Vážení zákazníci, naša predajňa je tento týždeň v sobotu zatvorená. V prípade záujmu o posluch na sobotu, si ho prosím rezervujte vopred. Viac info

Reproduktor stĺpový Focal Spectral 40th

3 pásmový stĺpový reproduktor • Limitovaná edícia • Frekvenčná odozva 34Hz - 30kHz • Citlivosť 91dB

Tento produkt je súčasťou limitovanej edície pri príležitosti 40. výročia založenia spoločnosti Focal.

Pre aktuálne informácie o jeho cene a možnosti objednania nás prosím kontaktujte prostredníctvom formulára nižšie.

Dostupné len obmedzené množstvo, nakoľko sa jedná o limitovanú edíciu.

3 990,00 € s DPH za 1 ks

4 788,00 € za ks

3 990,00 €

Tento produkt je možné si zakúpiť len u nás na predajni.
Objednajte sa na posluch Kliknite sem a zadajte svoje kontaktné údaje.

Detaily

Úžasný reproduktor vyvinutý špeciálne pri príležitosti 40. výročia založenia spoločnosti

Rok 2019 sa pre francúzsku spoločnosť Focal nesie v znamení 40. výročia od jej založenia. Na oslavu tohto neuveriteľného míľnika, 40 rokov vášne a inovácií, prináša spoločnosť Focal stĺpový reproduktor Spectral 40th: high-endový stĺpový reproduktor s prevedením v neo-retro štýle, ktorý je svojím vzhľadom a úchvatným prednesom naozaj odráža všetko, čo sa spoločnosti Focal podarilo vniesť do sveta hifi za posledných 40 rokov.

Technologické dedičstvo spoločnosti v naozaj modernom kúsku

Na oslavu 40. výročia založenia chceli inžinieri spoločnosti Focal priniesť produkt, ktorý by skvele odrážal technologické dedičstvo, avšak zároveň sa snažili doň integrovať tie najmodernejšie technológie, ktoré sa dnes pri výrobe produktov značky Focal používajú. Ako už u tohto francúzskeho výrobcu býva zvykom, inžinieri našli spôsob ako spojiť minulosť so špičkovými technologickými inováciami. Inšpirujúc sa modelom Focal Spectral 913.1 z 90. rokov minulého storočia, predstavujú model Focal Spectral 40th.

Vyrábaný vo Francúzsku v mestečku Saint-Étienne, stĺpový reproduktor Focal Spectral 40th stelesňuje 40 rokov vášne a inovácií od spoločnosti Focal a zároveň zahŕňa aj tie najmodernejšie technológie vďaka pravidelným investíciám do výskumu špičkových technológií pre ďalšie generácie produktov.

Pocta HiFi

Reproduktor Focal Spectral 40th je 3-pásmový stĺpový reproduktor vybavený špičkovými komponentami, disponujúci prekvapivým výkonom. Dynamické meniče, pripravené zniesť aj vysoké zaťaženie sú vybavené ikonickou membránou K2Power sandwich v jej ikonickej žltej farbe. Meniče Focal Spectral 40th boli špeciálne upravené s využitím najmodernejších technologických postupov, sú jednovrstvové a majú odlišnú hustotu aramidových vlákien, čím sa podarilo dosiahnuť najlepšiu možnú linearitu. Zvýšenej pozornosti sa taktiež dostalo aj invertovanému výškovému meniču v tvare „M“ z aramidových vlákien najnovšej generácie. Výsledný zvuk je tak zamatový, kontúrny s neuveriteľnými detailmi.

Výnimočné vlastnosti a inovácie, ktoré boli použité pri návrhu tohto stĺpového reproduktora ďalej pokračujú precíznym výberom komponentov, ktoré sú použité pre výhybku, vďaka ktorej tak bolo možné rozšíriť celkový frekvenčný rozsah. Nepovšimnuté neostalo ani basové pásmo, ktorému neuveriteľnú hĺbku a pevnosť dodáva použitý basreflex využívajúci technológiu PowerflowTM.

Nádherné prevedenie s dotykom minulosti

Sofistikované prevedenie reproduktora Focal Spectral 40th tvorí pevná, vytlmená ozvučnica s nádhernými bočnými panelmi v orechovom prevedení. Prednú stenu reproduktora v lesklom čiernom laku dopĺňa podstavec v matnej grafitovo-čiernej farbe. Všetky dizajnové prvky a materiály použité pri návrhu stĺpového reproduktora Focal Spectral 40th do seba skvele zapadajú a dodávajú mu ten pravý neo-retro štýl, ktorý je naozaj jediný svojho druhu. Vďaka 5cm hrubej prednej stene a ozvučnici, ktorá využíva neparalelnosť vnútorných oddielov bolo možné sa vyhnúť akýmkoľvek rezonanciám a skresleniam, vďaka čomu je reproduktor Spectral 40th schopný reprodukcie úchvatne realistického a priestorového zvuku. Akýkoľvek žáner hudby preferujete, stĺpový reproduktor Focal Spectral 40th váš vždy poteší presným, neuveriteľne priestorovým a živým zvukom.

Technické parametre

 • Typ: 3-pásmový basreflexový stĺpový reproduktor
 • Meniče:
  •  2 x 180 mm K2 basový menič
  •  1 x 165 mm K2 stredový menič
  •  1 x 34 mm výškový menič v tvare „M“
 • Citlivosť (2,83V / 1m): 91dB
 • Frekvenčná odozva (+/- 3dB): 34Hz – 30kHz
 • Najnižší frekvenčný bod (- 6dB): 28Hz
 • Nominálna impedancia: 8Ω
 • Minimálna impedancia: 3,1Ω
 • Odporúčaný výkon zosilňovača: 40 – 300W
 • Deliaca frekvencia: 280Hz – 2700Hz
 • Rozmery (V x Š x H): 1148 x 303 x 424mm
 • Váha (netto): 46kg

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Reproduktor stĺpový Focal Spectral 40th

Reproduktor stĺpový Focal Spectral 40th

3 pásmový stĺpový reproduktor • Limitovaná edícia • Frekvenčná odozva 34Hz - 30kHz • Citlivosť 91dB

Tento produkt je súčasťou limitovanej edície pri príležitosti 40. výročia založenia spoločnosti Focal.

Pre aktuálne informácie o jeho cene a možnosti objednania nás prosím kontaktujte prostredníctvom formulára nižšie.

Dostupné len obmedzené množstvo, nakoľko sa jedná o limitovanú edíciu.

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.

Náš blog

Prečítajte si najnovšie správy zo sveta high-fidelity audia na našom blogu.

Predstavujeme manuálny gramofón TD 1500 od značky Thorens

Predstavujeme manuálny gramofón TD 1500 od značky Thorens

V roku 1965 prišiel na trh Thorens TD 150, nenápadný malý gramofón, ktorý odštartoval technickú revolúciu vo výrobe gramofónov. Prvýkrát bolo v sériovo vyrábanom gramofóne použité odpružené subšasi s tanierom poháňaným plochým remeňom. Táto inovácia sa ukázala ako veľmi úspešná a v...

Čítať ďalej
Horúce novinky z výstavy High End Mníchov 2022

Horúce novinky z výstavy High End Mníchov 2022

Po nútenej dvojročnej prestávke sme sa v druhej polovici minulého týždňa mohli konečne opäť zúčastniť výstavy High End Mníchov 2022. Plný očakávaní z noviniek, ktoré budú na výstave prezentované a s plným kalendárom plánovaných obchodných stretnutí, sme sa už v stredu 18.5. vybrali cestou...

Čítať ďalej
Prenosky Goldring na stupňoch víťazov aj tento rok

Prenosky Goldring na stupňoch víťazov aj tento rok

129,00€ 1. miesto – Goldring E3 Jedna z najlepších prenosiek vo svojej cenovej kategórii Tento výnimočný model značky Goldring si skvele sadne so širokou škálou rôznych gramofónov a v skutku sa jedná o naozaj všestrannú prenosku pre akýkoľvek hudobný žáner. Vyznačuje sa veľmi čistým a...

Čítať ďalej