Dňa 18.5.2022 - 22.5.2022 bude naša predajňa zatvorená kvôli účasti na výstave High-End Mníchov 2022.
Všetky objednávky budeme postupne vybavovať od 23.5.2022. Ďakujeme za pochopenie.

Integrovaný systém T+A Cala CDR

TA0003#TAP#SK#1

3 950,00 € s DPH za 1 ks

3 950,00 €

Tento produkt je možné si zakúpiť len u nás na predajni.
Objednajte sa na posluch Kliknite sem a zadajte svoje kontaktné údaje.

Detaily

Systém T+A Cala CDR – streamovací prijímač s CD

Cala CDR je väčší model v sérii systémov Cala. Z hľadiska celkovej filozofie dizajnu a technických zariadení je prístroj podobný modelu Cala SR, ale v porovnaní s ním je navyše vybavený kvalitným CD mechanizmom, koncovými zosilňovačmi s dvojnásobným výkonom a výkonným modulom zdroja napájania. Je určený používateľom, ktorí vlastnia zbierky fyzických nosičov CD. Disponuje kontinuálnym výkonom 100 W na kanál do záťaže 8 Ω, čo je dostatočné aj na použitie s veľkými reproduktormi. Je väčší a ťažší, ale zostáva stále veľmi kompaktný a zachováva si celkový dizajn a proporcie podobné Cala SR. Keďže obe zariadenia sú založené na jednej a tej istej základnej doske, ich hudobné zdroje a konektory na zadnom paneli sú rovnaké. Skrinka prijímača Cala CDR môže byť ambientne podsvietená, do zadného panela prístroja je zabudovaný pás LED svetiel. Osvetlenie, ktoré je možné regulovať, je voliteľné ako biele, modré, zelené alebo  červené.

Výkonný digitálny signálový procesor umožňuje jednoduché a pohodlné nastavenie tak, aby vyhovovalo individuálnym konfiguráciám systému. Napríklad, nevyužívané vstupy možno vypnúť a citlivosť jedného analógového vstupu môže byť prepnutá do módu predzosilňovača na gramofónovú prenosku MM i na prenosku MC s vysokým výstupným napätím. Na prevádzku v systéme priestorového viackanálového zvuku je zariadenie vybavené režimom Surround-Pass-Through.

Ďalšiu možnosť predstavuje celá škála zvukových nastavení s cieľom dosiahnuť optimálnu kvalitu zvuku v rôznych podmienkach a pozíciách, keď ozvučenie zabezpečujú aj relatívne malé reproduktory. Systém riadenia basov upravuje všetky nastavenia v prípade, ak je použitý subwoofer.

Použité technológie

Pre systém Cala vyvinula spoločnosť T+A dômyselný princíp kompletného spracovania signálu v digitálnej doméne. Toto riešenie poskytuje zásadné zlepšenie kvality zvuku, pretože eliminuje potrebu ďalšej konverzie digitálnych zdrojov. Všetky spracovania údajov sa vykonávajú konzistentne vo vysokom rozlíšení.

Cala CDR je všestranný, plne vybavený systém s vynikajúcim výkonom a použitím najnovších technológií a komponentov. Kompletné spracovanie zvukových signálov sa vykonáva pomocou výkonného digitálneho signálového procesora, ktorý generuje zvukové pole na rôzne podmienky nastavenia aj na virtuálny priestorový zvuk. V prípade potreby riadi všetky frekvenčné úpravy, vrátane použitia výhybky pre primárne reproduktory a subwoofer. Spracováva vstupné signály, prípadne konvertuje dva analógové vstupy na digitálne dáta na ďalšie spracovanie.

Vstavané výkonové zosilňovače sú založené na vysoko-rýchlostných spínaných výstupných obvodoch s vysokým kontinuálnym výkonom, dostatočným aj pre veľké reproduktory umiestnené vo väčších posluchových priestoroch. Stabilný napájací sieťový zdroj poskytuje dostatok energie aj pri trvale vysokom zaťažení. Sofistikované ochranné obvody permanentne monitorujú všetky prevádzkové stavy prístroja.

Technické parametre

 • Konektory zadné: 1×Speaker Stereo OUT, 1×RCA Sub OUT, 1×RCA Stereo OUT, 2×RCA Stereo IN, 2×RCA Digital IN, 2×Optical Digital IN, 1×3.5mm Phones OUT, 1×Ethernet LAN, 1×Wireless LAN Ant, 2×USB 2.0 host, 1×RF FM Ant
 • Formáty sieťového prehrávača: FLAC, ALAC, WAV, OGG-Vorbis, MP3, WMA, AAC, AIFF
 • Prehrávanie bez pauzy pre formáty: FLAC, WAV, MP3
 • CD prehrávač: CD/DA, CD-R, CD-RW, CD Text
 • Podporované streamovacie služby: Tidal, Qobuz, Deezer (potrebná registrácia)
 • Podpora mediálnych serverov: UPnP-AV, DLNA, vTuner Internet Radio Service
 • Rozhranie USB 2.0, LAN, WLAN, iPod cez USB s možnosťou ovládania, Bluetooth-A2DP protokol
 • FM rádio: 87,5 - 108 MHz, citlivosť 1 µV, Odstup S/Š >65 dBA, Robrazovanie RDS: Názov stanice, RadioText, čas
 • DAB, DAB+ rádio: 168 - 240 MHz (Pásmo III), citlivosť 2 µV, Odstup S/Š >96 dBA
 • Výkon na kanál: 100 W (4 Ω)
 • Celkové harmonické skreslenie: < 0,02 %
 • Napájanie: 100 - 240 V, 50 - 60 Hz, max 200 W
 • Rozmery (V׊×H): 105×370×245 mm
 • Hmotnosť: 6 kg
 • Príslušenstvo v balení: Diaľkové ovládanie FM1000, WLAN anténa, RF FM anténa, zdrojový kábel
 • Voliteľné príslušenstvo: Modul (RF) pre bezdrôtové reproduktory
 • Povrchové úpravy: Strieborný hliníkový & predný a vrchný panel čierny akrylátový 91

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Integrovaný systém T+A Cala CDR

Integrovaný systém T+A Cala CDR

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.

Náš blog

Prečítajte si najnovšie správy zo sveta high-fidelity audia na našom blogu.

Prenosky Goldring na stupňoch víťazov aj tento rok

Prenosky Goldring na stupňoch víťazov aj tento rok

129,00€ 1. miesto – Goldring E3 Jedna z najlepších prenosiek vo svojej cenovej kategórii Tento výnimočný model značky Goldring si skvele sadne so širokou škálou rôznych gramofónov a v skutku sa jedná o naozaj všestrannú prenosku pre akýkoľvek hudobný žáner. Vyznačuje sa veľmi čistým a...

Čítať ďalej
Taká normálna obývačka…

Taká normálna obývačka…

Odpradávna v tajomnej krajine Hifilandia panuje jeden tajomstvom opradený mýtus. Hifisti a hifinky, ktorí v tejto krajine žijú, desia sa jedného jediného miesta. Týmto strašným miestom je paneláková obývačka, ktorú obývajú čierni démoni dunenia, pekelných odrazov a ktorí prenášajú zvuk až k...

Čítať ďalej
Stereo alebo domáce kino? To je otázka!

Stereo alebo domáce kino? To je otázka!

Každý deň sa stretávame s podobnými otázkami od našich zákazníkov, ktorí si k nám chodia po rady pri budovaní zostáv vo svojich obývačkách a posluchových miestnostiach. Prostredníctvom tohto článku by sme vám teda chceli pomôcť s danou problematikou a na začiatok sa pokúsime objasniť...

Čítať ďalej