Slúchadlá Focal Elegia

Uzavreté audiofilské slúchadlá. Absolútne pohodlné aj pri dlhšom posluchu. Náušníky z pamäťovej peny. Perfektne odhlučnené pre nerušený posluch vo vnútri aj vonka.

899,00 € s DPH za 1ks

Skladom

899,00 €

Detaily

Ocenenie EISA Best Product 2019-2019 v kategórií slúchadlá

Slúchadlá Elegia kombinujú široké spektru exkluzívnych technológií spoločnosti Focal a vytvárajú tak slúchadlá s podmanivým a presným zvukom. Exkluzívne technológie týchto slúchadiel zahŕňajú menič s profilom membrány „M“ a bezrámovú cievku, ktorá vytvára veľmi jemný zvuk a má menič plne pod kontrolou. Tieto slúchadlá sa pohodlne nosia a sú skvelé pre posluch na doma aj na cestách.

Hodnotiaca porota asociácie EISA

Elegia sú nové a prvé audiofilské uzavreté slúchadlá okolo uší. Integrujúc špičkové technológie od spoločnosti Focal garantujú slúchadlá Elegia nevídanú kvalitu zvuku vždy a všade. Každý komponent slúchadiel Elegia je postavený na špičkových technológiách a ich celková konštrukcia bola vyšperkovaná do posledného detailu.

Nezabudnuteľný zážitok zo zvuku v absolútnej pohode a bez akýchkoľvek rušivých elementov – to je sľub, ktorý slúchadlá Focal Elegia napĺňajú do bodky. Tieto uzavreté slúchadlá využívajú novú generáciu širokopásmových meničov, ktoré sú schopné reprodukovať nesmierne dynamický a presný zvuk aj napriek menšiemu priestoru, ktorý im poskytuje uzavretá ozvučnica. Všetky komponenty týchto slúchadiel boli navrhnuté tak, aby bolo možné dosiahnuť čo najčistejší zvuk – prirodzenosť a presnosť zvuku slúchadiel Focal Elegia vás prekvapí už od prvých sekúnd ich počúvania vďaka nulovej rezonancii a skvelému odhlučneniu.

Komfort a elegancia

S ich skvelou geometriou prevedenia sadnú slúchadlá Focal Elegia určite každému, vďaka čomu je ich možné používať naozaj všade, hoci aj vonku. Absolútnu pohodu pri používaní slúchadiel Focal Elegia bolo možné dosiahnuť vďaka použitiu 20 mm hrubých náušníkov z pamäťovej peny a slúchadlovému mostu, ktorý sa skvele prispôsobí hocijakému tvaru hlavy poslucháča. Vzhľad slúchadiel Focal Elegia je taktiež očarujúci, čomu napomohlo použitie prémiových materiálov sú koža, hliník a pamäťová pena z mikrovlákna.

Meniče, ktoré sa len tak nevidia

Elegia je vybavená novou generáciou elektrodynamických meničov, ktoré poskytujú extrémne dynamický zvuk a lineárnu rozšírenú frekvenčnú odozvu až do 23 kHz. Prevedenie nového polkruhového NBR surround zaručuje ľahkú pohyblivú časť, ktorá je vždy pod kontrolou, a to aj pri najnižších frekvenciách a najvyššej hlasitosti. Reprodukcia zvuku je neuveriteľne presná. A vďaka invertnej kalote v tvare „M“ a jej väčšiemu vyžarovaciemu povrchu sa počúvanie stane naozaj nezabudnuteľným zážitkom.

Perfektné odhlučnenie

Uzavreté slúchadlá Elegia umožňujú milovníkom hudby posluch ich naobľúbenejších skladieb v absolútnom súkromí bez akýchkoľvek rušivých vplyvov okolia, či hovoriacich osôb navôkol. Vďaka tomuto skvelému odhlučneniu sa do svojej hudby môžete ponoriť viac než kedykoľvek predtým. Žiadna rezonancia, žiadny ruch okolia – odhlučnenie slúchadiel Elegia je absolútne perfektné a radí sa medzi ďalšie z mnohých úspechov vývojového tímu spoločnosti Focal.

Technické parametre

  • Typ: uzavreté slúchadlá okolo uší
  • Impedancia: 35 Ohmov
  • Citlivosť: 105 dB SPL / 1 mW pri 1 kHz
  • Skreslenie: 0.1 % pri 1 kHz / 100 dB SPL
  • Frekvenčná odozva: 5 Hz - 23 kHz
  • Menič: 40 mm s patentovanou hliníkovo-horčíkovou kalotou v tvare 'M'
  • Váha: 430 g
  • Kábel: 1,2 m / 3.5 mm TRS jack / redukcia na 6.35 mm stereo jack
  • Prenosný obal v balení (rozmery obalu: 250 x 240 x 120 mm)

Recenzie, Na stiahnutie

Elegia - forbes Focal Elegia - Magazín: Forbes (anglicky) Prevziať
Elegia - majorhifi Focal Elegia - Magazín: MajorHiFi (anglicky) Prevziať
Elegia - son-video Focal Elegia - Magazín: SonVideo (francúzsky) Prevziať

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.

Náš blog

Prečítajte si najnovšie správy zo sveta high-fidelity audia na našom blogu.

PowerFlower™ – poriadny magnet pre poriadne basy

Technológia PowerFlower™ sa nachádza v produktoch z ponuky spoločnosti Focal už viac než 20 rokov. Príbeh ako táto technológia využitia magnetov vznikla naozaj stojí za to. V čase, keď vznikala technológia PowerFlower™ mala spoločnosť Focal v úmysle priniesť na trh svoj prvý vysokovýkonný...
Čítať ďalej
goldring-pribeh.png

Príbeh spoločnosti Goldring - Najstarší výrobca prenosiek na svete

Obsah článku Kliknutím na nadpis preskočíte do konkrétnej kapitoly1906 - Založenie spoločnosti 1920 - Značka kvality 1930 - Počiatky elektrických prenosiek 1940 - Druhá svetová vojna 1950 - Prepínateľné prenosky 1960 - Úspechy v stereo segmente 1970 - Prvé...
Čítať ďalej

Vyberáme novú gramofónovú prenosku - ako na to, na čo si dať pozor

Obsah článku Kliknutím na nadpis preskočíte do konkrétnej kapitoly Ako vyzerá prenoska pre gramofón Ako spoznáte, že vašu prenosku alebo hrot je potrebné vymeniť Určite si koľko chcete do novej prenosky investovať Vymeniť prenosku alebo bude stačiť aj nový hrot? Dbajte na správny prítlak...
Čítať ďalej