Od 19.4.2021 je náš showroom znova otvorený! Tešíme sa na vás!

Integrovaný zosilňovač Canor AI 1.10

6 490,00 € s DPH

Možnosti

6 490,00 €

Tento produkt je možné si zakúpiť len u nás na predajni.
Objednajte sa na posluch Kliknite sem a zadajte svoje kontaktné údaje.

Detaily

Kľúčové vlastnosti Canor AI 1.10

 • Elektrónkový zosilňovač
 • Čistá trieda A (40W) s autobiasom a katódovou spätnou väzbou
 • Patentovaná technológia CMT™ - technológia CANOR® PCB Milling
 • Dôkladná selekcia a párovanie všetkých použitých elektrónok
 • C-Link zbernica na synchrónne riadenie hlasitosti dvoch AI 1.10, v režime monobloku bez potreby použitia ďalšieho predzosilňovača
 • Vylepšený reléový atenuátor
 • Šasi z masívnej zváranej kovovej konštrukcie, ktorá eliminuje všetky mechanické vibrácie
 • Štýlové diaľkové ovládanie

Elektrónkový zosilňovač

CANOR AI 1.10 je integrovaný elektrónkový zosilňovač s úplne novou topológiou, vybavený vysoko výkonnými elektrónkami KT88. Cieľom vývoja bolo zlúčiť najlepšie zvukové vlastnosti predchádzajúcich modelov. Pracuje v čistej triede A (40W) s autobiasom a katódovou spätnou väzbou.

Okamžité prepínanie

Tento nový zosilňovač je vybavený možnosťou okamžitého prepínania triódového a ultralineárneho režimu. Šasi je masívna zváraná kovová konštrukcia ktorá eliminuje mechanické vibrácie.

Špičková technológia

Tak ako ostatné naše výrobky, aj AI 1.10 ťaží z našej prémiovej technológie CMT ™ (technológia CANOR® PCB Milling), t.j. spôsob, akým vyrábame dosky plošných spojov. Technológia CMT ™ vznikla dlhoročnou snahou zlepšiť zvukový výkon našich výrobkov. Technológia CMT ™ nám umožňuje priblížiť sa dielektrickým stratovým činiteľom plošných spojov (DPS) k stratovému činiteľu vzduchu, nakoľko sa v elektrónkových zapojeniach pracuje s pomerne vysokými impedanciami a každé zhoršenie tangenty (tak ako u kondenzátorov) prináša aj zhoršenie zvukového obrazu a vzdušnosti. Touto technológiou sme dosiahli takých vynikajúcich parametrov, akých sa dá docieliť pri „drôtových spojoch„ iba s použitím veľmi drahých a kvalitných drôtov s teflónovou izoláciou. Naša nová technológia má ale výhodu opakovateľnosti pri výrobe so 100% identickým geometrickým usporiadaním (čo u "wire to wire - drôtových spojoch" nie je možné).

Oddelenie kanálov

Reléový atenuátor bol v AI 1.10 vylepšený a teraz obsahuje dva nezávislé bloky pre každý kanál zvlášť čo zlepšilo už aj tak veľmi dobrú separáciu kanálov. Takéto riadenie sa používa u niektorých drahších konkurenčných zosilňovačov. Tento atenuátor sme vyvíjali takmer rok. Vyskúšali sme rôzne princípy T a PI článkov rôznych impedancií, až sme vyvinuli atenuátor ktorý spĺňa všetky naše počiatočné požiadavky – riadenie zisku po 1dB, maximálny útlm 63dB, čo najmenší počet kontaktov cez ktoré prechádza signál, napríklad cez podobné riešenie ale s T článkami signál prechádza až cez 12 kontaktov relé a to vždy nezávisle od navolenej hlasitosti. U nášho riešenia signál prechádza cez nula až 6 kontaktov v závislosti na hlasitosti. Toto riešenie sa nakoniec ukázalo najlepšie aj po zvukovej stránke. Odchýlka medzi súbehom ľavého a pravého kanála atenuátora je menšia ako 0.05dB čo je minimálne o jeden rád lepšie ako u najlepších potenciometrov.

Tlmič hlasitosti

Výhody použitia presného atenuátora hlasitosti boli využité k navrhnutiu špeciálnej C-Link zbernice na synchrónne riadenie hlasitosti dvoch AI1.10. Tento technický grif umožňuje použitie dvoch koncových zosilňovačov v režime monoblokov bez nutnosti použitia ďalšieho predzosilňovača. V monoblokovom móde sa špeciálnym káblom prepoja dva zosilňovače a formou Master/Slave sa synchrónne prenášajú všetky riadiace informácie na požiadavku navolenia hlasitosti, alebo vstupov do slave zosilňovača. V tomto režime sa dajú navoliť dva XLR vstup a celkový výkon na kanál sa zdvojnásobí.

Tienenie elektróniek

Dodatočným tienení elektrónok a celkovou topológiou DPS spolu s CMT technológiou sa nám podarilo dosiahnuť crosstalk o 4dB lepší, oproti predchádzajúcim modelom. Tento fakt spolu s presnosťou atenuátorového riadenia vytvára vynikajúci priestor reprodukovanej hudby a sprostredkuje priestorovú scénu tak ako bola zaznamenaná v nahrávke.

Ďalšie funkcie

Riadiaca časť, ktorá riadi celý zosilňovač (prepínanie vstupov, riadenie hlasitosti a soft štart celého zosilňovača), je napájaná a oddelená samostatným vinutím. Primárne a sekundárne vinutie je oddelené uzemnenou medenou fóliou s 50% presahom ktorá zabraňuje prenikaniu rušivých napätí zo siete.
Anódové napätie je filtrované kvalitnými kondenzátormi s vysokou kapacitou ktoré dodávajú energiu presným a pevným basom. Jedna z najdôležitejších častí elektrónkového zosilňovača – výstupný transformátor má niekoľko bifilárnych vinutí, ktoré sú zoradené do sekcií tak aby výkonová šírka pásma zosilňovača bola čo najväčšia. V signálovej ceste sú použité iba kvalitné polypropylénové kondenzátory. Vstupné aj výstupné terminály sú pozlátené. Vstupné RCA konektory sú pozlátené s teflónovou izoláciou. Dôkladná selekcia a párovanie všetkých elektrónok na našich unikátnych meracích a zahorovacích zariadeniach nám umožňuje dosahovať nadpriemerné parametre a samozrejme aj danú elektrónku stabilizovať a predlžiť tým jej životnosť. Masívny hliníkový predný panel je dostupný v čiernom a striebornom prevedení. V balení samozrejme nájdete aj štýlové diaľkové ovládanie.

Technické parametre

 • Výstupný výkon:
  • 2 x 40W, 4.8Ω – ultra-lineárne
  • 2 x 40W, 4.8Ω – triódy
 • Citlivosť vstupov: 500mV
 • Frekvenčný rozsah: 10Hz – 50kHz, ±0,5dB / 5W
 • Vstupná impedancia: 30kΩ
 • Vstupy: 5
 • Harmonické skreslenie: < 0,05% / 1kHz, 5W
 • Pomer signál / šum: > 95dB
 • Zostava elektrónok: 1 x 12AX7, 2 x 12AT7, 4 x KT88
 • Výkon: 375VA / 230V / 50Hz
 • Rozmery Š x V x H: 435 x 170 x 485mm
 • Hmotnosť (netto): 26kg

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Integrovaný zosilňovač Canor AI 1.10

Integrovaný zosilňovač Canor AI 1.10

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.

Náš blog

Prečítajte si najnovšie správy zo sveta high-fidelity audia na našom blogu.

Recenzia: T+A Caruso R – Stačí pridať reproduktory

Recenzia: T+A Caruso R – Stačí pridať reproduktory

Na ponuku modelov od nemeckej značky T+A sa je možné pozrieť rôznymi uhlami pohľadu, Caruso v nej bude aj tak stále za určitého „outsidera.“ Určite, spoločnosť T+A má vo svojom portfóliu okrem mikrosystému Caruso aj ďalší podobný produkt – integrovaný systém Cala, ale drvivá väčšina...

Čítať ďalej
Unboxing integrovaného zosilňovača a all-in-one prehrávača Naim Uniti Nova

Unboxing integrovaného zosilňovača a all-in-one prehrávača Naim Uniti Nova

Naim Uniti Nova je all-in-one prehrávačom (streamerom), ktorý vám prináša výnimočný zvuk zo všetkých vašich obľúbených hudobných zdrojov, medokonca aj z vašej TV. Ocenený mnohými oceneniami s luxusnou kvalitou vyhotovenia a v krásnom dizajne vám prinesie mnoho rokov bezstarostnej zábavy....

Čítať ďalej
Unboxing Streaming DAC s predzosilňovačom T+A SDV 3100 HV

Unboxing Streaming DAC s predzosilňovačom T+A SDV 3100 HV

Streaming DAC s predzosilňovačom T+A SDV 3100 HV je digitálno-analógovým prevodníkom, ktorý je ešte komplexnejší a sofistikovanejší ako ktorýkoľvek predošlý z prevodníkov od T+A vďaka čomu bolo možné zdvojnásobiť rozlíšenie na 32-bit / 768 kHz pri PCM a DSD 1024 pre bitsream dáta. Toto...

Čítať ďalej