Vážení zákazníci, v prípade záujmu o posluch v sobotu sa prosím vopred objednajte na čísle +421 903 380 700 alebo mailom obchod@enigma-audio.sk.

Reproduktor regálový T+A Talis R 300

3 445,00 € s DPH za 1 ks

Možnosti

3 445,00 €

Tento produkt je možné si zakúpiť len u nás na predajni.
Objednajte sa na posluch Kliknite sem a zadajte svoje kontaktné údaje.

Detaily

R 300 je veľmi kompaktný dvojpásmový regálový reproduktor s excelentnou charakteristikou zvuku. Celá ozvučnica reproduktora je vyrobená z ručne brúseného hliníku exolovaného v lesklej čiernej alebo v striebornej farbe. Aj napriek svojej šírke 21 cm a výške len 37 cm dokáže R 300 reprodukovať zvuk, ktorý by poslucháč čakal od oveľa rozmernejších reproduktorov. Je to najmä vďaka dôvtipnej konštrukcií ozvučnice a ultramoderným meničom. Meniče R 300 sú založené na technológii, ktorú využíva aj vyšší model z tohto radu, avšak basové meniče R 300 sú prispôsobené menším rozmerom ozvučnice. Basová odozva reproduktora R 300 je fenomenálna; doposiaľ nie je známy iný reproduktor, ktorý by bol schopný reprodukcie tak prirodzene znejúceho, presného a nízkeho basu v pomere k veľkosti ozvučnice. Regálový reproduktor je možné mať osadený na stojane LS 300 alebo len tak položený na polici.

Technológie

Vývojári v T+A pokladali za dôležité skombinovanie známych výhod dvoj-pásma – veľmi priestorovú a prirodzenú reprodukciu – so skvelými basom. Práve kvôli basovému meniču môžu niektoré dvoj-pásmové reproduktory znieť neprirodzene. Toto bolo hlavným dôvodom prečo vývojári v T+A venovali obrovské úsilie na to, aby bola reprodukcia basov z reproduktora R 300 absolútne presvedčivá a prirodzená. Ozvučnica reproduktora je celá vyrobená z hliníka, vďaka čomu má dosť veľký vnútorný objem. Meniče R 300 sú založené na technológii, ktorú využíva aj vyšší model z tohto radu – S 300 – avšak basové meniče R 300 sú prispôsobené menším rozmerom ozvučnice. Inovovaný basový menič je vybavený silnými magnetmi. V spolupráci so spevnenou membránou meniča je tento reproduktor schopný zahrať neuveriteľne hlboké, prirodzene znejúce a presné basy.

Ultraširokopásmový výškový menič je umiestnený v strede presne navrhnutého vlnovodu, ktorého obrysy sú vlisované priamo do hliníkového otvoru pre menič. V kombinácii s 170 mm širokým high-end basovým meničom získava tento reproduktor výnimočnú charakteristiku vyžarovania vďaka čomu vzbudzuje veľmi presvedčivý dojem priestorového zvuku a holografického zobrazenia. Zvuk z tohto reproduktora je transparentný, otvorený, presný so skvelou odozvou v basoch. Výhybka si zachováva lineárnu frekvenčnú odozvu čím zabezpečuje výnimočnú vyžarovaciu charakteristiku aj v tom prípade, že je reproduktor umiestnený do police.

Technické parametre

 • Typ: dvoj-pásmový basreflexový reproduktor
 • Nominálny výkon: 140 W
 • Impedancia: 4 Ω
 • Frekvenčný rozsah: 35 – 35 000 Hz
 • Citlivosť: 85 dB
 • Basový menič: 1 x 170 mm
 • Výškový menič: 1 x 25 mm
 • Deliaca frekvencia: 2000 Hz
 • Rozmery (V x Š x H): 37 x 21 x 28 cm
 • Váha: 15 kg
 • Prevedenia: Čierna eloxovaná 42, Strieborná eloxovaná 43

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Reproduktor regálový T+A Talis R 300

Reproduktor regálový T+A Talis R 300

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.