Koncový zosilňovač Anthem STR Power Amplifier

6 199,00 € s DPH za 1 ks

Možnosti

6 199,00 €

Tento produkt je možné si zakúpiť len u nás na predajni.
Objednajte sa na posluch Kliknite sem a zadajte svoje kontaktné údaje.

Detaily

Koncový zosilňovač Anthem® STR je dvojkanálový prístroj svetovej úrovne s konštrukciou dual mono. Poskytuje masívny výkon v audiofilskej kvalite zakomponovaný do elegantnej skrinky. Je schopný dodať až 400W výkonu do impedancie 8 Ohmov, 600 W do záťaže 4 Ohmy a až 800W do záťaže 2 Ohmy. K tomu využíva zdroj s dvomi masívnymi toroidnými transformátormi a vysoko výkonné obvody koncového stupňa, ktoré spracovávajú i najjemnejšie signálové nuancie pri najvyšších dynamických špičkách signálu. V prípade, keď sa použijú mechanicky kvalitné, nízkoprofilové toroidy s malou hlučnosťou, ktoré sú naviac magneticky odtienené má táto konzervatívna koncepcia  mnoho výhod.  Spolu s nízkou impedanciou a malou vnútornou indukčnosťou použitých vodičov sú tak vytvorené predpoklady pre dosiahnutie špičkových výsledkov aj pri reprodukcii najkomplexnejšieho signálu.  Vstupné obvody využívajú vlastnú špecifickú topológiu Anthem®, ktorá sa líši od obvyklého zapojenia pomocou diferenciálnych vstupných obvodov. Osem nízkošumových bipolárnych vstupných tranzistorov v komplementárnom kaskódovom zapojení je nakonfigurovaných v usporiadaní s doplnkovými spätnými väzbami a trvalým aktívnym zaťažením pre zníženie skreslenia a zabezpečujú mimoriadne lineárnu odozvu s vynikajúcou šírkou pásma. Tranzistory pre obsadenie kritických miest sú parametrovo úzko selektované predovšetkým pre dosiahnutie minimálneho skreslenia a šumu.

Koncové výkonové obvody obsahujú 16 bipolárnych tranzistorov na jeden kanál, čo ho výsledkom je vysoký výkon a stabilita pre akokoľvek zložité nízkoimpedančné reproduktorové sústavy. Použitie viacerých bipolárnych výstupných tranzistorov v triede AB zároveň výrazne znižuje skreslenie, zaručuje extrémnu linearitu, veľkú šírku pásma a spoľahlivosť. Jednotlivé kanály sú schopné dodať vysoký nepretržitý výkon bez toho, aby sa vzájomne ovplyvňovali. Zatiaľ, čo niektoré zosilňovače sa pri vyššom zaťažení stávajú nestabilnými, výkonový zosilňovač Anthem® STR tieto situácia zvláda s prehľadom, bez stresu. Komfort a bezpečnosť prevádzky tohoto výkonného zariadenia zvyšujú obvody postupného mäkkého štartu.

Exkluzívna technológia ochrán Anthem® ALM ™ (Advanced Load Monitoring ™) sleduje vnútornú teplotu, prúd a napätie tak, aby bola zabezpečená bezpečná a dlhodobá prevádzka. ALM ™ nie je v signálovej ceste, takže plne nahrádza systém ochrany tavnými poistkami. Okamžite, v prípade extrémnych okolností, zaistí, aby boli zosilňovač a reproduktory chránenené pred poškodením. Displej na prednom paneli zobrazuje priebežný monitoring stavu zosilňovača. Vďaka tejto konštrukčnej vychytávke môžu byť výkonové obvody priamo pripojené k zdrojových kondenzátorom a zvyšujú tak odolnosť zosilňovača pri zaťažení nízkou impedanciou pri vysokom prevádzkovom výkone.  Výkonový zosilňovač Anthem® STR štandardne umožňuje systémové zapínanie signálom pomocou špeciálneho prepojenia s riadiacim predzosilňovačom, alebo receiverom pri viackanálovom ozvučení domáceho kina. Náležitá pozornosť je venovaná aj návrhu  plošných spojov, signálových ciest a pripojovacích terminálov, ktoré sú tienené, mechanicky predimenzované, vyrobené z kvalitných materiálov a prehľadne označené tak, aby uľahčili orientáciu pri pripojovaní kabeláže vstupného signálu a reprosústav.

Okrem špičkovej technológie a exkluzívnych inovácií venovala spoločnosť Anthem® pozornosť aj v oblasti obsluhy a zobrazení. Veľký zobrazovací 7-palcový TFT displej (Thin Film Transistor) na prednom paneli je dobre viditeľný i z väčšej diaľky a poskytuje prekvapujúco jednoduchú kontrolu nad celým systémom. Je to súčasť výrazného, luxusného dizajnu výkonového zosilňovača STR a dotvára spolu so skrinkou a predným panelom harmonický dojem. Zároven je v plnej dizajnovej zhode s predzosilňovačom Anthem® STR. Povrch je riešený v čiernej a striebornej farbe.

Výkonový koncový zosilňovač Anthem® STR je navrhnutý a vyrobený v Kanade. Od štádia návrhu až po konečné výrobné riešenie má spoločnosť Anthem® úplnú kontrolu nad týmto zložitým procesom. Pre realizáciu používa iba tie najkvalitnejšie komponenty, mnohé z nich interne navrhnuté a upravené v každom zosilňovači radu STR. Finálna montáž je vykonávaná ručne so  zodpovedajúcou výstupnou kontrolou kvality.

Zosilňovače Anthem®  sú povestné svojím výkonom a stabilitou aj pri náročných a nízkoimpedančných reproduktorových sústavách. Krátke signálové cesty, dimenzovanie zdroja a výkonových obvodov, a pokročilé prevádzkové monitorovacie systémy - to všetko tvorí celok, ktorý spĺňa najvyššie nároky  a zaručuje dlhú životnosť.

Technické údaje

Výkonový zosilňovač:

 • Trvalý výstupný výkon (na kanál, 20 Hz - 20 kHz, THD menšie ako 1 %, 8/4/2 Ohmy):
 • 400 / 600 / 800 W
 • Harmonické skreslenie (400W, 1 kHz): 0,0007 %, (300 W 20 kHz): 0,004 %   
 • Intermodulačné skreslenie (300 W):
 • ITU-R (19 kHz + 1 kHz) 20 kHz): 0,0006 %
 • SMPTE (60 Hz + 7 kHz):  0,0016 %
 • Odstup signál/šum (IEC-A, 400 W): 121 dB
 • Frekvenčný priebeh (+- 0,1 dB): 20 Hz - 20 kHz
 • Výkonová šírka pásma (400W, 8 Ohm, - 3dB): 1 Hz - 91 kHz
 • Separácia kanálov: 101 dB (100 Hz), 98 dB (10 kHz)
 • Rýchlosť prebehu: 30V / µs
 • Damping faktor (20 Hz - 1 kHz): 360
 • Vstupná impedancia: 10 kΩ (RCA), 15 kΩ (XLR)
 • Vstupná citlivosť (pre 400W do 8Ω): 2,1 V RMS
 • Zisk: 29 dB

Napájanie a spotreba:

 • Pracovné napätie: 220V (198 až 264 V pri frekvencii 50 Hz)
 • Spotreba:
 • Pohotovostný režim: 0,3 W (240 V)
 • Zapnutý, bez signálu : 65 W
 • Zapnutý polovičný/plný výkon: 300/1100 W

Rozmery:

 • Výška x šírka x hĺbka: 172 x 432 x 470 mm
 • Hmotnosť: 27,3 kgRecenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Koncový zosilňovač Anthem STR Power Amplifier

Koncový zosilňovač Anthem STR Power Amplifier

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.

Náš blog

Prečítajte si najnovšie správy zo sveta high-fidelity audia na našom blogu.

Značka Focal znova rozširuje svoju ponuku uzavretých slúchadiel – predstavujeme slúchadlá Focal Celestee

Značka Focal znova rozširuje svoju ponuku uzavretých slúchadiel – predstavujeme slúchadlá Focal Celestee

Spoločnosť Focal vstupuje do nového roka 2021 veľkolepo a hneď na začiatku roka uviedla do svojho portfólia viacero nových produktov. Medzi tieto patrí aj úplne nový model uzavretých slúchadiel Focal Celestee, ktoré boli uvedené ako model, ktorý nahrádza staršie uzavreté slúchadlá Focal...

Čítať ďalej
Nový model optického HDMI kábla pre 8K video – Stellar (STH)

Nový model optického HDMI kábla pre 8K video – Stellar (STH)

Wireworld Cable Technology ako jedna z najrešpektovanejších značiek v oblasti high-end audio a video káblov vo svete predstavuje úplne nový model optického HDMI 2.1 kábla Stellar™. Tento kábel určený pre prenos signálu na dlhé vzdialenosti využíva najkvalitnejšie laserové moduly...

Čítať ďalej
Ako si vybrať hifi slúchadlá?

Ako si vybrať hifi slúchadlá?

V našom štúdiu sa z času na čas stretávame so zákazníkmi, ktorí si myslia, že len naozaj skúsený audiofil dokáže aj „naslepo“ rozoznať zvukový rozdiel medzi slúchadlami za 100€ a slúchadlami za 1000€ a viac. Boli by ste prekvapení, ale vôbec tomu tak nie je. Ak ste si už...

Čítať ďalej