Vážení zákazníci, v prípade záujmu o posluch v sobotu sa prosím vopred objednajte na čísle +421 903 380 700 alebo mailom obchod@enigma-audio.sk.

Integrovaný zosilňovač Marantz PM-10

9 999,00 € s DPH

Možnosti

9 999,00 €

Tento produkt je možné si zakúpiť len u nás na predajni.
Máte o tento produkt záujem? Kliknite sem a zadajte svoje kontaktné údaje.

Detaily

Nový integrovaný zosilňovač referenčnej triedy

 • Štyri spínané kanály výkonového zosilňovača v režime premostenia (dva pre každý kanál) pre maximálnu ovládateľnosť a výkon
 • True Balanced koncepcia pre ovládanie vstupov reproduktorov bez uzemnenia 
 • Masívny výkon: 200W/kanál do 8ohmov a 400W/kanál do 4ohmov
 • Jednoduchá manipulácia so širokou škálu reproduktorov
 • Rozsiahle dynamické schopnosti vďaka nepretržitému silnoprúdovému napájaniu
 • Plne vyvážené výstupy: pre predzosilňovače aj výkonové zosilňovače
 • Marantz Hyper Dynamic Amplifier Modules (HDAM) v sekcii predzosilňovača
 • Konfigurácia výkonového zosilňovača dual mono
 • Oddelené napájanie pre predzosilňovač a riadiaci procesor, a pre každý kanál výkonového zosilňovača
 • Diskrétny stupeň gramofónového zosilňovača pre prenosky s pohyblivou cievkou, aj pohyblivým magnetom vo vlastnom tienenom puzdre
 • Vysoko kvalitná konštrukcia s dvojito vrstveným šasi, 5mm hrubé hliníkové horné veko, pevný hliníkový predný panel, šasi s medeným plátovaním a s reproduktorovými terminálmi z vysoko čistej medi
 • Dvojitá hrúbka medených PCB pre výstupnú časť a napájacie zdroje

Zosilňovače sú jadrom histórie Marantz: jeho prvý produkt bol vysoko kvalitný predzosilňovač navrhnutý tak, aby získal maximum z vtedy nového formátu záznamu LP. Históriu firmy sprevádzajú celú dobu, až do priekopníckeho Audio Consolette, ktorý Saul B. Marantz začal vyrábať v roku 1952, a ktorá sa čoskoro stal prvým skutočným Marantz produktom, predzosilňovačom Model 1. Nie je žiadnym prekvapením, že najnovší model Premium Series - PM-10, je integrovaný zosilňovač postavený tak, aby zvládol nové štandardy všetkých dnešných hudobných formátov.

V skutočnosti ide o masívny výkonný integrovaný zosilňovač, konštruovaný skôr ako high-end samostatný predzosilňovač s párom monoblokov výkonových zosilňovačov, ale všetko v jednej krásnej krabici, ktorý je určený tak pre maximalizáciu výkonu, ako pre vytvorenie silnej vizuálnej formy. Vytvorenie integrovaného zosilňovača s duálnou monoblokovou konštrukciou v skrinke normálnej veľkosti umožnilo použitie spínaného stereo zosilňovača. Čo je cieľom? Odhaliť maximálne hudobné rozvinutie z čohokoľvek od LP, po najnovšie audio súbory s vysokým rozlíšením, aj bez neho, a vytvoriť plný výkon potrebný na napájanie aj tých najnáročnejších reproduktorov, ktorý im umožní hrať čo najlepšie.

Technické parametre

Základné vlastnosti

 • Typ Zariadenia: Integrovaný zosilňovač
 • Počet kanálov: 2

Zvukové charakteristiky

 • Citlivosť:
  • MC: 280 µV / 133 ohm (MC-HIGH)
  • MC: 280 µV / 33 ohm (MC-LOW)
  • MM: 2.6 mV / 47 kohm
 • Frekvenčná odozva: 5 Hz - 50kHz
 • Odstup signál / šum: 111 dB

Vstupy

 • 2 x Symetrický
 • 7 x Audio
 • MM / MC

Výstupy

 • Slúchadlá
 • Výstup (8 / 4 Ohm RMS): 200 W / 400 W

Rozmery

 • Výška: 453 mm
 • Šírka: 440 mm
 • Hĺbka: 168 mm
 • Váha spolu s balením (kg): 21,5 kg
 • Maximálna spotreba: 270 W
 • Diaľkové ovládanie: RC004PMSA

Optimalizovaná konštrukcia

Pre dosiahnutie takejto kvality, a pritom dodávanie špičkového výkonu v triede, bolo potrebné optimalizovať každú časť zosilňovače, rovnako urobiť úpravy v konštrukcii napájania samostatného predzosilňovača a monoblokov.

Obyčajne zosilňovače používajú len jeden transformátor s oddelenou reguláciu napájania pre sekcie predzosilňovača a výkonového zosilňovača; PM-10 však ide oveľa ďalej. Duálny-mono dizajn má samostatné napájanie pre predzosilňovač a každý z kanálov výkonového zosilňovača, pričom jeden transformátor je vyhradený pre predzosilňovač s cieľom zabezpečiť, aby jemné signály prechádzajúce touto časťou zosilňovača neboli ovplyvnené požiadavkami výkonových stupňov. K dispozícii je tiež samostatné napájanie pre mikroprocesor ovládajúci nastavenie hlasitosti, výber vstupu a tak ďalej, čo zaisťuje, že žiadne rušenie z riadiacej sekcie neprenikne do zvukovej cesty.

Čisto analógový

Ďalšou dôležitou súčasťou redukcie šumu je skutočnosť, že PM-10 je čisto analógový zosilňovač. Mnoho konkurenčných riešení dnes používa digitálne-analógové prevodníky, alebo digitálne zosilnenie a ovládanie hlasitosti, ale Marantz udržuje veci s jeho pokročilým celo-analógovým dizajnom tak čisté a jednoduché, ako je to možné.

Prečo? Aj keď sa môže zdať výhodné mať zosilňovač s DAC, digitálne obvody sú zo svojej podstaty zdrojom šumu (v elektrickom zmysle), ktorý môže interferovať s jemnými analógovými signálmi prechádzajúcimi zosilňovačom. To je dôvod, prečo sa Marantz rozhodol navrhnúť svoj sortiment Premium Series s konverziou digitál-analóg vo svojich SA-CD/CD alebo sieťových hudobných prehrávačoch so zosilňovačmi tak čistými a rýdzimi, ako je to možné.
A navyše, aby získal z tejto čistoty čo najviac, PM-10 bol navrhnutý s možnosťou pracovať v režime ‘Purest Mode’: keď je zapojený, deaktivuje všetky nadbytočné obvody, čo dáva najčistejšiu možnú signálnu cestu skrz zosilňovač. K dispozícii je tiež výkonový zosilňovač s priamym vstupom, privádzajúci signál priamo zo vstupnej časti do výkonového stupňa, ktorý nechá jednotku pracovať ako čisto výkonový zosilňovač.

Plne vyvážený, od vstupu, po koncovú výkonovú sekciu

Výhody usporiadania vyváženého zvuku sú známe už dlho: na rozdiel od konvenčného usporiadania, kde jedna polovica signálnej cesty je v zemnej rovine buď zosilňovača, alebo kábla, vyvážené usporiadanie využíva dva vodiče, alebo cesty - jeden pozitívny a druhý negatívny - a samostatnú zem na ich ochranu.
Výhoda v kábloch je, že každý vonkajší zásah bude mať vplyv na pozitívne aj negatívne vodiče, ale vzhľadom k tomu, že prenášané signály sú zrkadlovým obrazom jeden druhého, vplyvy sa vzájomne vyrurušia - čo je dôvod, prečo sú tieto káble široko používané v pre audio a štúdio aplikácie, kde sú bežné zdroje rušenia a dlhšie káblové trasy sú zvlášť náchylné na interferencie.

To isté platí, keď sa vyvážený dizajn aplikuje na audio obvody: nielen zrkadlové usporiadanie, v ktorom sú identické komponenty použité na spracovanie pozitívnych a negatívnych častí signálu, ktoré eliminuje prípadné rušenie, ale tiež to znamená, že šum, alebo chyby prenikajúce do obvodov budú tiež potlačené.
Ďalšou výhodou je to, že vyvážené obvody tiež používajú silnejšie signály ako nevyvážené konštrukcie, jednoducho preto, že obe polovice obvodu sú aktívne, namiesto jednej polovice prenášajúcej signál a druhej pripojenej na zem. A silnejší signál znamená, že je menej citlivý na akékoľvek vonkajšie rušenie: čím viac signálu, tým menej šumu.
PM-10 využíva plne vyváženú konfiguráciu od vstupnej sekcie cez celú cestu až do koncovej časti výkonového zosilňovača: má dve sady symetrických vstupov a tiež konvenčné nevyvážené linkové vstupy (plus vysoko kvalitnú gramofónovú sekciu). Signál z týchto vstupov je prevedený na vyvážené spracovanie predtým, ako je odovzdaný do zosilňovača.
Tým, že je signál vyvážený celou cestou cez zosilňovač, a v kombinácii s optimalizovanou konštrukciu napájania, inžinieri Marantz boli schopní dosiahnuť maximálneho potlačenia šumu v celej zvukové ceste, a najvyššiu možnú čistotu signálu.

Vyvážený, premostené zosilnenie výkonu

Pre PM-10 chcel Marantz dosiahnuť najčistejší možný zvuk, plus výkon a dynamiku riadenia a ovládať aj tie najnáročnejšie reproduktory. Na dosiahnutie tohto cieľa, pokračuje vyvážené spracovanie vo fáze predzosilňovača celou cestou až do fázy výkonového zosilňovača a na výstupy pre reproduktory, a tiež použité premostené spracovanie na vytvorenie požadovaného výkonu pri zachovaní vyváženého dizajnu. Tento True Balanced Concept umožňuje realizovať správu signálu bez uzemnenia od vstupu k výstupu.

Čo je premostený zosilňovač? U konvenčného zosilňovača je jeden reproduktor riadený kladným a záporným pólom jediného koncového stupňa na kanál, ale premostený zosilňovač pracuje inak. Za použitia dvoch oddelených zosilňovacích stupňov na kanál riadi jeden reproduktor. Výrazne sa tým mení ovládanie – jeden zosilňovač poháňa membrány reproduktorov dopredu, zatiaľ čo druhý ich ťahá späť.

Dosiahne sa tak oveľa lepšie ovládanie reproduktorov, oveľa presnejšie pre veľmi dôležitú definíciu a "rýchlosť" systému, čo znamená, že môžu hrať hudbu s oveľa lepším rytmickým a priestorovým ovládaním, nehovoriac o realistickejšom zvuku hlasov a nástrojov.
V PM-10 sú premostené zosilňovače vo výkonovom stupni - celkovo štyri zosilňovacie kanály - umožňujúce tento ovládací prvok, ktorý môže byť kombinovaný s obrovským výkonom: dodávajú 2x200W do záťaže 8Ohm, a môžu sa ľahko vyrovnať aj s náročnými reproduktormi alebo tými, ktorých impedancia značne kolíše s frekvenciou, a to vďaka výkonu 2x400W do 4 Ohm.
To zaisťuje nielen schopnosť napájať aj veľké, výkonovo náročné reproduktory pri vysokých úrovniach hlasitosti zachovajúc zvuk čistý a bez skreslenia, ale aj "zovretie", aby sa zabezpečilo, že tieto reproduktory robia len to, čo žiada hudoba. Je to možné vďaka použitiu najnovších technológií spínacích zosilňovačov, čo umožňuje vytvoriť kompaktný integrovaný zosilňovač, ktorého dizajn zároveň spĺňa požiadavky na výkon Marantz.

Starostlivo vybrané komponenty

Marantz už dlho buduje povesť , že vyberá najlepšie možné komponenty pre svoje výrobky Premium Series - a ak nemôže nájsť, čo chce, sám navrhuje a stavia požadované diely.
Táto filozofia viedla k vývoju Hyper Dynamic Amplifier Module (alebo HDAM): nespokojnosť s kvalitou zvuku zo "zosilňovačov na čipe" viedla firmu k návrhu vlastnej alternatívy v podobe miniatúrneho modulu zosilňovača postaveného výhradne z diskrétnych súčiastok. Rovnako ako u všetkých takýchto rozhodnutí, inžinieri vybrali a optimalizovali HDAM po rozsiahlych posluchových testoch v špecializovaných zariadeniach Marantz v Európe a v Japonsku.

Od kedy bolo toto riešenie vyvinuté, našlo si cestu do stále širšieho sortimentu výrobkov.
V PM-10 je nasadená najnovšia generácia HDAM SA3 ako súčasť topológie s prúdovou spätnou väzbou určenou pre najširší možný frekvenčný a dynamický rozsah – potrebný pre dnešné audio formáty s ultra-vysokým rozlíšením - a podporovaný ultra rýchlymi zákazkovými blokovými kondenzátormi pre čo najrýchlejšiu reakciu, potrebnú pre vysoké prúdy.
Rovnaká konštrukcia s prúdovou spätnou väzbou je použitá aj v gramofónovej časti PM-10, ktorá je nastaviteľná pre použitie prenosiek buď s kmitacou cievkou, alebo s pohyblivým magnetom pre najlepšie možné prehrávanie vašich obľúbených dosiek. Nie je to reakcia Marantzu na aktuálne "vinylové oživenie". Už dlhé roky, zatiaľ čo vyvíjal a zdokonaľoval svoje digitálne technológie, spoločnosť zostala verná vynikajúcemu zvuku z LP a singlov. Už dlho ponúka svoje výrobky s kvalitnými gramo stupňami - dávno predtým, než sy vinyl vrátil do módy!

Postavený pre akciu

Rovnako ako partnerský SA-10 SA-CD/CD prehrávač /DAC, aj PM-10 je konštruovaný tak, aby dosiahol čo najvyššie štandardy - s dvojvrstvovým pomedeným šasi pre vynikajúce potlačenie mechanického a elektrického rušenia a skrinka vyrobená z hrubých ťažkých nemagnetických hliníkových panelov. Oba produkty sú tiež postavené na nohách z tlakovo liateho hliníka.
Dokonca aj reproduktorové terminály sú tu zvláštne: aj tí najvyššie zameraní súperi majú tendenciu používať komponenty zakúpené od spoločností tretích strán, alebo zamerané skôr na vzhľad, ako na funkčnosť, ale PM-10 má novo navrhnuté a exkluzívne terminály Marantz SPKT-100 +, vyrobené z vysoko čistej masívnej medi.

Rovnako ako u každého iného projektového a inžinierskeho rozhodnutia za týmto novým zosilňovačom refernčnej triedy, aj tieto terminály sú tu z jedného prostého dôvodu: "kvôli hudbe".

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Integrovaný zosilňovač Marantz PM-10

Integrovaný zosilňovač Marantz PM-10

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.