Vážení zákazníci, v prípade záujmu o posluch v sobotu sa prosím vopred objednajte na čísle +421 903 380 700 alebo mailom obchod@enigma-audio.sk.

Integrovaný zosilňovač Marantz PM8006

1 599,00 € s DPH

Možnosti

1 599,00 €

Tento produkt je možné si zakúpiť len u nás na predajni.
Objednajte sa na posluch Kliknite sem a zadajte svoje kontaktné údaje.

Detaily

Vďaka úplne diskrétnej konštrukcii prúdovej spätnej väzby je integrovaný zosilňovač PM8006 ideálny pre audiofilov, ktorí chcú vynikajúcu kvalitu hudby a flexibilnú prevádzku. Ponúka výkon 2 x 70W do 8 ohmov, zatiaľ čo symetrické obvody zabezpečujú optimálne zobrazenie. Na zabezpečenie najautentickejšej hudobnej skúsenosti používa zosilňovač nový elektrický ovládač hlasitosti navrhnutý spoločnosťou Marantz a úplne nový gramo predzosilňovač Marantz Musical Phono EQ, navrhnutý tak, aby získal najčerstvejší signál z milovaných vinylov s minimalizovanými úrovňami šumu. Na ďalšie odstránenie rušenia sa na podporu zosilňovača používajú nové izolačné nožičky, charakteristické vysokou hustotou a tlmiacimi vláknami.

PM8006 obsahuje aj predzosilňovacie výstupy spolu s priamym vstupom výkonového zosilňovača, ktorý vám umožňuje používať jednotku ako samostatný zosilňovač pre integráciu do viackanálového systému domáceho kina. Pre presné prispôsobenie zvuku náš trojitý riadiaci systém poskytuje samostatné ovládanie basov, stredných a vysokých tónov. Elegantné diaľkové ovládanie je vybavené ergonomickým usporiadaním pre jednoduchú obsluhu a môže ovládať sprievodné zdrojové prehrávačé.

Technické parametre

Základné vlastnost

 • Typ zariadenia: Integrovaný zosilňovač
 • Počet kanálov: 2

Zvukové charakteristiky

 • Citlivosť: 200 mV / 20 kOhm
 • MM: 2 mV / 47 k Ohm
 • Frekvenčná odozva: 5 Hz-100 kHz
 • Výkon na kanál: 70 W / 100 W
 • Odstup signál / šum: 106 dB (2V input) / 125 dB
 • MM: 87 dB

Vstupy

 • Vstup: Audio 6x
 • Počet terminálov: 4x
 • Phono MM: Áno

Výstupy

 • Slúchadlá: Áno
 • Výstup: Audio 1x

Rozmery

 • Výška: 128 mm
 • Šírka: 440 mm
 • Hĺbka: 379 mm
 • Váha spolu s balením (kg): 12 kg
 • Maximálna spotreba: 220W
 • Diaľkové ovládanie: RC001PMND

Prúdová spätná väzba

Zosilnenie s prúdovou spätnou väzby je dobre známa originálna obvodová technológia Marantz, ktorá dokonale vyhovuje požiadavkám Super Audio hi-res hudby pre širokopásmovú, vysokorýchlostnú reprodukciu. Impedancia v bode prúdovej spätnej väzby je obmedzená, čo vedie k veľmi nízkemu fázovému posunu, čo znamená, že zosilňovače Marantz s prúdovou spätnou väzbou znižujú potrebu fázovej kompenzácie cez zápornú spätnú väzbu na minimum. To zjednodušuje dráhu signálu, a umožňuje vysokú priepustnosť, vynikajúcu prechodovú odpoveď a vynikajúcu zvukovú piehľadnosť v celej šírke pásma. Na rozdiel od konvenčnej topológie napäťovej spätnej väzby, prúdová spätná väzba tiež znižuje citlivosť zosilňovača na necitlivé zaťaženie reproduktorov.

Technológia Marantz HDAM

Marantz vyvinul svoje vlastné diskrétne dosky plošných spojov nazývané Hyper-Dynamic Amplifier Modules alebo HDAM, ktoré nahradili čipové zosilňovače používané inde. Použitím diskrétnych komponentov s povrchovou montážou s krátkym zrkadlovým obrazom ľavého a pravého signálu, HDAM dramaticky prekonávajú integrované operačné zosilňovače v úrovni šumu a rušenia, čo má za následok oveľa dynamickejší, presnejší a detailnejší zvuk. V priebehu rokov Marantz vyvinul rôzne HDAM, aby vyhovoval konkrétnym požiadavkám prehrávačov a zosilňovačov: PM8006 používa verziu SA3 vysokej kvality.

Marantz Musical Phono EQ

Integrované zosilňovače spoločnosti Marantz už dlhú dobu predstavujú kvalitné gramofónové stupne, ale teraz firma zdvihla svoj záväzok k vinylu na novú úroveň so stupňom Marantz Musical Phono EQ, ktorý prichádza v zosilňovači PM8006. Táto unikátna technológia, ktorá zjednodušuje dráhu signálu v gramofónovom predzosilňovači pre optimálnu kvalitu zvuku, podčiarkuje odhodlanie spoločnosti dosiahnuť čo najlepšie prehrávanie všetkých hudobných zdrojov, či už digitálnych alebo analógových.
Marantz Musical Phono EQ využíva dvojstupňové zosilnenie, ktoré umožňuje menšie zosilnenie na jstupeň, pre nižšie skreslenie. Samozrejme, že Marantz dizajn používa vlastné HDAM moduly, ale tu sú vo vstupnej časti kombinované s JFET tranzistormi (junction gate field-effect transistor), čo prináša vysokú vstupnú impedanciu. To umožňuje elimináciu predtým používaných väzobných AC kondenzátorov, pre jednoduchšiu dráhu signálu s nízkou úrovňou prichádzajúceho z prenosky, čo zlepšuje čistotu signálu.

Marantz tiež prehodnotil proces re-ekvalzácie v rámci gramofónového stupňa, ktorý je základnou súčasťou vinylového prehrávania potrebného na kompenzáciu obmedzení formátu. V stupni Marantz Musical Phono EQ sa toto opätovné vyrovnanie rozdelí na pasívne a aktívne rezy, aby sa dosiahlo presnejšie vyrovnanie: korekcia RIAA sa vykonáva v rámci HDAM, zatiaľ čo zosilnenie je v rukách kvalitného operačného zosilňovača v režime triedy A pre minimálne skreslenie a poskytovanie čistého a otvoreného zvuku. S programom Marantz Musical Phono EQ nie je potrebné zvážiť vylepšenie PM8006 so zvyčajným gramo stupňom: ako súčasť záväzku spoločnosti Marantz optimalizovať prehrávanie všetkých formátov, či už digitálnych alebo analógových, zosilňovač už má funkciu gramofónového predzosilňovača špičkovej triedy zabudovanú.

Toroidný transformátor

Toroidný transformátor má niekoľko výhod oproti normálnemu jadrovému transformátoru EI. Je veľmi efektívny a preto poskytuje väčší výkon v porovnaní s rovnakou veľkosťou transformátora EI. Navyše vďaka svojmu tvaru je elektromagnetické žiarenie a mechanické vibrácie extrémne nízke, všetko končí v lepšej kvalite zvuku.

Často nedocenené: vysokokvalitná kontrola hlasitosti

Novo vyvinuté elektrické ovládanie hlasitosti s využitím najnovších integrovaných obvodov na ovládanie hlasitosti realizuje lepšie oddelenie kanálov, dynamický rozsah a nízke skreslenie, pričom zachováva pocit ovládania analógového zariadenia na reguláciu hlasitosti. S cieľom zabezpečiť najvýznamnejšiu hudobnú skúsenosť používa zosilňovač nový elektrický ovládač hlasitosti navrhnutý spoločnosťou Marantz pre vysokú lineárnosť a najlepšiu separáciu kanálov vo svojej triede.

Vysoko kvalitné originálne reproduktorové terminály Marantz SPKT-1

Terminály sú vyrobené z masívnej mosadze s hrubým postriebrením pre čo najlepšie možné kontakty s káblami reproduktorov a hlavné reproduktorové svorky sú namontované nižšie a tým bližšie k hlavnej doske s obvodmi, aby sa zmenšila dráha signálu. To je v súlade s celým dizajnom zosilňovača, ktorý využíva čo najkratšie možné signálne dráhy a vysokorýchlostnú prúdovú topológiu pre lepšiu rýchlosť a dynamiku.

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Integrovaný zosilňovač Marantz PM8006

Integrovaný zosilňovač Marantz PM8006

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.