Vážení zákazníci, v prípade záujmu o posluch v sobotu sa prosím vopred objednajte na čísle +421 903 380 700 alebo mailom obchod@enigma-audio.sk.

Koncový monoblok T+A M 40 HV

23 990,00 € s DPH

Možnosti

23 990,00 €

Tento produkt je možné si zakúpiť len u nás na predajni.
Objednajte sa na posluch Kliknite sem a zadajte svoje kontaktné údaje.

Detaily

T+A M40 HV Anniversary Edition

Výkonový monoblok

Koncový zosilňovač/monoblok T+A M 40 HV tvorí ďalší komponent v top sérii HV k prehrávačom s vysokým rozlíšením a predzosilňovačom. Jeho vlastnosti sú jedinečné, predovšetkým nekompromisné parametre a zvuk, ktorý spĺňa najnáročnejšie audiofilské požiadavky. Môže byť použitý ako koncový zosilňovací prvok ultimatívneho reťazca pre všetky zariadenia, ktoré produkujú zvuk s vysokým rozlíšením. V konštrukcii zosilňovača sa uplatnili 40 ročné skúsenosti konštruktérov spoločnosti T + A. Tvorcovia návrh zapojenia optimalizovali tak, že potlačili všetky negatíva na úroveň, ktorá otvára priechod ideálnemu riešeniu a vyzdvihuje najsilnejšie stránky či už vychádzajú z vákuovej technológie, alebo z najnovšej formy spracovania digitálneho signálu. Model M 40 HV spája poznatky z rôznych oblastí špičkových audio technológií - elektrónkový vstupný diel a technológiu HV (high voltage) - napájania obvodov koncových tranzistorov vysokým napätím. Používa inteligentné riadenie výkonových a tepelných pomerov pre koncové stupne. Mechanická stavba prístroja je nekompromisná s dôrazom na kvalitu materiálov a vyvážený dizajn výrobku.

Použité technológie

Tento ultimatívny výkonový zosilňovač so svetovo unikátnymi obvodovými riešeniami spája klasickú analógovú technológiu elektróniek, zapojenie vysokonapäťového zosilňovača a inteligentné ovládanie pracovných parametrov. Celá sekcia vstupného zosilnenia je založená na starostlivo vyberaných elektrónkach typu 6SN7, pracujúcich v triede A. Výsledkom je veľmi harmonický a muzikálny zvukový prejav v celkovom zvukovom charaktere M 40 HV. Vstupný stupeň je navrhnutý ako symetrický diferenciálny zosilňovač, ktorý využíva obvod s kaskódovom zapojení pre všetky elektrónky. Nasledujúci HV stupeň zosilňovača je osadený tranzistormi J-FET napájaný vysokým napätím s výkonovými charakteristikami triódy. Pracuje tiež v čistej triede A. Výsledkom je vynikajúca šírka pásma a výkon, ktorý definuje zvukové vlastnosti zosilňovača ako celku. V budiacom stupni sú použité tranzistory MOSFET, ktorých výkonová krivka je dokonale harmonizovaná s HV stupňom zosilňovača. Finálnu výkonovú časť tvorí 20 extrémne výkonných bipolárnych tranzistorov osadených na prstencových rebrovaných chladičoch. Celok spĺňa najnáročnejšie požiadavky z hľadiska šírky prenášaného pásma, výkonu, prúdového odberu a tvrdosti napájacieho zdroja s mohutnou filtračnou kapacitou. T+A M 40 HV predstavuje definitívne riešenie a splnenie aj tých najodvážnejších audiofilských snov.

Technické údaje

Výkonový monoblok, hybridná konštrukcia

Režim vysokého výkonu (HV):
Menovitý výkon: 550 W / 8 Ohm, 1000 W / 4 Ohm trieda AB
Špičkový výkon: 570 W / 8 Ohm, 1070 W / 4 Ohm

Režim vysokého kľudového prúdu:
Výkon: 60 W / 8 Ohm v čistej triede A, 250 W/8 Ohm trieda AB
Frekvenčná odozva (+ 0 / - 3 dB): 1 Hz - 150 kHz
Rýchlosť prebehu: 65 V / μs
Tlmiaci faktor : > 115
Odstup signál / šum: > 114 dB
Celkové harmonické skreslenie (5W, 4 Ohm, 1 kHz): <0,009%

Terminály:
Vstupy: nesymetrický (RCA), symetrický XLR 3 pin, XLR 4 pin
Výstupy : 2 páry, vysoko kvalitné reproduktorové terminály

Napájanie a spotreba
Zdroj 2500 W, 110-150 V / 60 Hz alebo 220-230 V / 50 Hz
Filtračná kapacita: 180000 μF
Spotreba pri menovitom výkone: 1500 W
Spotreba pri pohotovostnom režime: <0,5 W
Spínací vstup +5... 20 V pre externé zapínanie

Rozmery: (V x Š x H): 56 x 36 x 47 cm

Hmotnosť: 52 kg

Povrchová úprava:
schránka: strieborný lak 47, titánový lak 64,
chladič: čierny lak 42

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Koncový monoblok T+A M 40 HV

Koncový monoblok T+A M 40 HV

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.