Vážení zákazníci, v prípade záujmu o posluch v sobotu sa prosím vopred objednajte na čísle +421 903 380 700 alebo mailom obchod@enigma-audio.sk.

Čistenie vinylu ultrazvukovou práčkou

Popis službyCena s DPH
Čistenie vinylu ultrazvukovou práčkou bez výmeny vnútorného obalu3,20€
Čistenie vinylu ultrazvukovou práčkou s výmenou vnútorného obalu3,60€

Čistenie vinylových platní

  • zlepší zvukový prejav nahrávky
  • predĺži životnosť prenosky
  • šetrí vinylové platne

Milovníci vinylových platní veľmi dobre vedia, aká je dôležitá údržba a dokonalá čistota platní. Starostlivosť o vinyl začína pri ich kúpe. Už pred prvým prehratím sa odporúča každú jednu platňu oprať, aby sa drážky zbavili drobných nečistôt, ktoré vznikajú pri výrobnom procese a predchádzali zatlačeniu „drobných ostružliniek“ a iných nečistôt do drážok.

Pri starších vinyloch vekom a používaním sa na povrchu platní vytvára mastný tenký povlak, do ktorého sa vtláčajú drobné nečistoty a čiastočky prachu, čo má za následok zhoršenú kvalitu prehrávanej platne. Pri nedostatočnej údržbe sa vo väčšej miere opotrebuje hrot prenosky, ktorý sa obalí nečistotami a mechanickým trením sa znehodnocuje, tak ako aj samotný vinyl. V neposlednom rade trpí zvukový zážitok, ktorý môže byť pri kvalitnej údržbe na vyššej úrovni.

Existuje veľa spôsobov čistenia vinylov. Doposiaľ najdokonalejším spôsobom odstránenia nečistôt z vinylových drážok a výrazné zlepšenie zvukového prejavu prináša výrobca ultrazvukových vinylových pračiek Audio Desk Systeme Gläss.

Vinyl Cleaner Pro od Audio Desk Systeme predstavuje oproti konkurenčným výrobkom absolútne odlišnú a doslova revolučnú filozofiu čistenia vinylových platní.

Nemecký konštruktér Rainer Gläss, sám veľký priaznivec analógového zvuku, po neuspokojivých skúsenostiach s konvenčnými zariadeniami pre čistenie analógových platní prišiel po štvorročnom výskume s vlastnou unikátnou konštrukciou práčky vinylových platní, ktorá mu priniesla celosvetové uznanie a v súčasnosti predstavuje najdokonalejšiu formu čistenia vinylových platní.

Vinyl Cleaner Pro je prvý a zatiaľ jediný prístroj pre čistenie vinylových platní, ktorý kombinuje ultrazvukový čistiaci proces založený na kavitácii spolu s konvenčným mechanickým čistením pomocou rotujúcich valcov z mikrovlákna. Kavitácia je proces známy z mechaniky tekutín, ktorý spočíva v prípade tohto zariadenia vo vytvorení veľkého množstva explodujúcich mikroskopických vákuových bublín, ktoré vyvolávajú rázovú vlnu šíriacu sa kvapalinou. Nespočetné množstvo mikro-výbuchov efektívne uvoľnuje všetky nečistoty z drážok platne.