Vážení zákazníci, v prípade záujmu o posluch v sobotu sa prosím vopred objednajte na čísle +421 903 380 700 alebo mailom obchod@enigma-audio.sk.

CD / SACD prehrávač Denon DCD-1600NE

Online objednávanie produktov Marantz a Denon cez e-shop je aktuálne dočasne pozastavené kvôli dlhšej nedostupnosti väčšiny modelov z portfólia týchto značiek. V prípade záujmu o produkty značky Marantz a Denon nás prosím vopred kontaktujte, aby sme vám preverili ich aktuálnu dostupnosť.
Kliknite sem pre dotaz na dostupnosť.

1 299,00 € s DPH

Možnosti

1 299,00 €

Tento produkt je možné si zakúpiť len u nás na predajni.
Objednajte sa na posluch Kliknite sem a zadajte svoje kontaktné údaje.

Detaily

DCD-1600NE SACD prehrávač s výnimočnýn výkonom

Denon DCD-1600NE je Hifi CD/SACD prehrávač novej generácie, vybavený precíznou mechanikou vlastnej konštrukcie a D/A prevodníkom so vzorkovaním 32-bit/192kHz Advanced AL32 Processing Plus s obvodmi Burr-Brown PCM1795. Okrem štandardných diskov CD a SACD prehrávač podporuje aj disky DVD-R/RW a DVD+R/RW s audio dátami so vzorkovaním 24-bit/192kHz a DSD 2,8 a 5,6MHz a CD-R/RW disky so vzorkovaním 48kHz. CD prehrávač Denon DCD-1600NE svojou konštrukciou a zvukovým podaním tvorí optimálnu dvojicu so zosilňovačom Denon PMA-1600NE. Výstupný analógový signál z prehrávača je vyvedený pozlátenými RCA konektormi pre pripojenie k štandardnému integrovanému zosilňovaču.

Špičkové riešenie od Denon

 • Pokročilé spracovanie AL32 a ultra presný 192kHz/32bit D/A konventor Digitálne nahrávky krásne verné pôvodným zvukom
 • DAC Master Clock dizajn obvodov Reprodukcia zvuku bez šumu
 • Priama mechanická konštrukcia - Minimalizuje nežiadúce vibrácie
 • Starostlivo navrhnutá konštrukcia, minimálne signálové cesty a vybrané Hi-Fi diely - Zachováva čistotu zvukového signálu
 • Denon originálna mechanika s S.V.H. - Presné vyzdvihnutie a dekódovanie zo všetkých diskov
 • Prehrávanie CD a Super Audio CD; DSD (2,8 MHz / 5,6 MHz), sPCM až 192 kHz / 24 bitov zaznamenaných na DVD R / RW - Rozšírená podpora pre moderné high-res audio
 • Oddelené digitálne a analógové napájanie - Zachováva čistotu zvukového signálu
 • Režim Pure Direct Pre čistý výstup
 • Dostupný v prémiovej striebornej a čiernej Perfektné hrá s PMA-1600NE integrovaným zosilňovačom

Pokročilé spracovanie AL32 Plus

Pre digitálny vstup, PMA-1600N zamestnáva Advanced AL32 Processing Plus, najnovšiu verziu reprodukčnej techniky Denon, ktorá využíva jedinečné interpolačné algoritmy a podporuje vo vysokom rozlíšení aj PCM sígnál 384 kHz / 32-bit. Tieto algoritmy interpolujú body, ktoré by mali existovať pred a po prenose veľkého množstva dát na dosiahnutie hladkého priebehu, ktorý sa blíži pôvodnému signálu. Tým, že sa opatrne obnovia dáta, ktoré boli stratené pri digitálnom nahrávaní, prehrávaný zvuk je veľmi detailný, bez rušenia, presne lokalizovaný, bohato expresívny aj v spodnom rozsahu a krásne verný pôvodnému zvuku.

Nový a originálny dizajn diskovej mechaniky

DCD-1600N disková jednotka obsahuje prvotriedny S.V.H. (hybridné potlačenie vibrácií) mechanizmus. Novo vyvinutý obvod, ktorý riadi pickup a dekóduje signály čítané z disku. Signálové cesty boli skrátené na absolútne minimum a obvody boli miniaturizované aby sa zabezpečilo, že nebude dochádzať k prebytkom prúdu alebo šumu.

S.V.H. mechanika hybridnej konštrukcie kombinujúcej rôzne materiály, dáva stabilitu diskovej jednotke, takže disk možno čítať s maximálnou presnosťou. Okrem toho, nízko umiestnené ťažisko mechanizmu potláča akékoľvek vibrácie vo vnútri v dôsledku otáčania disku. Štruktúra mechanizmu tiež účinne potláča externé vibrácie. Tým, že odstráni nežiadúce vibrácie sú servo operácie sú minimalizované. Tým sa minimalizujú aj zbytočné odbery prúdu a digitálne signály bude možné čítať z disku s optimálnou presnosťou za stabilných podmienok.

Podpora prehrávania dátového disku DSD

Okrem CD a Super Audio CD, DCD-1600N môže prehrávať aj DSD (2,8 MHz / 5,6 MHz) a súbory s vysokým rozlíšením až do 192 kHz / 24 bitov, zaznamenaných na / RW DVD-R / RW a DVD + R , hudobné súbory so vzorkovacou frekvenciou až 48 kHz nahraté na diskoch CD-R / RW môžu byť tiež prehrávané.

Uzemnená konštrukcia

Integrita hudobných signálov sa zhorší, keď prichádza do styku s vnútornými vibráciami spôsobenými rotáciou disku, výkonom transformátora alebo s vibráciami spôsobenými akustickým tlakom z reproduktorov. Na ochranu proti týmto vplyvom, inžinieri navrhli štruktúru pre potlačenie vibrácií a nazvali ju "Direct Mechanical Ground Construction". V tomto dizajne, napájacie transformátory - samy o sebe zdroj vibrácií - boli umiestnené blízko k nožičkám DCD-1600N, kde nežiaduce vibrácie prúdil priamo na zem a zabránili ovplyvneniu okolia obvodov. Tiež tým, že sa pohon - časť s maximálnou hmotnosťou - presunulo do stredu a s nízkym ťažiskom účinne absorbuje vnútorné vibrácie spôsobené rotáciou disku, a tiež chráni mechanizmus voči vonkajšej vibrácii.

DAC Master Clock Design

Pre presnú synchronizáciu digitálnych obvodov, DCD-1600N DAC Master Clock pracuje so signálom v momente kedy je dodávaný. Umiestnenie Master Clock bezprostredne ku D / A prevodníku (DAC) potláča vibrácie a zaisťuje optimálnu presnosť D / A konverzie. DCD-1600N tak využíva hodinový oscilátor a výrazne zníži fázový šum, ktorý je pri posuve frekvencie. Master Clock elektrický obvod výrazne zlepší plný potenciál výkonu vďaka vysoko kvalitnému časovaniu. Vodivý polymérový kondenzátor s obzvlášť vynikajúcimi charakteristikami pre renomovanú kvalitu zvuku Denon, bol umiestnená do základne napájacieho zdroja. Všetko je tak k sebe bližšie, signálové cesty sú kratšie a nedochádza tak k rušeniu signálu. DCD-1600N je vybavený dvoma oscilátormi, jeden pre každú vzorkovaciu frekvenciu (44,1 kHz a 48 kHz), ktoré možno medzi frekvenciami prepínať, aby dôkladne potlačili chvenia.

Obvody s minimálnymi signálovými cestami s oddelenými výkonovými transformátormi

Jednoducho a rovno to je filozofia dizajnu, ktorá bola dôkladne zavedená vo všetkých obvodoch DCD-1600N. Vzory obvodov boli prepracované od základu, aby signálové cesty boli čo najkratšie a zabezpečili tak, že pôvodný zvuk je verne reprodukovaný v celom zvukovom spektre. V dôsledku toho sa znížili interferencie medzi obvodmi a medzi ľavým a pravým kanálom, ako aj nepriaznivé vplyvy na audio signály. Zvuk je tak čistý. Okrem toho pohonné jednotky pre digitálne a analógové obvody, ktorých signály majú odlišné vlastnosti, majú oddelené transformátory s cieľom odstrániť vzájomné rušenie a šum. Na spodnej strane bola tiež kombinovaná hliníkova úprava a oceľová platňa pri transformátoroch, k posilneniu tuhosti.

Technické parametre

Základné vlastnosti

 • Typ zariadenia: CD a SACD prehrávač
 • Podporované formáty: MP3 / WMA / AAC / FLAC / DSD (2.8 MHz / 5.6 MHz), SACD (dvojkanál), Hybrid SACD (dvojkanál), CD-DA, CD-R/RW, DVD-R/RW, DVD+R/RW

Zvukové charakteristiky

 • D/A prevodník: 32bit, 192kHz
 • Odstup signál/šum: CD: 117dB, SACD. 119dB
 • Frekvenčný rozsah: CD: 2Hz - 20000Hz, SACD: 2Hz - 50000Hz

Vstupy

 • 1 x USB

Výstupy

 • 1 x optický TosLink
 • 1 x IR control IN / OUT
 • 1 x koaxiálny
 • 1 x RCA

Rozmery

 • Výška: 134mm
 • Šírka: 434mm
 • Hĺbka: 328mm
 • Váha: 8,2kg

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

CD / SACD prehrávač Denon DCD-1600NE

CD / SACD prehrávač Denon DCD-1600NE

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.