Vážení zákazníci, v prípade záujmu o posluch v sobotu sa prosím vopred objednajte na čísle +421 903 380 700 alebo mailom obchod@enigma-audio.sk.

Koncový zosilňovač (monoblok) T+A M 200

Kompaktný koncový zosilňovač (monoblok) z kategórie high-end s výkonom až 400W na kanál pri 4Ω, ktorý je nabitý najnovšími inováciami a technológiami.

3 899,00 € s DPH za 1 ks

Možnosti

3 899,00 €

Tento produkt je možné si zakúpiť len u nás na predajni.
Máte o tento produkt záujem? Kliknite sem a zadajte svoje kontaktné údaje.

Detaily

Koncový monoblok T+A M 200 bol vyvinutý s jediným cieľom – poskytnúť čo najvyššiu audiofilskú kvalitu a výkon, bez akýchkoľvek kompromisov a obmedzení. Na tento účel kombinuje model T+A M 200 jemné detaily, rozlíšenie a dynamiku detailov mnohými oceneniami ovenčeného stereo zosilňovača A 200 s výkonom viac než 400W. Koncový monoblok T+A M 200 je navrhnutý pre napájanie jedného reproduktora, čo mu umožňuje reprodukovať hudbu ešte audiofilskejším spôsobom, výkonnejšie a bez zafarbenia.

Jeho chladiče sú technologickou nevyhnutnosťou, ale sú aj niečím viac: už na prvý pohľad je zrejmé, že tento kúsok ponúka nevídaný výkon, napriek svojmu  minimalistickému vzhľadu. Chladiče zabezpečujú dokonalý odvod zvyškového tepla aj pri nadmernom zaťažení. Koncový zosilňovač M 200 sa hodí do širokej škály zostáv: buď ako doplnok existujúcej zostavy v kombinácií s ostatnými modelmi radu Series 200 alebo ako špičkový koncový komponent reťazca kompaktných audio komponentov.

Inžinieri značky T+A razia teóriu, že výkon je pozitívnym faktorom len vtedy, ak ide ruka v ruke s reprodukciou zvuku v najvyššej možnej kvalite, s účinnosťou a presnosťou. Práve preto model T+A M 200 zdieľa mnoho vlastností so svojím sesterským stereo zosilňovačom T+A A 200. Jeho jadro tvorí obvod s úplne novou topológiou, ktorá dosahuje optimálnu kombináciu účinnosti, výkonu a kvality zvuku, vďaka spojeniu jedinečných technológií modelového radu HV a napájacím zdrojom s vysokofrekvenčnými sínusovými vlnami s technológiou PURIFI EIGENTAKT™ na výkonovom stupni. Narozdiel od modelu A 200 nemusí koncový monoblok M 200 zdieľať túto technológiou medzi dvoma kanálmi a miesto toho poskytuje celú svoju výkonovú rezervu len napájaniu jedného reproduktora. To opäť pomáha maximalizovať jeho potenciál. Tlmiaci faktor M 200 je možné znížiť, ak je požadovaný  jemnejší zvukový obraz a reprodukcia v kombinácii s konkrétnymi reproduktormi.

HV obvody

Základom výnimočne lineárnej reprodukcie všetkých signálov a dynamického zvuku je stupeň napäťového zosilňovača, ktorý využíva technológiu HV obvodov s vysokým napätím. Vysoké prevádzkové napätie týchto obvodov vytvára dokonalú linearitu. Koncept HV obvodov preto nevyžaduje žiadnu zápornú spätnú väzbu s jej nežiaducou tendenciou generovať rušenia a v tomto prípade sú teda tieto problémy úplne eliminované.

Koncový stupeň

Koncový stupeň modelu T+A M 200 je tvorený výkonovým zosilňovačom triedy D, ktorý je založený na technológií PURIFI EIGENTAKT™. Táto technológia je v súčasnosti vo svete vedúcim konceptom, ktorý sa využíva pri návrhu zosilňovačov triedy D a vyhýba sa problémom, s ktorými sa pasovali predošlé generácie zosilňovačov tohto typu. Predchádzajúce generácie zosilňovačov triedy D boli obmedzené tým, že boli závislé od záťaže a náchylné na impedanciu pripojených reproduktorov, čo spôsobovalo skreslenie výstupného signálu, fázový šum a zvýšené harmonické skreslenie pri vysokom zaťažení. Naopak, táto nová koncepcia poskytuje vynikajúce výsledky a je predurčená pre použitie v audiofilských zariadeniach, medzi ktoré monoblok M 200 bezpochyby patrí, keďže ponúka:

 • Extrémne nízke harmonické skreslenie
 • Extrémne nízky šum
 • Vysoký tlmiaci faktor
 • Nízke straty a vysokú efektivitu
 • Lineárnu frekvenčnú odozvu až do 60kHz
 • Úplne konzistentné fungovanie nezávisle od aktuálnej záťaže

Napájací zdroj

Hoci bežné spínané zdroje ponúkajú výhody z hľadiska účinnosti, môžu generovať indukované rušenie, ktoré má trvalo neblahý účinok na výslednú kvalitu zvuku. Vysokofrekvenčné napájacie zdroje značky T+A so sínusovou vlnou sú audiofilským riešením tohto problému: ich čistý sínusový takt a frekvencia viac než 2x vyššia akú majú bežné spínané zdroje, účinne blokujú takéto rušenie. Integrované zásobníkové kondenzátory T+A s inteligentnou charakteristikou obnovovania eliminujú poslednú stopu indukovaného rušenia: obnovujú sa 100000x za sekundu, čo je 2000x viac než bežné kondenzátory. Je to nevyhnutné z toho dôvodu, aby mohli reagovať na krátke špičkové signály a vždy dodať správne množstvo elektrickej energie. Sínusové napájacie zdroje od T+A sa teda správajú ako „tvrdé“ napájacie zdroje, ktoré si zachovávajú svoj výkon aj pri najvyššom zaťažení a koncovým stupňom poskytujú absolútne konštantné napätie.

Ochranné obvody ICS

Monoblok T+A M 200 je taktiež vybavený systémom INTELLIGENT SAFE CONTROL – ICS, ktorý je porovnateľný s ABS systémom športového auta. ICS predstavuje obvod neustále kontrolujúci stav vo vnútri zariadenia, v ktorom sa následne vďaka dátam zo senzorov mikroprocesor inteligentne rozhoduje, do ktorej časti zariadenia má zasiahnuť, aby sa hodnoty vrátili späť do povoleného rozsahu.

Technické parametre

 • Nominálny výkon na kanál:
  •  420W pri 4Ω
  •  210W pri 8Ω
 • Frekvenčná odozva (+0, -3dB): 1Hz – 60kHz
 • Odstup signál / šum: 113dB
 • Celkové harmonické skreslenie: < 0,002%
 • Intermodulácia: < 0,002%
 • Tlmiaci faktor: > 800 / DF LO > 70
 • Faktor zisku: x37, 31.4dB
 • Nominálna citlivosť vstupu:
  •  RCA – 1.13Veff / 5.8kΩ
  •  XLR – 2.26Veff / 20kΩ
 • Zdroj: 220 – 240V, 50 – 60Hz
 • Spotreba energie: max. 500W, 25W pri zapnutí bez signálu
 • Pohotovostný režim: < 0,5W
 • Rozmery V x Š x H: 10 x 32 x 34cm
 • Váha: 5kg
 • Príslušenstvo: napájací kábel, E2 LINK kábel
 • Prevedenie: strieborná, čierna

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Koncový zosilňovač (monoblok) T+A M 200

Koncový zosilňovač (monoblok) T+A M 200

Kompaktný koncový zosilňovač (monoblok) z kategórie high-end s výkonom až 400W na kanál pri 4Ω, ktorý je nabitý najnovšími inováciami a technológiami.

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.