Kotúčový magnetofón Thorens TM 1600 - Limitovaná edícia

Číslovaná limitovaná edícia 100 kusov.

Produkt bude dostupný v druhej polovici roka 2020.

V prípade záujmu o rezerváciu tohto produktu nás môžete
kontaktovať prostredníctvom formulára nižšie.

11 990,00 € s DPH za 1 ks

11 990,00 €

Tento produkt je možné si zakúpiť len u nás na predajni.
Objednajte sa na posluch Kliknite sem a zadajte svoje kontaktné údaje.

Detaily

Thorens TM 1600 – High-endový kotúčový magnetofón 

Ako najstarší výrobca audio elektroniky na svete otvára spoločnosť Thorens novú kapitolu v histórii vysokokvalitnej reprodukcie hudby s novým kotúčovým magnetofónom Thorens TM 1600. 

V dnešnej dobe už okrem vinylových platní zažívajú svoj veľkolepý návrat aj magnetické pásky, ktoré boli už dlhšiu dobu považované za „mŕtvu technológiu“. V spolupráci so spoločnosťou Ballfinger z mesta Düsseldorf sa aj spoločnosť Thorens snaží pokryť dopyt po kotúčových magnetofónoch a predstavuje svoj model TM 1600. 

Šasi kotúčového magnetofónu Thorens TM 1600 je veľmi podobné šasi gramofónov radu TD 1600, ktoré sú dostupné v prevedeniach vysokolesklá čierna a vysokolesklý orech. Magnetofón Thorens TM 1600 bol navrhnutý pre prehrávanie half track pások so šírkou štvrť palca. 

Základ magnetofónu TM 1600 tvorí nová mechanika vyvinutá v spolupráci so spoločnosťou Ballfinger. V rámci svojich rozmerov, 50mm na výšku, poskytuje doposiaľ nevídané možnosti pri návrhu. Aj napriek tomu obsahuje motory s reguláciou napätia pre cievky. Aby bolo možné urobiť mechaniku čo najkompaktnejšiu, bolo nutné navrhnúť úplne novú geometriu prechodu pásky, čiže senzory sa nenachádzajú pod cievkami ako je bežné, ale medzi nimi nad hlavami. 

Magnetofón je poháňaný tromi motormi. Motory cievok sú elektronicky komutované kotúčové motory, ktoré využívajú detekciu uhla rotora pomocou Hallovej sondy. Použitý kapstanový motor je elektrický zvonovitý motor od nemeckého výrobcu. 

Aj napriek svojim kompaktným rozmerom sú tieto motory schopné dosiahnuť obrovský krútiaci moment s minimálnou variáciou. Pri prevádzke sú taktiež veľmi tiché. Vďaka týmto vlastnostiam bolo možné umiestniť hlavu od kapstanového motora ďalej, aby bol dosiahnutý veľký odstup signálu od šumu. Naviac, použitie externého napájacieho zdroja umožnilo ešte viac znížiť množstvo šumu a tak nebolo potrebné špeciálne riešiť magnetické tienenie čítacích hláv. 

Kotúčový magnetofón TM 1600 je schopný prehrávať cievky o rozmere 10,5‘‘ na rýchlostiach 19 cm/s a 38 cm/s. Taktiež je možné si zvoliť medzi CCIR ekvalizáciu pre väčšinu európskych nahrávok a NAB pre americké a ázijské nahrávky. Na magnetofóne sa nachádzajú taktiež hodiny so zobrazením hodín, minút, sekúnd a stotín sekundy. Taktiež, ako je u väčšiny profesionálnych štúdiových prístrojov bežné, magnetofón TM 1600 disponuje aj funkciou príposluchu. Primárne bol kotúčový magnetofón Thorens TM 1600 navrhnutý pre používanie v horizontálnej polohe, ale je možné ho pripevniť aj na stenu. 

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Kotúčový magnetofón Thorens TM 1600 - Limitovaná edícia

Kotúčový magnetofón Thorens TM 1600 - Limitovaná edícia

Číslovaná limitovaná edícia 100 kusov.

Produkt bude dostupný v druhej polovici roka 2020.

V prípade záujmu o rezerváciu tohto produktu nás môžete
kontaktovať prostredníctvom formulára nižšie.

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.

Náš blog

Prečítajte si najnovšie správy zo sveta high-fidelity audia na našom blogu.

Ako si vybrať hifi slúchadlá?

Ako si vybrať hifi slúchadlá?

V našom štúdiu sa z času na čas stretávame so zákazníkmi, ktorí si myslia, že len naozaj skúsený audiofil dokáže aj „naslepo“ rozoznať zvukový rozdiel medzi slúchadlami za 100€ a slúchadlami za 1000€ a viac. Boli by ste prekvapení, ale vôbec tomu tak nie je. Ak ste si už...

Čítať ďalej
Ocenenie EISA pre Thorens TD 1601 a Focal Chora 826

Ocenenie EISA pre Thorens TD 1601 a Focal Chora 826

Tento rok boli produkty z nášho portfólia znova ocenené komisiou EISA, ktorá každoročne vyberá tie najlepšie produkty v oblasti spotrebnej elektroniky v rôznych kategóriách. Thorens TD 1601 Novinka Thorens TD1601, ktorá bola uvedená na trh len na jeseň minulého roku sa môže popýšiť ocenením...

Čítať ďalej
Návrat legendy menom Thorens TD 124

Návrat legendy menom Thorens TD 124

Vo svete hifi existuje len málo značiek, ktoré u svojich fanúšikov dokážu vyvolať vlnu extrémnej eufórie. Gramofón, ktorý si dnes predstavíme – Thorens TD 124 – určite môžeme zaradiť do tejto skupiny, keďže v pomyselnej „sieni slávy“ hifi komponentov mu nepochybne patrí čestné miesto na...

Čítať ďalej