Vážení zákazníci, v prípade záujmu o posluch v sobotu sa prosím vopred objednajte na čísle +421 903 380 700 alebo mailom obchod@enigma-audio.sk.

Predzosilňovač Daniel D’Agostino Relentless

198 989,00 € s DPH za 1 ks

Možnosti

198 989,00 €

Tento produkt je možné si zakúpiť len u nás na predajni.
Objednajte sa na posluch Kliknite sem a zadajte svoje kontaktné údaje.

Detaily

Nový model predzosilňovača Dan D’Agostino Relentless prichádza s absolútne ultimatívnym návrhom. Predzosilňovač zohráva pri prehrávaní hudby kritickú úlohu; v celom reťazci je to práve to miesto, v ktorom je hudobný signál obzvlášť náchylný na šum a nežiadúce skreslenie. Použitie troch samostatných šasi vo vnútri predzosilňovača Dan D’Agostino Relentless rieši tieto problémy a prináša aj ďalšie výhody. Predzosilňovač disponuje samostatným šasi zvuk každého kanálu a ešte aj napájanie.

Zdroj napájania

Napájací zdroj, ktorý sa nachádza medzi dvoma zvukovými kanálmi predzosilňovača, využíva rozsiahle elektrické a magnetické tienenie, aby sa rušenie, ktoré by mohlo vznikať v zdroji nedostalo do kritických obvodov predzosilňovača. Vnútorné filtračné obvody filtrujú VF šum na striedavom prúde a kompenzujú tak asymetrické priebehy napájania. Výkon pre zosilňovač dodávajú dve toroidné transformátory s výkonom 150VA každý. Jeden je určený pre analógové obvody a druhý pre digitálnu časť. Tieto transformátory poháňajú 8A mostíkový usmerňovač a 26400uF filtračnej kapacity, ktorú predzosilňovač Dan D’Agostino Relentless ponúka. Dva regulátory pre analógové stupne sú zmenšenými verziami regulátora, ktorý je použitý v koncovom monobloku Dan D’Agostino Relentless. Samostatný digitálny regulátor je monolitická platforma s tepelnou a prúdovou ochranou pre prípad veľmi nepravdepodobnej poruchy. Predzosilňovač Dan D’Agostino Relentless tak disponuje rovnakými možnosťami napájania ako majú len niektoré výkonové zosilňovače.

Dostatočná rezerva pre akékoľvek potreby

Vstupný stupeň v oboch kanáloch predzosilňovača je výsledkom konštrukčného experimentu s obvodom, ktorý predtým nebol použitý v žiadnom predchádzajúcom produkte od značky Dan D’Agostino. V rámci vývoja bola testovaná verzia v existujúcom predzosilňovači Dan D’Agostino Momentum. Vďaka pozitívnym výsledkom bolo možné na trh okamžite uviesť jeho vylepšenú verziu – model Momentum HD. Odtiaľ sa ďalej vyvíjalo naplnenie tejto myšlienky, ktorá dala možnosť vzniku predzosilňovača z modelového radu Dan D’Agostino Relentless.

Topológia zvukových obvodov začína novým diskrétnym diferenciálnym vstupným stupňom FET, ktorý sa vyznačuje schopnosťou spracovania vstupného napätia až do 30V. S vstupnou impedanciou 1 Mega Ohm je vstupná časť predzosilňovača Relentless vskutku odolná voči akýmkoľvek problémom, ktoré by mohli súvisieť so zdrojom. Pri bežnej prevádzke môže kvôli zahrievaniu komponentov dôjsť k zhoršeniu výkonu a tým pádom aj k zhoršeniu výslednej kvality zvuku. Jedinečný obvod, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre predzosilňovač Dan D’Agostino Relentless udržiava stabilné napätie, čiže anomálie súvisiace s teplotou sú kompenzované, čím sa zachováva rovnaký výkon a zvukové charakteristiky aj počas dlhodobého počúvania.

Predzosilňovač Dan D’Agostino Relentless je vybavený len symetrickými vstupmi XLR. Celé zosilnenie signálu sa realizuje v prúdovej oblasti pomocou patentovaných prúdových zrkadiel s viacerými výstupmi s takmer 30-násobnou linearitou v porovnaní s iným riešeniami. Dosky pre plošné spoje sú realizované štvorvrstvovo oproti bežným dvojvrstvovým riešeniam, vďaka čomu sa dramaticky znižuje úroveň skreslenia.

Analógové a digitálne obvody sú navzájom odizolované, vrátane uzemnenia. V prípade potreby sú digitálne riadiace signály opticky prepojené s analógovými obvodmi. Relé na prepínanie signálov sú hermeticky uzavreté a využívajú pozlátené kontakty pre maximálnu integritu signálu.

Základné koncepcie obvodov Dan D’Agostino nevyužívajú nikde žiadnu zápornú spätnú väzbu a zahŕňajú cestu signálu, ktorá je plne komplementárna a vyvážená od vstupu po výstup a dosahuje frekvenčnú odozvu rovnú 120kHz. Výsledkom je tak skutočne hutný a dynamický zvuk.

Oddelené, ale prepojené

Pravdepodobne najvýraznejším prvkom nového predzosilňovača Dan D’Agostino Relentless je dvojica ovládačov hlasitosti pred dvoma zvukovými šasi. Obvody ovládania hlasitosti sú v konštrukciách predzosilňovačov častokrát výrobcami prehliadané, ak nie úplne minimalizované. V prípade predzosilňovača z radu Relentless to tak však nie je. Každý ovládač hlasitosti je skonštruovaný s použitím 14 samostatných kovových súčiastok, ktoré zabezpečujú čo najplynulejšiu odozvu a ovládanie polovodičových spínačov kvality, ktorá je vhodná aj pre vojenské aplikácie, s vysokou linearitou a s presnými diskrétnymi odpormi, ktoré sú použité v obvode hlasitosti. Šírka pásma a prechodová odozva predzosilňovača Dan D’Agostino Relentless nie sú nastavením hlasitosti vôbec ovplyvnené. Výsledkom toho je, že vysoké frekvencie znejú priam dokonale a hudba akoby sa vynárala z čierneho ticha.

Nastavenie hlasitosti sa zobrazuje prostredníctvom elegantných hmatníkov, ktoré sú inšpirované dizajnom švajčiarskych hodiniek alebo sa dá taktiež zobraziť číselne, od 0 do 99.

Dva predzosilňovače v jednom

Model predzosilňovača Dan D’Agostino Relentless je konštruovaný ako predzosilňovač pre dva zdroje alebo dve zóny. To znamená, že môže súčasne ovládať prepínanie hlasitosti dvoch zdrojov v dvoch samostatných miestnostiach alebo zónach. Zdrojmi posluchu môžu byť dva analógové zdroje alebo, pri vybavení voliteľným modulom digitálneho streamovania, jeden digitálny a jeden analógový. V systéme s jednou zónou bude ktorýkoľvek z ovládačov hlasitosti upravovať hlasitosť v hlavnej miestnosti alebo v zóne 1. Ak je požadovaná dvoj-zónová prevádzka, horný ovládač hlasitosti ovláda hlasitosť v zóne 1 a dolný ovládač hlasitosti ovláda zónu 2.

Ovládanie vášho predzosilňovača ako na dlani

Diaľkový ovládač predzosilňovača Relentless, ktorý je uložený v strojovo opracovanom hliníkovo-medenom šasi, má dizajn, vďaka ktorému sa pohodlne používa. Ovládanie funguje pomocou dotykového panela. Ovládacie tlačidlá sú minimálne a väčšina operácií sa vykonáva pomocou dotykovej podložky. Vďaka použitiu novej verzie technológie Bluetooth 5.0 odpadajú problémy s dosahom a s priamou viditeľnosťou medzi ovládačom a zariadením. Samozrejmosťou je obojsmerná komunikácia, čo znamená, že aj nastavenia vykonané priamo na zariadení sa spätne premietnu na diaľkovom ovládači.

Nielen pre nadšencov stereo posluchu

Primárne zameranie predzosilňovača Dan D’Agostino Relentless je pre čo najdokonalejší stereo posluch, ale výborne sa hodí aj do zostáv domáceho kina. Jeden vstup je možné nakonfigurovať tak, aby sa obišlo vstavené ovládanie hlasitosti predzosilňovača Relentless a ovládať hlasitosť reproduktorov je potom možné pripojeným procesorom pre domáce kino. Trigger výstupy RS232 a 12V uľahčujú aj integráciu do pokročilých systémov domácej automatizácie. Ďalšie dodatočné výstupy jednosmerného napätia pre produkty, ktoré by ste si mohli dokúpiť do zostavy v budúcnosti, ako aj dva dodatočne programovacie porty ponúkajú jednoduché možnosti pre rast vašej zostavy aj do budúcnosti.

Voliteľný digitálny signálový modul (DSM)

Relentless je prvý predzosilňovač od značky Dan D’Agostino, ktorý ponúka možnosť integrácie voliteľného digitálneho signálového modulu. Tento modul do predzosilňovača pridáva konektivitu pre staršie typy zdrojov, USB funkcionalitu a streamovací modul výnimočnej kvality. Samozrejmosťou sú vstupy SP/DIF, Optický vstup, USB-A, konektor RJ45 a Wi-Fi. Pre prehrávanie bez akéhokoľvek oneskorenia ponúka digitálny modul Ethernet pripojenie s rýchlosťou do 1Gbps.

Prispôsobené aplikácie pre zariadenia iOS umožňujú jednoduché ovládanie a prechádzanie vašich hudobných zbierok, streamovaného obsahu a ovládanie predzosilňovača samotného. Streamovacie služby ako Tidal, Qobuz a Spotify sú v aplikácií integrované natívne. Samozrejmosťou je taktiež aj podpora štandardu MQA. Okrem toho tento digitálny modul podporuje aj veľmi rozšírenú aplikáciu pre správu vašej hudobnej knižnice Roon.

Digitálny signálový modul je úplne odizolovaný od analógových obvodov a je umiestnený v šasi napájacieho zdroja / riadiacej jednotky. Základným prvkom, ktorý vyžaduje tri samostatné obvodové dosky, je dvojica D/A prevodníkov, ktoré sú nakonfigurované v diferenciálnom režime, pričom každý z nich je nakonfigurovaný na spracovanie kladných a záporných signálov pre každý kanál. Tieto prevodníky dokážu súčasne spracovávať zdroje s tým najvyšším rozlíšením, signály PCM až do 32bit a frekvencie 384kHz a signály DSD až do rozlíšenia DSD256, ktoré sú dekódované natívne.

Technické parametre

 • Frekvenčná odozva: 0,1Hz – 120kHz
 • Odstup signál / šum: -105dB nevážený, -100dB vážený
 • Zisk: +8/+14dB voliteľný
 • Prevedenie: strieborná alebo čierna, farebné prevedenie na mieru možné
 • Celkové harmonické skreslenie: < 0,006%, 20Hz – 20kHz
 • Analógové vstupy: 5 x XLR
 • Vstupy: 5 x XLR
 • Výstupy: 2 x XLR pre zónu 1
 • Digitálne vstupy (s voliteľným DAC modulom):
  •  1 x USB A
  •  1 x optický
  •  1 x SP/DIF
  •  1 x koaxiálny
  •  1 x RJ45 Ethernet
  •  WIFI
  •  1 x RS232 pre domácu automatizáciu
 • Rozmery: 43,2 x 34,9 x 43,2cm
 • Váha: 60kg
 • Rozmery (predzosilňovač): 43,2 x 9,9 x 43,2cm
 • Rozmery (napájanie): 43,2 x 9,9 x 43,2cm

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Predzosilňovač Daniel D’Agostino Relentless

Predzosilňovač Daniel D’Agostino Relentless

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.