Vážení zákazníci, naša predajňa je tento týždeň v sobotu otvorená od 10:00 - 13:00.
Ak by ste mali záujem o sobotný posluch, prosíme vás o jeho rezerváciu aspoň 1 deň vopred.

Integrovaný zosilňovač Marantz HD-AMP1

1 099,00 € s DPH

Na objednávku

Možnosti

1 099,00 €

Detaily

Marantz HD-AMP1

Novovyvinutý Marantz HD-AMP1 je kompaktný zosilňovač High-Class vynikajúci elegantným klasickým vzhľadom. Ale nenechajte sa oklamať. Skrýva pokročilé technológie spínaných zosilňovačov s masívnym výkonom 70W do záťaže 4 Ohm, pričom jeho dvojité kryštálom riadené hodiny a diskrétny DAC post filter s modulmi Marantz HDAM-SA2 sa postarajú, aby ste aj pri štandardne taktovanom zvuku mali neuveriteľný pocit, ako pri zvuku s vysokým rozlíšením.

Tento nový zosilňovač prináša tiež v jedinečné Marantz Musical Digital Filtering (MMDF) filtrovanie s dvoma voliteľnými charakteristikami filtrov, ktoré zaistí rôzne chute hudby. Každý spracováva s láskyplnou starostlivosťou aj najmenšie detaily digitálneho zvukového signálu. Keďže dnešné nové médiá prichádzajú nielen v rozlíšení 44,1 kHz / 16 bitov ako je tomu vo formáte CD, Marantz vyvinul digitálne sekcie spracovania signálov až do rozlíšenia 384kHz / 32bit a DSD 2.8MHz / 5.6MHz / 11.2MHz.

Optické a koaxiálne digitálne vstupy sú pripravené na pripojenie televízora alebo set-top boxu, a k dispozícii je aj USB-B port pre streamovanie hudby priamo z vášho PC alebo MAC. iDevices je možné pripojiť aj cez USB port na prednej strane. Pre zabezpečenie kvality pri pripojení k počítaču sme zabudovali rozšíremú izoláciu okolo vstupu USB-B, aby sa eliminovali šance na rušenie vysokofrekvenčným šumom generovaným počítačom pripojeným k HD-AMP1. Informácie o hlasitosti, vstupe, rozlíšení a ďalšie sa zobrazia na štýlovom Marantz Porthole displeji. Predný panel vytvorený z pevného hliníka je podporený dvojitou spodnou doskou a bočnými panelmi v retro štýle. Vitajte vo svete kompaktnej extázy.

Technické parametre

Základné vlastnosti

 • Typ zariadenia: Integrovaný HiFi stereo zosilňovač

Zvukové charakteristiky

 • Výkon na kanál: 2x 35W / 8 Ohm a 2x 70W / 4 Ohm
 • Frekvenčný rozsah: 20Hz - 50kHz

Vstupy

 • Digitálny optický: 2x
 • Digitálny koaxialný: 1x
 • USB: 1x USB-A pre iPod zariadenia / 1x USB-B pracujúci v asynchrónnom režime

Výstupy

 • Slúchadlá: 1x 6,3 mm Jack

Rozmery

 • Výška: 107 mm
 • Šírka: 304 mm
 • Hĺbka: 352 mm
 • Váha spolu s balením (kg): 5,8 kg
 • Maximálna spotreba: 55W

Marantz MusicLink Series

Marantz opäť posilnil svoje odhodlanie po čistom hudobnom výkone so znovuzrodenou sériou MusicLink. Séria výrobkov bola zahájená v roku 1990 so zameraním na reprodukciu hudobné základov malých rozmerov s výnimočnými konštrukčnými prvkami.

Cieľ je jednoduchý: aby poslucháči dostali všetky emócie a hudobné detaily pôvodného zvukového štúdia, v kombinácii s elegantným vzhľadom a rozvinutým pocitom. Nie je náhoda, že tvorcom úchvatnej novej rady MusicLink je opäť Ken Ishiwata.

Unikátny zvukový výkon Marantz s audiofilským D/A prevodníkom

Nenechajte sa oklamať kompaktným prevedením. HD-AMP1 dodáva 2x 70 W do 4 ohmov, hravo zvláda aj najnáročnejšie hudobné diela vďaka ultra-stabilnému napájaniu a vlastnej Marantz technológii prúdovej spätnej väzby. Duálne kryštálové hodiny a diskrétny DAC post filter s vysoko uznávanými HDAM modulmi predzosilňovača sa postarajú, aby ste aj pri štandardne taktovanom zvuku mali neuveriteľný pocit, ako pri zvuku s vysokým rozlíšením.

Vysoko prúdový audiofilský D/A - prevodník SABRE so schopnosťou spracovať nie menej ako 384kHz/32bit je pripravený s ľahkosťou reprodukovať aj tie najmenšie detaily.

Marantz Musical Digital Filtering

HD-AMP1 ponúka jedinečné filtrovanie Marantz Musical Digital Filtering (MMDF), inšpirované audiofilskou technológiou referenčnej triedy. Pre Marantz nie je dostatočné filtrovanie pomocou štandardných digitálnych filtrov, pretože filtrovanie je rozhodujúce pre reprodukciu zvuku z digitálnych vstupných signálov. V dôsledku toho spoločnosť značne investovala do získavania odborných znalostí, ktoré vedú k vysoko cenenej technológii Marantz Music Mastering, používanej v špičkových produktoch prémiovej rady 11 Series. Nové riešenie upravené pre hardvérový dizajn HD-AMP1 sa nazýva Marantz Musical Digital Filtering. Dve voliteľné digitálne charakteristiky filtrov zaistia rôzne chute hudby. Každý spracováva s láskyplnou starostlivosťou aj najmenšie detaily digitálneho zvukového signálu.

Špeciálny koncept spínacieho zosilňovača

HD-AMP1 je vôbec prvý Marantz Hi-Fi produkt, ktorý má začlenený koncept spínacieho zosilňovača. Až do teraz, spínané zosilňovače (Class-D) mali určité obmedzenia, ktoré ich robili neprijateľnými pre náročných zvukových inžinierov v Marantzi, ak mali byť použité v prémiových Hi-Fi produktoch. Teraz HD-AMP1 spája unikátnu technológiu konceptu spínacieho zosilňovača Marantz HDAM a prúdovú spätnú väzbu, aby bol zaručený konzistentný výkon so širokou škálou typov reproduktorov.

V porovnaní s bežnou koncepciou spínacieho zosilňovača HD-AMP1 neberie spätnoväzobný signál na výstupe modulu zosilňovača, ale za stupňom LC filtra. V prípade, že je spätná väzba prijatá pred LC filtrom, pripojený reproduktor sa v procese zosilnenia neberie do úvahy, preto zosilňovač reaguje veľmi citlivo na pripojený reproduktor, a výkon sa mení. Starostlivo navrhnutým spínacieho zosilňovača a spätnej väzby snímanej za LC filtrom sa dopad pripojeného reproduktora minimalizuje. Okrem toho je tlmiaci faktor definovaný výstupnou impedanciou zosilňovača a impedanciou pripojeného reproduktora je menej citlivý na frekvencie. Vysoká rýchlosť prebehu zosilňovača a vysoká kvalita samotného LC filtra zabezpečuje široké pásmo a plochú frekvenčnú odozvu. Všetko prispieva k mimoriadnemu Hi-Fi výkonu v kompaktnom prevedení.

Moderná konektivita

HD-AMP1 stavia nielen na slávnom Marantz zvuku, má tiež bohatú konektivitu. Optické a koaxiálne digitálne vstupy a navyše USB-B port vám umožnia streamovať hudbu priamo z vášho PC alebo MAC, či pripojenie ďalších digitálnych zdrojov. iDevices je možné tiež pripojiť cez USB port na prednej strane. Pre ešte väčšie konektivitu disponuje tiež dvoma analógovými vstupmi.

USB-B pracuje v asynchrónnym režime, pričom podporuje nielen zvuk s vysokým rozlíšením 384kHz / 32bits, ale aj DSD 2.8MHz, 5.6MHz a dokonca aj formáty 11.2MHz pre maximalizovaný výkon a najpriamejší spôsob, ako vychutnať vynikajúcu kvalitu. Pre zabezpečenie kvality pri pripojení k počítaču Marantz zabudoval predĺženou izoláciu okolo vstupu USB-B, aby eliminoval šancu rušenia vysokofrekvenčným šumom generovaným počítačom na vstupe HD-AMP1.

Vysoko kvalitný výstup pre slúchadlá

Pre milovníkov hudby, ktorí sa chcú potešiť svojimi obľúbenými nahrávkami cez slúchadlá, je HD-AMP1 vybavený vysoko kvalitným stupňom slúchadlového zosilňovača s vyčleneným modulom HDAM-SA2. Ak chcete pracovať so širšou škálou slúchadiel, faktor zisku môže byť zmenený z nízkeho na stredný, až vysoký. Tým je možné bez problémov ovládať slúchadlá s impedanciou od najnižšej k najvyššej.

Elegantný vzhľad

Bez pochybností, HD-AMP1 je pastvou pre uši. Ale on aj dobre vyzerá. Predný panel vytvorený z pevného hliníka je podporený dvojitou spodnou doskou a bočnými panelmi v retro štýle s dreveným vzhľadom. Informácie o hlasitosti, vstupe, rozlíšení a ďalšie sa zobrazia na štýlovom Marantz Porthole displeji, ktorý jasne pripomína slávny dizajn výrobcu. To je čisté majstrovstvo.

Dvojvrstvové šasi a izolátor z tlakovo liateho hliníka

HD-AMP1 sídli v dvojvrstvovom šasi, čo predstavuje pridaná spodná doska do hlavnej podstavy. Tým sa potláčajú akékoľvek nepriaznivé účinky vonkajších vibrácií na kvalitu zvuku. Nohy podvozku používajú izolátory z tlakovo liateho hliníka, ktoré ďalej absorbujú vonkajšie vibrácie.

MARANTZ HD-AMP1 ponúka výkonný a sofistikovaný zvuk z moderných, aj starších zdrojov v krásnom minimalistickom formáte. K tomu pridáva slúchadlový zosilňovač HD-DAC1 s USB-DAC v znovuzrodenej rade Marantz MusicLink Series.

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Integrovaný zosilňovač Marantz HD-AMP1

Integrovaný zosilňovač Marantz HD-AMP1

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.

Náš blog

Prečítajte si najnovšie správy zo sveta high-fidelity audia na našom blogu.

Tohtoročné prestížne ocenenie EISA 2021-2022 získalo až 6 produktov z nášho portfólia

Tohtoročné prestížne ocenenie EISA 2021-2022 získalo až 6 produktov z nášho portfólia

Najlepší high-end gramofón – Thorens TD 124 DD Aj keď výroba pôvodného modelu Thorens TD 124 bola ukončená už viac než pol storočím, tento výnimočný gramofón si stále zachováva svoj status „legendy“ a je medzi nadšencami analógového zvuku stále veľmi vyhľadávaný. Aj keď jeho nová verzia...

Čítať ďalej
Modelový rad reproduktorov Focal Chora – veľa muziky za rozumný peniaz

Modelový rad reproduktorov Focal Chora – veľa muziky za rozumný peniaz

Séria reproduktorov Chora od prestížneho francúzskeho výrobcu reprosústav Focal, prináša vo svojej cenovej kategórii excelentnú zvukovú kvalitu vrátane vynikajúceho spracovania. Naviac, nechýbajú ani nové technológie, inovácie a materiály.

Čítať ďalej
S vinylom na večné časy, časť 2. – starostlivosť o vinylové platne

S vinylom na večné časy, časť 2. – starostlivosť o vinylové platne

V predošlom príspevku sme si prešli základy prevádzky a údržby gramofónu. Mať dokonale nastavený gramofón s kvalitnou prenoskou stále až tak úplne nestačí. Ďalšou dôležitou súčasťou pre kvalitný posluch je priebežná a dôkladná starostlivosť, ktorú by sme mali vinylovej platni dopriať. LP...

Čítať ďalej