, Advanced AL32 spracováva , digitálne filtruje a znižuje šum v dátovej hĺbke do plných 32 bitov, ponúka pozoruhodný dynamický rozsah a výrazne lepšie nízke úrovne rozlíšenia. Vaše obľúbené digitálne zvukové záznamy nikdy nezneli lepšie.

Nezávislé digitálne a analógové napájacie transformátory

Tieto napájacie jednotky pre digitálne a analógové obvody, ktorých signály majú odlišnú charakteristiku, majú aj samostatné transformátory s cieľom odstrániť vzájomné rušenie. Pod každým sa nachádza hliníkový plech kombinovaný s oceľou pre odtienenie.

Vyhradená napájacia jednotka pre analógové obvody

Novo vyvinutý veľkokapacitný kondenzátor je používaný pre napájanie analógového audio obvodu hneď za D/A prevodníkom. DCD-2500NE je obdarený kopou zákazkových dielov ako sú elektrolytické kondenzátory vysokej zvukovej kvality. Tieto súčiastky umožňujú čistý, robustný a stabilný príkon energie. Čo má za následok príjemne vyvážený zvuk.

Obvody s minimálnymi signálovými cestami

Filozofia "simple & straight" bola dôkladne zavedená vo všetkých obvodoch DCD-2500NE. Vzory obvodov boli prepracované od základu tak, aby cesty boli čo najkratšie. Zabezpečí to, že pôvodný signál bude verne reprodukovaný v celom zvukovom spektre. V dôsledku toho sú minimalizované vplyvy medzi ľavým a pravým kanálom ako aj ďalšie ruchy signálov.

Priama konštrukcia Mechanical Ground

Zosilňovacia časť je namontovaná v čiastkovom ráme vyrobená z troch vrstiev 1,6mm hrubých oceľových plechov. S chladičmi po oboch strana je táto stavba dobre vyvážená a v ideálnej polohe v strede aby zabránila vibráciám, ktoré by mohli ovplyvniť zvuk. Rovnako tak nohy podporujúce váhu sieťového transformátora, chladičov sú vyrobené z vysoko pevnej zliatiny a podlepené plstenou podložkou, aby lepšie absorbovali vibrácie.

Podpora DSD Data disk playback

Môže prehrávať súbory DSD (2,8 MHz / 5,6 MHz) a súbory s vysokým rozlíšením až do 192 kHz / 24 bitov nahrané na DVD-R / RW a / RW DVD + R. Platí to aj pre hudobné súbory so vzorkovacou frekvenciou až 48 kHz nahrané na CD-R / RW.

Technické parametre

Základné vlastnosti

 • Typ zariadenia: CD / SACD prehrávač
 • Podporované formáty: MP3 / WMA / AAC / WAV / FLAC / ALAC / AIFF a DSD (2.8 MHz / 5.6 MHz), SACD (dvojkanál), Hybrid SACD (dvojkanál), CD-DA, CD-R/RW, DVD-R/RW, DVD+R/RW

Zvukové charakteristiky

 • Frekvenčný rozsah: CD: 2Hz - 20000Hz, SACD - 2Hz - 50000Hz
 • D/A prevodník: 24-bit 192kHZ D/A prevodník
 • Odstup signál šum: CD: 101dB, SACD: 112dB

Vstupy

 • digitálny optický
 • digitálny koaxiálny
 • usb

Výstupy

 • 1 x optický toslink
 • 1 x IR control in/out
 • 1 x koaxiálny
 • 1 x RCA

Rozmery

 • Výška: 138mm
 • Šírka: 434mm
 • Hĺbka 335mm
 • Váha: 13,7kg

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

CD / SACD prehrávač Denon DCD-2500NE

CD / SACD prehrávač Denon DCD-2500NE

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.