Vážení zákazníci, v prípade záujmu o posluch v sobotu sa prosím vopred objednajte na čísle +421 903 380 700 alebo mailom obchod@enigma-audio.sk.

Bezdrôtové slúchadlá T+A Solitaire T čierna

TA0461#TAP#SK#1

Univerzálne a všestranné bezdrôtové slúchadlá, ktoré porušujú všetky konvencie a uvádzajú na trh vlastný štandard.

Dostupné v bielej alebo v čiernej farbe.

1 299,00 € s DPH za 1 kus

Skladom

1 299,00 €

Detaily

Nové bezdrôtové slúchadlá T+A Solitaire T boli už od prvej myšlienky vyvíjané s cieľom zmazať rozdiely medzi audiofilskými a prenosnými slúchadlami takým spôsobom, že hodnoty a presvedčenie, ktoré sú charakteristické pre každý výrobok značky T+A ostanú zachované a budú pre poslucháča dostupné v akejkoľvek životnej situácií.

Meniče pre slúchadlá Solitaire T boli vyvinuté úplne nanovo. A dokážu reprodukovať aj tie najjemnejšie hudobné nuansy s úplnou presnosťou a v audiofilskej kvalite v aktívnom aj v pasívnom režime potlačenia hluku. Pri zapnutom aktívnom režime potlačenia hluku nežiaduce zvuky okolia úplne zmiznú a okolitý svet sa zúži na okamihy medzi vami a vašim obľúbeným interpretom, ktorý hrá v slúchadlách.

Za svoj robustný vzhľad vďačia slúchadlá Solitaire T tomu, že sú vyrobené z hliníka, vďaka čomu vám budú robiť spoločnosť dlhé roky. Zároveň, ich výzor odkazuje na príbuzný najvyšší model slúchadiel značky T+A – Solitaire P – ktorý bol inšpiráciou pre model Solitaire T.

Podobne ako ich fyzický dizajn, aj vstupy slúchadiel Solitaire T ponúkajú maximálnu všestrannosť a neobmedzujú poslucháča v žiadnom ohľade. Široké spektrum možností pripojenie ponúkajú vďaka týmto káblom, ktoré nájdete v balení: 6.3mm jack, 3.5mm jack, Pentaconn symetrický jack, USB-C na USB-C kábel, ktorý umožňuje pripojenie slúchadiel k Android telefónu alebo k Mac počítaču pre bezstratový prenos audio signálu. Cez USB kábel je taktiež možné slúchadlá Solitaire T nabíjať. Samozrejmosťou je taktiež bezdrôtové pripojenie s podporou štandardu aptX HD.

Aktívne potlačenie šumu a všestrannosť

Aby bolo možné využívať bezdrôtové slúchadlá Solitaire T naozaj všade, bola venovaná veľká pozornosť potlačeniu okolitého hluku, ktoré je vynikajúce ako v pasívnom, tak aj v aktívnom režime. Samotná pasívna izolácia slúchadiel z veľkej časti potláča nežiaduci hluk stredných a vysokých frekvencií, zatiaľ čo mimoriadne presne kalibrovaný aktívny systém potlačenia hluku eliminuje nízke frekvencie, ktoré nemožno potlačiť pasívnymi prostriedkami.

Aby bolo možné využiť maximálny potenciál slúchadiel aj na cestách, požiadavky, ktoré boli kladené na konektivitu boli rovnako nekompromisné pre káblové aj bezdrôtové pripojenie. Bluetooth vo verzii 5.2 podporuje kodek aptX HD a AAC. Vďaka tomu je možné slúchadlá prepojiť so širokou škálou zariadení podporujúcich bezdrôtové pripojenie s kvalitou zvuku, ktorá sa vyrovná kvalite káblového prepojenia na vysokokvalitných komponentoch, prípadne dokonca prevyšuje kvalitu káblového pripojenia pri komponentoch strednej a nízkej triedy.

Dizajn a materiály

Tak ako všetky produkty značky T+A, aj slúchadlá Solitaire T sa držia dizajnového jazyka spoločnosti, ktorý sa vyvíja už viac než 40 rokov a jeho silnou stránkou je nadčasová jednoduchosť. Vďaka starostlivo umiestneným fazetám na hlavovom moste a mušliach slúchadlá T+A Solitaire T dokonale zapadnú medzi ostatné modely slúchadiel tejto značky. Nový tvar mušlí a dve nové farby sú zase príjemným spestrením. Všetky komponenty sú vyrobené z hliníka a pred eloxovaním sú pieskované pre dosiahnutie perleťového efektu. Náušníky sú upevnené pomocou špeciálne navrhnutých spojok z tvrdého kovu, ktoré umožňujú otočenie oboch náušníkov o 90° a ich sklopenie dovnútra. V prenosnom puzdre alebo na krku sú slúchadlá Solitaire T dokonalým spoločníkom na cesty. Náušníky sú vyrobené z najjemnejšej antialergickej syntetickej kože, ktorá zaručuje, že slúchadlá Solitaire T budú absolútne pohodlné aj pri dlhodobom posluchu, napr. počas dlhých letov.

Maximálny komfort pri ovládaní

Slúchadlá sú naše najosobnejšie produkty a preto bola venovaná veľká pozornosť ich ovládaniu. Používanie slúchadiel T+A Solitaire T je maximálne intuitívne, najmä vďaka multi-senzorickej spätnej väzbe. Nezáleží na tom, či použijete tlačidlo alebo prepínač, alebo interaktívny touchpad. Všetky dôležité vstupy sú potvrdené spätnými hláseniami charakteristickým hlasom značky T+A.

Konektivita

Slúchadlá Solitaire T sú najvšestrannejším produktom, ktorý značka T+A doposiaľ priniesla na trh: sú to uzavreté audiofilské slúchadlá a zároveň aj ľahké prenosné slúchadlá. Presne kvôli tomu sa môžu pochváliť dvojicou káblových vstupov, z ktorých jeden je digitálny a druhý analógový. Signál do slúchadiel T+A Solitaire T je možné priviesť plne digitálne cez ich USB-C vstup bez akejkoľvek kompresie signálu. V čisto pasívnom móde je možné využiť plne symetrický konektor Pentaconn. Samozrejmosťou je taktiež možnosť pripojenia cez 3.5mm alebo 6.3mm jack. Nový koncept značky T+A nazvaný ACTIVE ANALOG je založený na analógovom pripojení, ktorého potenciál je maximalizovaný vďaka prístupu k ovládaniu hlasitosti a aktívnemu potlačeniu hluku. Všetky káble sú vybavené vodičmi z bezkyslíkatej medi s pozlátenými koncovkami.

Zvuk slúchadiel

Hlavným presvedčením inžinierov značky T+A vždy bola reprodukcia hudby v čo najčistejšej podobe. Preto si vždy dávajú záležať na tom, aby už vo fáze vývoja produktu boli odstránené všetky zdroje rušenia, hoci aj tie najmenej podstatné. Pri netlmených membránach sa presne takýto problém môže vyskytnúť: zdanlivo nepatrné odrazy od cievok môžu mať nepriaznivý vplyv na výsledný zvuk. Tento problém bol pri slúchadlách T+A Solitaire T odstránený umiestneným tlmenia na okraji 42mm meniča, ktoré tlmí odrazy od cievok pri ich vzniku a zabraňuje tomu, aby mali na frekvenčnú odozvu akýkoľvek vplyv. K tlmeniu je pripojená celulózová membrána, ktorá je v porovnaní s inými materiálmi mimoriadne ľahká a tuhá. Optimalizovaný systém najnižších basových frekvencií v slúchadlách T+A Solitaire T zabezpečuje dokonalú prechodovú odozvu a zabraňuje narušeniu frekvenčnej charakteristiky. Vďaka svojmu dômyselnému akustickému dizajnu slúchadlá Solitaire T nevyžadujú žiadny zdroj napájania ani signálový proces, aby hrali vynikajúco. V aktívnom aj pasívnom režime je každý tón, každý nádych a každá zvuková nuansa nielen počuteľná, ale aj vnímateľná.

V aktívnom režime kvalitu zvuku meniča určuje v zásade použitá elektronika: nekvalitné komponenty, ktoré medzi sebou nie sú vhodne zladené majú nepriaznivý vplyv na zvukový zážitok. Práve z toho dôvodu inžinieri T+A siahli po jednom z najkvalitnejších dostupných Bluetooth čipov na svete, QUALCOMM QCC 5127, ktorý tvorí „digitálny most“ s okolitým svetom zariadení. Jeho široká škála podporovaných kodekov v kombinácií s nízkou spotrebou energie zaručuje, že napr. pri cestovaní sa môžete spoľahnúť na dostupnosť vysokokvalitnej hudby aj počas dlhých medzikontinentálnych letov.

Sekcia D/A prevodníka je pripojená k čipu Bluetooth a funguje porovnateľne s odpružením športového vozidla: jej úlohou je konvertovať digitálne signály na analógové a v konečnom dôsledku jej kvalita rozhoduje o tom, či sa dostupný výkon dá skutočne využiť. DAC prevodník ESSTECH ES9218 SABRE, ktorým sú slúchadlá vybavené, prevádza aj formáty s vysokým rozlíšením v najvyššej audiofilskej kvalite. Vďaka jeho vysokému výkonu sa pri prenose nestratí ani jeden bit signálu, každá nuansa a každý centimeter hudobnej scény sú reprodukované v plnej kráse.

Technické parametre

 • Typ slúchadiel: okolo uší, uzavreté
 • Menič: dynamický s nízkou toleranciou
 • Frekvenčná odozva: 4Hz – 22kHz
 • Celkové harmonické skreslenie: < 0,05% (1kHz / 94dB)
 • Mikrofón: 2 x pre komunikáciu na pravej strane, 2 x ANC mikrofón na každej strane
 • Režim potlačenia hluku: hybridný
 • Bluetooth
  •  Čip: QUALCOMM QCC 5127
  •  Verzia: 5.1 CLASS 2
  •  Profily: A2DP, AVRCP, HSP, HFP
  •  Kodeky: SBC, AAC, aptX, aptX HD
 • Batéria
  •  Typ: LI-ION
  •  Kapacita: 1200mAh
  •  Nabíjanie: 5V, 1A, 5W max.
  •  Nabíjací konektor: USB-C
  •  Čas nabíjania: 2h
  •  Výdrž batérie: 70h alebo 35h v HQ režime
 • Káble v balení:
  •  1 x USB-C na USB-C
  •  1 x 3.5mm jack
  •  1 x 6.3mm jack
  •  1 x Pentaconn
  •  1 x Adaptér do lietadla

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Bezdrôtové slúchadlá T+A Solitaire T čierna

Bezdrôtové slúchadlá T+A Solitaire T čierna

Univerzálne a všestranné bezdrôtové slúchadlá, ktoré porušujú všetky konvencie a uvádzajú na trh vlastný štandard.

Dostupné v bielej alebo v čiernej farbe.

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.