Vážení zákazníci, v prípade záujmu o posluch v sobotu sa prosím vopred objednajte na čísle +421 903 380 700 alebo mailom obchod@enigma-audio.sk.

Koncový zosilňovač Anthem M1

Os0217#Ost#SK#1

4 619,00 € s DPH za 1 ks

4 619,00 €

Tento produkt je možné si zakúpiť len u nás na predajni.
Máte o tento produkt záujem? Kliknite sem a zadajte svoje kontaktné údaje.

Detaily

M1 je špičkový jednokanálový zosilňovač – monoblok s výkonom 1000W/8Ohm, 2000W/4Ohm, je však odolný aj v záťaži pod 4 Ohmy. Trvalý výkon 2kW je schopný dodať v prípade, ak je napájaný zo siete 240V.

Najmodernejší mono výkonový zosilňovač

Jeho typické vlastnosti sú najvyššia kvalita zvuku na všetkých úrovniach hlasitosti, vyrovnaná frekvenčná odozva v ľubovoľnom zaťažení a stabilita i do najťažších zaťažení. M1 je moderný monofónny zosilňovač dodávajúci výkon až 1.000 Wattov do 8 Ohmov a 2.000 W do 4 Ohmov alebo i menej, pričom THD skreslenie stále zostáva pod hranicou 0,1% v pásme 20 Hz až 20 kHz. Bol vyvinutý a skonštruovaný v našom výskumnom stredisku v Ottawe v Kanade a sériovo ho vyrábame našej továrni v Toronte.

Veľmi štíhly technologicky vyspelý návrh M1 ukazuje, že návrh zosilňovačov triedy D nebol v zásade chybný, no jednoducho nebol realizovaný v minulosti dobre, hlavne preto, že vývoj vyžadoval veľmi vysoké náklady na výskum a vývoj. Dnes už majú vstavané zdroje vlastnosti určujúce kvalitu celého zosilňovača a tvoria pre ktorý už na prvé počutie odhalí mimoriadnu kvalitu tohto zosilňovača.

Najmodernejšie technológie a vyhotovenie

 • presné spracovanie vstupného signálu a zachovanie jeho najjemnejších nuancií vo výkonovom stupni
 • zachovanie plného dynamického rozsahu signálu
 • koncový stupeň sa nikdy nedostane do limitácie
 • v celom rozsahu spracovanie signálu nedochádza ku jeho kompresii
 • vyrovnaná frekvenčná odozva do akejkoľvek záťaže, bez potreby jej digitálnej či analógovej kompenzácie
 • vnútorná pracovná stabilita s príslušnými ochranami proti skratu a preťaženiu
 • veľmi nízka úroveň šumu
 • výnimočná účinnosť s nízkymi tepelnými stratami
 • tichá prevádzka bez mechanických odoziev zdroja
 • návrh skrinky umožňuje stohovanie viacerých jednotiek na seba bez rizika ich prehriatie
 • kvalita vyhotovenie a vlastnosti vysoko prekračujú cenu výrobku

Najlepšia cena na trhu

Monoblok M1 má všetky atribúty našich zosilňovačov triedy AB, ale prostredníctvom našich patentovaných Anthem technológií, ide ďaleko nad rámec súčasných možností triedy A, AB aj predchádzajúcich zosilňovačov triedy D na trhu.

Patentovaná konštrukcia využíva všetky výhody zosilňovačom triedy D – vysoký výkon, vysokú účinnosť, kompaktné rozmery – a zároveň je prostá typických obmedzení triedy D akými sú problémy pri práci s reprosústavami s nízkou impedanciou, prienik vysokofrekvenčného rušenia do siete a iných vedení, spoľahlivosť a nevyhovujúca kvalita zvuku, postrehnuteľná strata mikrodynamiky, čo sa často toleruje, ale až v posluch M1 to plne odhalí pri ozvučení filmov či hudby svojím úchvatným realizmom.

Výkon

 • 2.400W do 3 ohmov
 • 2.000W do 4 ohmov
 • 1.000W do 8 ohmov

Údaje platia pre pásmo od 20 Hz do 20 kHz pri THD+N menej ako 0,1%. M1 dodá THD + N. M1 môže pri napájaní zo siete 240V dodať 2 kW nepretržite dokonca aj v prípade napájania 120V a dimenzovaní prívodu na 15A avšak len počas niekoľkých sekúnd.

M1 nie je digitálny zosilňovač

V signálovej ceste M1 nie sú žiadne A/D alebo D/A prevodníky. Riadiaci systém zosilňovača plynule mení šírku výstupu spínaných pulzov v priamom vzťahu k hodnote vstupného analógového signálu. V zásade platí, že šírka impulzu sa variabilne mení spoločne s jeho hornou a dolnou amplitúdou, nie je konštantná (1 s a 0 s) ako u štandardných riešení, kde všetky impulzy majú rovnakú šírku.

Výnimočná účinnosť

O tom sa už veľa písalo, že zosilňovače triedy D majú až dvojnásobnú účinnosť oproti lineárnym zosilňovačom triedy AB a ešte viac v porovnaní s triedou A. Za normálnych podmienok zosilňovač triedy D pracuje len na zlomok svojej plnej výkonovej schopnosti. Typická úroveň účinnosti M1 pri 1/8 maximálneho výkonu, je šesťkrát vyššia, než u konvenčných zosilňovačov.

Malý, ale výkonný

Zosilňovače sú často posudzované podľa ich veľkosti a hmotnosti. Čím mohutnejšie sa tvári, tým je lepší – je to však len ilúzia. Všetko závisí na konštrukcii. M1 inštalovaný do stojana zaberá minimum miesta, ale disponuje výkonom 1 až 2 kW v závislosti od pracovnej impedancie 8 alebo 4 Ohmov.

Malé tepelné straty

Chladiaci systém monobloku M1 rýchlo a efektívne prenáša teplo zvnútra zosilňovača do jeho plášťa s chladičmi. Uzatvorené medené rúrky vnútri zosilňovača obsahujú špeciálne kvapalné médium umiestnené vo vákuu. Ak teplota na jednom konci rúrky, pripevnenej na zdroj tepla stúpa, kvapalina sa odparuje. Odparené médium prirodzenou cirkuláciou prúdi k chladnejšiemu koncu potrubia, pozdĺž chladiaceho telesa na kostre zosilňovača, kde skondenzuje a spätným vedením sa vracia na teplejšiu stranu systému.. Tento proces prenosu tepla je viac ako tisíc krát rýchlejší a účinnejší ako chladenie pomocou klasického prenosu a vyžarovania tepla chladičom. Tento systém eliminuje potrebu ventilátorov, čo umožňuje viac umiestnenie zosilňovačov na seba i v malom priestore bez nebezpečenstva prehriatia. Zosilňovač je veľmi tichý a nijako neruší pri počúvaní hudby. Je snom každého kritického poslucháča.Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Koncový zosilňovač Anthem M1

Koncový zosilňovač Anthem M1

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.