Vážení zákazníci, v prípade záujmu o posluch v sobotu sa prosím vopred objednajte na čísle +421 903 380 700 alebo mailom obchod@enigma-audio.sk.

Prevodník s predzosilňovačom T+A DAC 200

Nový model prevodníka T+A DAC 200 je najnovším členom rodiny prevodníkov a predzosilňovačov od značky T+A. Každý aspekt jeho konštrukcie symbolizuje nekompromisný záväzok značky T+A voči akustickej vede a hudbe.

5 790,00 € s DPH za 1 ks

Možnosti

5 790,00 €

Tento produkt je možné si zakúpiť len u nás na predajni.
Objednajte sa na posluch Kliknite sem a zadajte svoje kontaktné údaje.

Detaily

Nový model prevodníka T+A DAC 200 je najnovším členom rodiny prevodníkov a predzosilňovačov od značky T+A. Každý aspekt jeho konštrukcie symbolizuje nekompromisný záväzok značky T+A voči akustickej vede a hudbe. Schopnosť bez problémov prehrávať súbory v rozlíšení DSD1024 a kompletná galvanická separácia sú len dve z výnimočných vlastností, ktoré podčiarkujú potenciál nového prevodníka T+A DAC 200 v pôsobivom štýle. Prevodník T+A DAC 200 je navrhnutý pre prevod širokej škály digitálnych formátov na prirodzene znejúce analógové signály a ich následný ďalší prenos do slúchadiel alebo analógových výstupov.

Špeciálne systémové hodiny: De-Jitter Masterclock

Značka T+A si zakladá na úplne vernej reprodukcií hudby bez akýchkoľvek, čo i minimálnych rušivých vplyvov. Špeciálne nové systémové hodiny De-Jitter Masterclock boli navrhnuté s cieľom oslobodiť všetky modely prevodníkov značky T+A od takýchto rušivých signálov, a to najmä tých, ktoré sú výsledkom zapájania počítačov (alebo iných zariadení s mikroprocesormi) do reťazca hifi zostavy. Tento typ rušenia – známky ako jitter – je spôsobený minimálnymi odchýlkami časovania v systémových hodinách, ktoré však napriek tomu dokážu nepriaznivo ovplyvniť výsledný zážitok z reprodukcie hudby, ak takéto rušenia nie sú odstránené pred prevodom na analógový signál.

Technológia De-Jitter Masterclock bola vyvinutá priamo v centrále T+A v nemeckom Herforde a stelesňuje dlhodobú snahu zanietených audiofilov na jitter. Vo viacstupňovom procese sa tak skúmajú prichádzajúce signály a odstraňujú sa aj tie najmenej badateľné artefakty jitteru. V prvej fáze prichádza signál, ktorý so sebou nesie „surový“ hodinový takt a je analyzovaný poľom mikroprocesorov. Následne, signál sa prepína na Masterclock v tom prípade, ak jeho frekvencia a stabilita spĺňajú prísne minimálne kritériá. Ak tieto kritériá nie sú splnené, signály znovu prechádzajú ďalšou fázou „čistenia,“ ktorá ešte naďalej znižuje zvyškové artefakty jitteru až štvornásobne.

Signál, ktorý už pri príchode spĺňa prísne kritériá sú následne kompletne odizolované od jitteru na vstupe, ktorý prichádza zo zdroja tým, že sa prepne rovno na nové hodiny De-Jitter Masterclock. Tu sa následne takýto signál ďalej spracuje prostredníctvom dvoch kryštálových oscilátorov s vysokou frekvenciou. Každý oscilátor je určený samostatné pre jednu časť frekvenčného pásma. Jeden spracúva signály od 44,1kHz do 354,8kHz a druhý pracuje so signálmi od 48kHz po 762kHz.

Filozofia oddelených ciest signálu

Reprodukcia zvuku v čo najvernejšej forme si vyžaduje zamedzenie vzniku aj tých najnebadateľnejších rušení. Po pravde, spracovanie oboch typov signálov – PCM aj DSD – jedným prevodníkom môže byť taktiež zdrojom istej formy rušenia. Práve z toho dôvodu sa inžinieri T+A dali do práce a prišli na trh s technológiou T+A Path Separátor Technology, pri ktorej PCM aj DSD signál má svoj vlastný prevodník, presne vyladený pre potreby daného typu signálu. Vďaka tomu sa podarilo vylúčiť akýkoľvek negatívny vplyv na samotný zvukový signál a každý prevodník tak môže z prichádzajúceho signálu pri konverzii vytiahnuť absolútne maximum. PCM signál je konvertovaný tradičných zdvojeným diferenciálnym prevodníkom od T+A, ktorý disponuje 4 prevodníkmi na každý kanál. Súbory DSD sa spracúvajú prevodníkom T+A True 1Bit, ktorý je celosvetovým unikátom na poli DSD prevodníkov.

Prevodníky a filtre

Prevodník T+A True 1Bit je naozajstným svetovým unikátom, ktorý sa odlišuje od bežne zaužívaných zvykov. Bežné prevodníky spracúvajú DSD signál tak, že ho konvertujú do PCM a následne je už reprodukovaný ako PCM. Táto konvencia je však inžinierom T+A „proti srsti,“ z čoho nakoniec vznikol revolučný prevodník T+A True 1Bit, ktorý konverzuje DSD súbory v ich natívnej forme bez akejkoľvek konverzie. Následne, reprodukcia prebieha ako čistý 1Bit Stream.

Zdvojený diferenciálny prevodník pre PCM značky T+A má zdvojenú symetrickú konštrukciu, ktorá pozostáva z ôsmich 32-bitových Burr Brown prevodníkov, ktoré takto ponúkajú nadpriemernú kompenzačnú rezervu pre akékoľvek nezrovnalosti v signály a redukujú tak už aj tak minimálny šum v pozadí o ďalších 6dB. Výsledkom tohto snaženia je úžasná dynamika a lineárnosť bez akéhokoľvek skreslenia.

Aj napriek tomu, že cieľom značky T+A je vždy prísť so zariadením, ktoré žiadnym spôsobom nevplýva na zvuk, prevodník T+A DAC 200 ponúka možnosť si jemne výsledný zvuk doladiť pomocou Bézierových filtrov.

Galvanická separácia DASS

Kvalita analógového zvuku je vo veľkej miera závislá od separácie analógovej a digitálnej sekcie vo vnútri zariadenia. Zariadenia od značky T+A využívajú ultra rýchle silikónové izolátory od značky Silicon Labs, ktoré sa starajú o odseparovanie digitálnej sekcie od analógovej. Keďže táto separácia sa musí udržiavať počas celej cesty signálu vo vnútri zariadenia, samozrejmosťou sú taktiež oddelené napájacie zdroje pre analógovú a digitálnu časť.

Vstupy, výstupy a predzosilňovač

Absolútne žiadne obmedzenia – toto bolo heslo, ktoré si inžinieri značky T+A dali za cieľ pri vývoji nového prevodníka T+A DAC 200. Jeho vstupy sú rovnako univerzálne ako kvalitné. USB vstupy pre konektor typu B sú založené na nových Thesycon čipoch, ktoré dokážu spracúvať signál až do rozlíšenia DSD1024. Taktiež  nechýbajú ani AES/EBU, BNC, optické a ani koaxiálna SP/DIF vstupy. Nájdete tu vstup aj pre špeciálne prepojenie T+A SYS LINK, ktorým zariadenia medzi sebou komunikujú a prevodník je možné vybaviť aj dvomi stereo HDMI vstupmi.

Keďže nový prevodník T+A DAC 200 má v sebe vstavaný aj predzosilňovač, je vybavený samostatným predzosilňovacím stupňom, ktorý pracuje v čistej triede A a funguje na princípe dual mono. Jeho výstupy si samozrejme poradia s akokoľvek požiadavkou. Symetrické XLR a nesymetrické RCA výstupy prenášajú signál k vašim externým koncovým zosilňovačom alebo ho prenášajú do slúchadiel pripojených cez 4,4mm Pentaconn konektor, ktorý je „poháňaný“ špeciálne navrhnutým slúchadlovým zosilňovačom. Navzdory bežným riešeniam slúchadlového zosilňovača formou integrovaného obvodu, riešenie T+A je plne diskrétny a navrhnutý, aby na 100% spĺňal požiadavky širokého spektra slúchadiel. Voliteľné je dostupný aj HDMI výstup s podporou ARC.

Technické parametre

Analógová sekcia

 • Frekvenčná odozva (+0, -3db): 0,1HZ – 200kHz
 • Odstup signál / šum: 110 / 114dB
 • Celkové harmonické skreslenie / intermodulácia: < 0,001% / <0,001%
 • Separácia kanálov: > 108dB
 • Ovládanie hlasitosti: relé so zlatými kontaktami v krokoch po 1dB od -91dB po 0dB
 • Výstupy predzosilňovača (dual mono trieda A založená na HV technológií):
  •  premenlivé: RCA 0...2,5Veff / 22Ω, XLR 0...5,0Veff / 22Ω
  •  fixné: RCA 2,5Veff / 22Ω, XLR 5,0Veff / 22Ω
 • Slúchadlový výstup: 4.4mm Pentaconn, koncový stupeň pracujúci v triede A do 200mA, výstupná impedancia 6Ω

Analógové vstupy

 • RCA: 250mVeff ... 4,5Veff / 10kΩ

Digitálne vstupy

 • 1 x AES/EBU 32...192kHz / 16-24bit
 • S/P-DIF:
  •  2 x bežný koaxiálny
  •  2 x optický TOS-Link 32...192kHz / 16-24bit a DoP DSD64 (0x05/0xFA Marker)
 • 1 x BNC 32...192kHz / 16-24bit
 • 2 x USB DAC: Device-mode 44.1 ... 768kSps (PCM) a DSD1024, podporuje asynchrónny prenos dát. DSD512 a viac je podporované len so špeciálnym ovládačom pre Windows alebo Linux s jadrom 4.4 a novším.
 • 2 x HDMI vstup
 • 1 x HDMI výstup s ARC

D/A prevodník

 • PCM: zdvojený diferenciálny prevodník so štyrmi 32-bitovými sigma-delta prevodníkmi na kanál. Podpora signálu až do 768kSps.
 • DSD: T+A True 1Bit DSD D/A prevodník s podporou DSD1024 (49,2MHz), natívny bitstream
 • Prevzorkovanie: T+A Signal Processor – synchrónne prevzorkovanie so štyrmi voliteľnými algoritmami: FIR short, FIR long, Bezier/IIR, Bezier, NOS (non-oversampling)
 • Analógový filter: fázovo-lineárny Besselov filter 3. rádu

Ostatné parametre

 • Napájanie: 200 – 240V, 50 – 60Hz, 30W
 • Spotreba v pohotovostnom režime: < 0,5W
 • Rozmery (V x Š x H): 10 x 32 x 34cm
 • Príslušenstvo: FM200 diaľkové ovládanie, napájací kábel, USB kábel 2.0 pre DAC, RCA kábel
 • Váha: 6,2kg netto

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Prevodník s predzosilňovačom T+A DAC 200

Prevodník s predzosilňovačom T+A DAC 200

Nový model prevodníka T+A DAC 200 je najnovším členom rodiny prevodníkov a predzosilňovačov od značky T+A. Každý aspekt jeho konštrukcie symbolizuje nekompromisný záväzok značky T+A voči akustickej vede a hudbe.

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.