Vážení zákazníci, naša predajňa je tento týždeň v sobotu zatvorená. V prípade záujmu o posluch na sobotu, si ho prosím rezervujte vopred. Viac info

Koncový zosilňovač Daniel D’Agostino Relentless Monoblok

227 990,00 € s DPH za 1 kus

Možnosti

227 990,00 €

Tento produkt je možné si zakúpiť len u nás na predajni.
Objednajte sa na posluch Kliknite sem a zadajte svoje kontaktné údaje.

Detaily

Dan D’Agostino mal vždy neúnavnú túžbu stále vylepšovať svoje vlastné výtvory, nech sa už zdajú byť akokoľvek dokonalé. Koncová zosilňovač Relentless Monoblok je najvyšším prejavom tejto jeho vášne. Je výsledkom túžby po zosilňovači, ktorý by si bol schopný zachovať svoju harmonickú integritu a dokonalý priestor v celom rozsahu od 0 až do neuveriteľných 1500W. Výsledkom je zosilňovač s neuveriteľným výkonom, ktorý dokáže z akéhokoľvek reproduktora vyťažiť absolútne maximum, bez ohľadu nato aký je náročný na pripojený zosilňovač.

Vďaka napájaciemu zdroju o výkone 5,5kW, ktorý napája až 100 výstupných zariadení dokáže monoblok Daniel D’Agostino Relentless spoľahlivo dodávať výkon až 1500W pri 8Ω, 3000W pri 4Ω a 6000W pri 2Ω, pričom si stále zachováva svoju vyrovnanosť a muzikálnosť ako pri 1W.

Nový monoblok Daniel D’Agostino Relentless využíva novo navrhnutú doplnkovú topológiu sústredenú okolo vstupov, ktorá je schopná udržovať dokonalú rovnováhu medzi kladnou a zápornou zložkou signálu. Akékoľvek skreslenie, ktoré by sa mohlo prejaviť v jednej polovici priebehu signálu sa taktiež dostáva automaticky aj do druhej polovice a tým pádom sa tieto navzájom vynulujú. Všetky obvody boli špeciálne navrhnuté pre spoľahlivú prácu aj pri vysokom prúdovom zaťažení a teda výkon monobloku Daniel D’Agostino Relentless nekolíše s ohľadom na jeho aktuálne zaťaženie. Negatívna spätná väzba tu nie je využitá, pretože lineárnosť otvorenej slučky eliminuje potrebu tejto techniky, ktorá by monoblok zbytočne oberala o výkon.

1 – Vstupná časť
Plne diferenciálna a dokonale vyvážená vstupná časť je umiestnená úplne vzadu, aby boli signálové cesty čo možno najkratšie.

2 – Medeno-hliníkové chladiče
Unikátna kombinácia medených blokov v kombinácií s hliníkovými Venturiho chladičmi skvele odvádza teplo a umožňuje monobloku pracovať spoľahlivo bez nutnosti použiť aktívne chladenie.

3 – Kondenzátorové pole
Neuveriteľnú dynamiku monobloku D’Agostino Relentless bolo možné dosiahnuť vďaka poľu kondenzátorov, ktoré spolu poskytujú kapacitu až 600.000µF. Všetky sú umiestnené v špeciálnej pätici, ktorá zabraňuje vibráciám počas prevádzky.

4 – Transformátor
Monoblok Relentless je vybavený masívnym toroidným transformátorom, ktorý je schopný dodávať výkon až 5.5kW, ktorý s prehľadom zvládne aj extrémne prúdové požiadavky.

5 – Výstupná časť
Na výstupe monobloku Relentless sa nachádza až 128 tranzistorov, ktoré spolu dokážu vyprodukovať výkon úctyhodných 6000W a zaručene si poradia s akýmikoľvek pripojenými reproduktormi.

Srdce napájacieho zdroja tvorí transformátor s veľkým množstvom sekcií pracujúcich v zhode, ktoré sú zaliate a uzavreté v kovovom štíte. Táto dômyselná konštrukcia znižuje úroveň šumu transformátora takmer na nulu a chráni tak zvukové obvody pred magnetickým poľom transformátora. Transformátor napája špeciálne navrhnuté pole kondenzátorov o kapacite 600,000µF / 100V. Kondenzátory sú umiestnené v špeciálnej pätici, aby sa zabránilo ich kmitaniu. Monoblok Relentless je vybavený aj dômyselným štartovacím obvodom, ktorý postupne aktivuje napájanie zariadenia, aby tak zabránil vyhodeniu ističov v domácnosti.

1 – 3.5mm vstupy
3.5mm jack vstupy poskytujú vstup a výstup 12V trigger signálom, ktoré umožňujú automaticky zapnúť alebo vypnúť monoblok v prípade prepojenia s predzosilňovačom alebo v prípade zapojenia do systémov domácej automatizácie.

2 – XLR vstup
Na zadnej strane sa nachádza len 1 XLR vstup, ktorý zabezpečuje, že plne komplementárna vstupná časť dostane presne taký symetrický signál, aký potrebuje.

3 – Prepínač podsvietenia
Podsvietenie wattmetra na prednej strane je možné meniť pomocou prepínača vzadu. Ponúka výber medzi dvoma intenzitami podsvietenia alebo vypnutie podsvietenia.

4 – Pripojenie reproduktorov
Masívne pozlátené mosadzné terminály sú navrhnuté tak, aby zvládli plný výkon zosilňovača pri zachovaní si veľmi nízkej výstupnej impedancie o hodnote 0.03Ω.

5 – Pripojenie napájania
Špeciálne konektory pre pripojenie napájania umožňujú pripojenie akéhokoľvek napájacieho kábla (15A, 20A alebo 30A).

Monoblok Daniel D’Agostino Relentless dokáže využiť neuveriteľné rezervy svojho napájacie zdroja vďaka exkluzívnemu konceptu SUPER RAIL. Systém SUPER RAIL tvoria „koľajnice“ s vyšším napätím pred výstupným stupňom, ktoré efektívne „preplňujú“ zosilňovač energiou, čo vo výsledku dramaticky zlepšuje celkovú dynamiku a znižuje skreslenie.

Jedinečný chladiaci systém monobloku Relentless kombinuje meď a hliník pre odvod tepla zo zariadenia. Prepracovaný eliptický dizajn, ktorý stavia na princípe Venturiho efektu zabezpečuje, že monoblok pracuje bezpečne a spoľahlivo aj pri najvyššom možnom zaťažení. Samozrejmosťou je však tepelná ochrana a ochrana proti skratu, ktoré tvoria neinvazívny, ale efektívny systém ochrany proti akýmkoľvek poruchám externej elektrickej siete.

Celé šasi monobloku Daniel D’Agostino Relentless je vyrobené z jedného masívneho kusu hliníka pre dokonalé tienenie, tepelnú stabilitu a čo najlepšie tlmenie vibrácií. Vďaka frézovaniu s vysokou presnosťou je celé šasi pevne spojené bez viditeľných spojovacích prvkov.

Úplne nový merač výkonu na monobloku Relentless sa pýši priemerom až 8 palcov. Rozsah a odozva merača výkonu sa automaticky prispôsobuje úrovni signálu na vstupe, vďaka čomu je veľmi ľahko čitateľný bez ohľadu na hlasitosť prehrávaného signálu.

Pokračujúc v tradícií, ktorú začali už zosilňovače Dan D’Agostino radu Momentum ponúka aj monoblok radu Relentless len jeden symetrický vstup XLR. Rovnako ako žiadny konštruktér nebol vo svojej snahe o dokonalosť neúprosnejší ako Dan D’Agostino, môžeme s istotou povedať, že žiadny koncový zosilňovač nebol navrhnutý a skonštruovaný s vyšším štandardom kvality ako monoblok Dan D’Agostino Relentless.

Technické parametre

 • Frekvenčná odozva:
  •  20Hz – 20kHz, ±0dB
  • < 0,1Hz – 100kHz, ±3dB
 • Odstup signál / šum: > 113dB
 • Zisk: 28dB
 • Totálne harmonické skreslenie: < 0,007% pri 1kHz, 1500W, 8Ω
 • Výstupný výkon:
  •  1500W RMS pri 8Ω
  •  3000W RMS pri 4Ω
  •  6000W RMS pri 2Ω
 • Výstupné napätie:
  •  320V v špičkách
  •  113V RMS
 • Výstupný prúd: 400A v špičke
 • Rýchlosť priebehu: 100V / µs
 • Výstupná impedancia: < 0,03Ω, 20Hz – 20kHz
 • Tlmiaci faktor: > 267, 20Hz – 20kHz, merané pri 8Ω
 • Spotreba energie:
  •  pohotovostný režim: 40W
  •  zapnutý: 480W
  •  maximálna spotreba: 10kW
 • Vstupy: 1 x symetrický XLR
 • Rozmery (Š x V x H): 57,2 x 28 x 82,6cm
 • Váha: 258kg

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Koncový zosilňovač Daniel D’Agostino Relentless Monoblok

Koncový zosilňovač Daniel D’Agostino Relentless Monoblok

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.

Náš blog

Prečítajte si najnovšie správy zo sveta high-fidelity audia na našom blogu.

Stereo alebo domáce kino? To je otázka!

Stereo alebo domáce kino? To je otázka!

Každý deň sa stretávame s podobnými otázkami od našich zákazníkov, ktorí si k nám chodia po rady pri budovaní zostáv vo svojich obývačkách a posluchových miestnostiach. Prostredníctvom tohto článku by sme vám teda chceli pomôcť s danou problematikou a na začiatok sa pokúsime objasniť...

Čítať ďalej
Tohtoročné prestížne ocenenie EISA 2021-2022 získalo až 6 produktov z nášho portfólia

Tohtoročné prestížne ocenenie EISA 2021-2022 získalo až 6 produktov z nášho portfólia

Najlepší high-end gramofón – Thorens TD 124 DD Aj keď výroba pôvodného modelu Thorens TD 124 bola ukončená už viac než pol storočím, tento výnimočný gramofón si stále zachováva svoj status „legendy“ a je medzi nadšencami analógového zvuku stále veľmi vyhľadávaný. Aj keď jeho nová verzia...

Čítať ďalej
Modelový rad reproduktorov Focal Chora – veľa muziky za rozumný peniaz

Modelový rad reproduktorov Focal Chora – veľa muziky za rozumný peniaz

Séria reproduktorov Chora od prestížneho francúzskeho výrobcu reprosústav Focal, prináša vo svojej cenovej kategórii excelentnú zvukovú kvalitu vrátane vynikajúceho spracovania. Naviac, nechýbajú ani nové technológie, inovácie a materiály.

Čítať ďalej