- 🛍️ Mega výpredaj
- Značky
- Reproduktory
- Slúchadlá
- Zosilňovače
- Prehrávače
- Gramofóny
- Projektory
- Káble
- Elektroinštalácia
- Hifi nábytok
Ako si vyskladať svoju prvú hifi zostavu v ôsmich jednoduchých krokoch

Budovanie prvej hifi zostavy je pre mnohých pánov (a dámy) veľkolepou udalosťou, na ktorú sa pripravujú roky. S odhodlaním by sme si dovolili tvrdiť, že mnohí z nás – hifi nadšencov – by ju dôležitosťou umiestnili na rovnaké miesto napríklad ako svadbu... to však našim polovičkám hovoriť nebudeme a ostaneme len pri tom, že je to udalosť v skutku dôležitá. Nie nadarmo na československom internete existujú rôzne fóra kde sa odborníci radia, ktorý komponent je lepší ako tie ostatné a prečo je tomu tak. Panelové diskusie s predajcami hifi komponentov sa taktiež vedú na lokálnych alebo zahraničných hifi výstavách a všetky tieto činnosti sú akýmsi rituálom, ktorý predznamenáva ten dôležitý okamih v živote každého muža – návštevu hifi štúdia, samotný posluch a nakoniec tú zásadnú vetu, ktorú si povedia medzi sebou zákazník a predajca – áno, beriem.
Kde sa chceme výberom kvalitných hifi komponentov dostať? Kúpa kvalitnej stereo alebo kino zostavy dokáže od podlahy zmeniť spôsob akým doma počúvate hudbu. Posluch kvalitného audia je doslova obohacujúcou skúsenosťou, pri ktorej častokrát zistíte, že hudba, o ktorej ste si roky mysleli, že ju už máte napočúvanú odpredu aj odzadu v sebe skrýva ešte čosi viac. To „čosi“ sa vám podarí odhaliť práve s kvalitnými komponentami z kategórie hifi alebo ak chceme – high-end. Na rozdiel od bežných audio komponentov, ktoré kúpite v miestnom modrom elektro obchode, hifi zostavy zamerané na vysokokvalitnú reprodukciu zvuku vytvoria u vás doma úplne nový svet emócií, pohlcujúci zážitok, od ktorého sa nebudete vedieť odtrhnúť. V nasledujúcich pár odsekoch vám prinášame jednoduchý, ale zároveň komplexne popísaný návod ako si zostaviť kvalitnú hifi stereo zostavu, od výberu správnych komponentov až po optimalizáciu akustiky vášho posluchového priestoru s cieľom dosiahnutia čo najlepšieho výsledného zvuku.
1. Rozpočet a hranica medzi bežnými komponentami a „hifi“ zo špecializovaného štúdia
Do magickej kategórie „hifi“ sa väčšinou radia komponenty, ktorých cieľom je absolútne verná reprodukcia zvukového záznamu, či už z fyzického média alebo z digitálnych zdrojov. Na rozdiel od bežných komponentov z mnohých elektro obchodov sú hifi komponenty väčšinou delené, samostatné zariadenia, z ktorých každý v celom zvukovom reťazci robí jednu špecifickú vec. Ako príklad môžeme uviesť napríklad Bluetooth reproduktor. Tento, aby ste si na ňom mohli prehrávať hudbu, musí v sebe obsahovať zariadenie, ktoré prijíma streamované dáta z vášho mobilného telefónu, následne tieto digitálne dáta cez prevodník pretransformuje do podoby analógového signálu, aby ho integrovaný zosilňovač vo vnútri mohol zosilniť a prehrať cez zabudovaný reproduktorový menič. Naopak, v prípade zostavy, o ktorej by sme už mohli povedať, že je „hifi“, by ste mali ako samostatný komponent streamer so vstavaným alebo samostatným prevodníkom. Ten by bol následne prepojený s integrovaným zosilňovačom, ku ktorému by ste si pripojili pár regálových alebo stĺpových stereo reproduktorov.
Druhou vecou, na ktorú treba pri výbere hifi zostavy myslieť je rozpočet. Spodnou hranicou, pri ktorej sa oplatí začať ak si chceme vybrať naozaj kvalitné komponenty od renomovaných značiek, akou je napríklad francúzsky výrobca reproduktorov Focal, je v dnešnej dobe cca. 1000 – 1500€. Samozrejme, v rámci nášho rozpočtu treba myslieť aj na to, že potrebujeme nejaký zdroj signálu, ktorým môže byť streamer, CD prehrávač alebo stereo receiver, prípadne integrovaný all-in-one systém. K zariadeniam ako sú streamery a CD prehrávače ešte budete potrebovať aj zosilňovač, keďže pri väčšine reproduktorov z kategórie hifi a high-end hovoríme o pasívnych reproduktoroch, ktoré bez zosilňovača samé o sebe hrať nedokážu. V prípade stereo receivera alebo integrovaného all-in-one systému získavate kvalitné zariadenie, ktoré je už všetkými potrebnými funkciami vybavené a stačí k nemu pripojiť reproduktory.
2. Výber zdrojového zariadenia podľa spôsobu akým počúvame hudbu
Každá hifi zostava musí obsahovať zdroj signálu, z ktorého „tečie“ zvuk, ktorý vám reproduktory budú hrať. Tu si treba na začiatku ujasniť, akým spôsobom doma najčastejšie počúvate hudbu a z akého média si budete chcieť doma hudbu prehrávať. Najbežnejšie sa však v dnešnej dobe ako zdrojové zariadenia používajú:
- Gramofóny a vinylové platne sú ideálne pre všetkých nadšencov analógového posluchu. V ideálnom prípade treba hľadať zariadenia, ktoré vám umožnia si nastaviť vertikálny snímací uhol, vymeniť prenosku a majú precízne nastavenie antiskatingu alebo skrutkovateľné nožičky pre dokonalé vyrovnanie zariadenia. Ako tip uvádzame nemeckého výrobcu gramofónov Thorens, ktorý je na trhu nepretržite už od roku 1883 a v ponuke má výborný manuálny gramofón Thorens TD 201 v cene 499€ s DPH.
- CD prehrávače sú stále populárne aj napriek tomu, že dnes žijeme digitálnu dobu streamovania. Mnohí hifi nadšenci skladujú doma veľké kopy fyzických médií, keďže okrem hudby častokrát obsahujú aj pridanú hodnotu v podobe brožúrok alebo rôznych fotografií. Naviac, pri porovnávaní kvality zvuku z CD a streamu ešte stále vo väčšine prípadov vyhráva fyzické médium.
- Streamery sa dnes dostávajú čoraz viac do popredia. Ponúkajú pohodlie, ktoré s gramofónom alebo prehrávačom CD nie je možné dosiahnuť. Jednoduché ovládanie cez mobilný telefón a výber nekonečného množstva skladieb, ktoré ponúkajú streamovacie služby je pre mnohých lákadlom, ktorému sa nedá odolať.
- Počítače alebo hudobné servery by sme mohli označiť aj za akýsi poddruh streamovania. Existujú mnohé obchody s digitálnou hudbou ako napríklad highresaudio.com alebo nativedsd.com kde si môžete zakúpiť albumy svojich obľúbených interpretov a následne si ich púšťať cez programy ako foobar2000 spolu s externým DAC prevodníkom, ktorý tieto dáta integrovanému zosilňovaču pretransformuje do analógovej podoby.
Na základe vyššie uvedeného treba učiniť voľbu toho správneho zdroja. Pretože, ak máte doma zbierku vinylov alebo sa chystáte so zbieraním vinylov začať, streamer vám bude asi zbytočný. Naopak, niekoho nemusí úplne nadchýnať nutnosť vstať ku gramofónu, prehodiť platňu a pod.
3. Výber zosilňovača ako kľúčového prvku zostavy
Správny výber zosilňovača je kľúčovým aspektom akejkoľvek stereo hifi zostavy, keďže zosilňovač dokáže výrazne ovplyvniť výsledný zvuk vašej zostavy. Ako sme už vyššie spomínali, veľká väčšina reproduktorov z kategórie „hifi“ sú pasívne reproduktory, ktoré pre napájanie potrebujú zosilňovač.
Zosilňovač v rámci hifi zostavy zosilňuje signál prichádzajúci od zdroja – z CD prehrávača, prevodníka, streameru – na úroveň, ktorá dokáže rozpohybovať meniče reproduktora. Z toho dôvodu je dôležitým aspektom samotný výkon zosilňovača, ale neplatí univerzálne pravidlo, že výkonnejší = lepší. Taktiež, častokrát sa stáva, že rôzne značky zosilňovačov hrajú rôzne v závislosti od toho, aké reproduktory sa k nim pripoja. Z toho dôvodu u nás vždy odporúčame, aby si zákazník prišiel vypočuť komponent, o ktorý má záujem. Na jednej strane vám u nás v hifi štúdiu poradíme aký zosilňovač by bol pre váš štýl hudby a spôsob akým hudbu počúvate ten správny a na strane druhej sa vyhnete sklamaniu v prípade, že si vami zvolená značka zosilňovača nie úplne bude rozumieť s reproduktormi, ktoré máte doma.
Dosť bolo však polemiky, poďme sa spolu pozrieť aké typy zosilňovačov sú dnes na trhu dostupné a aké sú ich výhody alebo nevýhody:
- Integrované zosilňovače v sebe spájajú predzosilňovač a koncový stupeň v jednom šasi. Sú jasnou voľbou pre všetkých, ktorí nechcú mať doma zbytočne veľa „krabičiek“ a hľadajú o čosi dostupnejšie riešenie. Častokrát obsahujú aj možnosti doladenia výsledného zvuku a ponúkajú symetrické (XLR) alebo nesymetrické (RCA) vstupy.
- Predzosilňovač a koncový zosilňovač ako samostatný komponent ponúkajú väčšie možnosti prispôsobenia, keďže tieto dva komponenty nemusia byť nevyhnutne od jednej značky. Všetkým, ktorí bažia po maximálnej zvukovej kvalite, odporúčame ísť touto cestou, aj keď je nutné myslieť na to, že bude vyžadovať o čosi väčší rozpočet.
- Receivery ponúkajú akýsi prechod medzi zdrojovými komponentami a zosilňovačmi. Stereo alebo aj kino receivery častokrát ponúkajú podporu širokej škály streamovacích služieb, ale zároveň sú vybavené aj integrovaným zosilňovačom, čiže si k nim rovno môžete pripojiť stereo reproduktory alebo aj celé domáce kino v konfiguráciách, ktoré závisia od podporovaného počtu kanálov. Sú najvhodnejšou voľbou pre všetkých, ktorý rovnako často alebo rovnako radi počúvajú klasické stereo, ale taktiež si radi pozrú dobrý film alebo často hrajú hry na konzole.
- Elektrónkové zosilňovače spomíname v osobitnom bode, hoci netvoria samostatnú kategóriu zosilňovačov. Nájdete medzi nimi rovnako integrované modely, ale aj delené komponenty. Sú však akousi špeciálnou kategóriou už zo svojej podstaty, keďže využívajú vákuové elektrónky pre zosilnenie a ponúkajú nádherne teplý a plný analógový zvuk, ktorý si počas rokov obľúbili tisícky hifi nadšencov.
Ako môžete vidieť, typov, z ktorých sa dá vyberať je naozaj neúrekom. Preto je dôležité vybrať zosilňovač, ktorý spĺňa technické a výkonové požiadavky reproduktorov, ktoré k nemu budete chcieť neskôr pripojiť. Taktiež je nevyhnutné zohľadniť spôsob akým doma počúvate hudbu a v neposlednom rade aj financie, ktoré máte na kúpu integrovaného zosilňovača alebo delených komponentov určené v rozpočte. Či už ste príležitostný poslucháč, ktorý najviac počúva hudbu „v pozadí“ alebo nadšený audiofil, investícia do správneho zosilňovača zásadne ovplyvní váš konečný zážitok z kvality zvuku a posluchu ako takého.
4. Reproduktory ako najdôležitejší komponent hifi zostavy
Najdôležitejší komponent vašej zostavy a pre mnohých audiofilov aj nový člen rodiny – hifi reproduktory. Na tému výberu správnych reproduktorov už na rôznych fórach, v hifi kluboch a na výstavách bolo povedané asi všetko. Každý z nás má svoje preferencie čo sa týka dizajnu, každý z nás počuje trocha inak a každý nás má iné finančné možnosti.
Na to, aby ste si zodpovedne mohli vybrať reproduktory, ktoré vám doma budú robiť radosť dlhé roky je dôležité si zodpovedať tú najdôležitejšiu otázky zo všetkých: Aké sú moje priority pri posluchu hudby a čo počúvam? Niektorí hifi nadšenci dávajú prednosť basovejšiemu zvukovému prejavu, zatiaľ čo iní bažia skôr po čistých vokáloch alebo radi počúvajú klasiku kde sa naraz vo zvukovej scéne mieša široké spektrum nástrojov. Zvukové preferencie niekoho kto doma často počúva tvrdý rock a metal budú určite iné ako tých, čo sa venujú klasickej alebo vážnej hudbe. I keď, treba povedať, že skutočne kvalitné hifi reproduktory, ako napríklad Focal, by nemali mať problém zahrať ktorýkoľvek žáner.
Ďalším krokom je uvedomenie si, do akého priestoru ideme reproduktory kupovať, keďže tu môže padnúť rozhodnutie, či sa nám do posluchového priestoru skôr hodia stĺpové alebo regálové reproduktory.
- Regálové reproduktory môžu byť skôr vhodné do menších miestností, napríklad do klasických panelákových obývačiek. Sú ideálne aj pre všetkých hifi nadšencov začiatočníkov, ktorí ešte úplne nemajú jasno v tom čo by presne chceli a zároveň nechcú na začiatok investovať zbytočne veľa. To na druhej strane neznamená, že bežná „regálovka“ nemôže dobre hrať. Často krát našim zákazníkom túto voľbu odporúčame aj v prípade, že sa do ich priestoru vojdú aj stĺpové reproduktory. Niekedy je vhodnejšie financie, ktoré by ste dali za stĺpové reproduktory radšej investovať do kvalitnejšieho regálového reproduktora z vyššieho modelového radu.
- Stĺpové reproduktory na druhej strane sú vhodnejšie do väčších miestností. V basovom pásme dokážu zahrať o čosi nižšie frekvencie a ponúkajú plnší zvuk vďaka väčšiemu objemu skrinky reproduktora.
- Subwoofer by sme v tomto bode ešte nepovažovali na začiatok ako úplne nutný komponent do prvej stereo zostavy. Mnohí z našich zákazníkov si však volia subwoofer ako doplnok svojej stereo zostavy. Subwoofre SVS, ktoré nájdete v ponuke aj u nás, sa dajú vďaka integrovanej aplikácie na mobil dokonale frekvenčne zladiť s regálovými alebo stĺpovými reproduktormi a vďaka tomu sa váš zosilňovač s reproduktormi nebudú tak trápiť na tých úplne najnižších frekvenciách, keďže túto „prácu“ na seba prevezme pripojený subwoofer, ktorý bude sem-tam „doťukávať“ celkový zvukový prejav na tých najnižších frekvenciách.
Ak sa už chystáte na posluch reproduktorov do hifi štúdia, určite si so sebou vezmite zoznam skladieb, ktoré poznáte a máte ich napočúvané. Pomôže vám to pri hodnotení počúvaných reproduktorov. Taktiež je vhodné mať prichystané skladby rôznych žánrov a dynamiky, aby ste si dokázali dobre predstaviť, čo všetko sú vaše budúce reproduktory schopné zahrať. Dávajte pozor na celkový priestor, ako sa zvuk rozlieha v priestore, a všímajte si ako dobre sa vám darí identifikovať pozície jednotlivých nástrojov. V tom najideálnejšom prípade, ak už máte kúpený zosilňovač, do nášho hifi štúdia si ho môžete kľudne doniesť so sebou a reproduktory, o ktoré máte záujem vám pripojíme priamo naň, aby ste si ich mohli vyskúšať tak, ako budú hrať u vás doma.
5. Digitálno-analógové prevodníky (DAC)
Ak najčastejšie počúvate digitálne zdroje signálu, môže byť samostatný D/A prevodník alebo DAC vhodným komponentom na zaradenie do vašej zostavy. Mnoho moderných streamerov alebo CD prehrávačov už má v sebe D/A prevodník zabudovaný. Tieto bežne podporujú konverziu signálov PCM a DSD do rôznych frekvencií a rozlíšení, najčastejšie 192-384kHz pri PCM s rozlíšením 24-32bitov a 5.6MHz alebo DSD128 pri signály DSD. Pre tých, ktorý plánujú svoju obľúbenú hudbu počúvať cez počítač môže dávať zmysel aj kúpa D/A prevodníka ako samostatného komponentu, ktorý následne napojíte na zosilňovač. Samostatné D/A prevodníky, ako napríklad T+A DAC 200, už ponúkajú rôzne pokročilé funkcie ako prevzorkovanie signálu rôznymi algoritmami alebo oddelenie signálových ciest kde konverzia PCM a DSD signálu prebieha v úplne inom, presne na tento účel určenom prevodníku, ktorý do bodky spĺňa požiadavky, ktoré naň kladú tieto diametrálne odlišné tipy signálu.
6. Kabeláž hifi zostavy, aj keď to mnohí podceňujú, je taktiež komponentom
Kvalitné hifi káble pre vašu zostavu sú veľmi dôležité pre zachovanie kvality signálu prechádzajúceho od zdrojového zariadenia k zosilňovaču a následne od zosilňovača k reproduktorom. Na začiatok určite nemusíte do kabeláže pre vašu prvú zostavu investovať tisíce eur. Je však dôležité vybrať si kvalitné káble s vodičmi z bezkyslíkatej medi, prípadne postriebrené, s kvalitným opletom a tienením. Vďaka tomu minimalizujete straty na signáli a taktiež sa zabráni prechodu elektromagnetického rušenia do kábla. Výsledkom tak bude čistejší a dynamickejší zvuk s perfektným priestorom. Poďme sa však pozrieť aké typy káblov budete na začiatok potrebovať:
- Zdrojové alebo napájacie káble vedú od zásuvky po komponent, ku ktorému sú pripojené. V našej ponuke môžete nájsť kvalitné káble od amerického výrobcu Wireworld, ktoré naviac fungujú ako „power conditioner“ alebo inak povedané, pasívny filter. Cenovo zbytočne netreba ísť vysoko, keďže už základné modely ako Wireworld Stratus sa začínajú v cenovej hladine 109€ s DPH. Kvalitný napájací kábel dokáže výrazne znížiť prestup šumu zo sieťovej zásuvky do vašej zostavy čím získate omnoho väčšiu detailnosť a čistotu vo výslednom zvuku. Taktiež zvolením vhodného kábla je možné dolaďovať niektoré aspekty zostavy ako napr. basovú odozvu, ktorá môže byť napríklad pevnejšia, prípadne celkovú priestorovosť zvuku.
- Prepojovacie signálové káble vedú signál zo zdrojového komponentu k zosilňovaču. Keďže signály vieme rozdeliť na analógové a digitálne, taktiež aj signálové káble budú separátne určené pre prenos digitálneho (USB, HDMI, TOSLINK optický, BNC, koaxiálny RCA) a analógového signálu (RCA, XLR). Pri prepojovacích kábloch platí, že signálová cesta by mala byť čo najkratšia. Preto je vhodné voliť dĺžky podľa možnosti čo najkratšie, ideálne 0.5-2m.
- Reproduktorové káble vedú signál od koncových stupňov zosilňovača k reproduktorom. Väčšinou sa vyrábajú v dĺžkach od 2.0m, ale aj tu platí, že je vhodné zvoliť podľa potreby čo najkratší kábel no je dobré myslieť aj na rezervu, ak by ste v budúcnosti museli reproduktory premiestňovať na iné miesto. U väčšiny výrobcov budete mať aj pri reproduktorových kábloch na výber medzi OFC meďou, postriebrenou meďou alebo čistým striebrom. Hoci striebro je lepší vodič ako meď, nie vždy musí byť takýto kábel tou správnou voľbou, keďže môže vytvoriť až príliš sterilný zvuk v spojení s niektorými značkami reproduktorov a elektroniky. V závislosti od výrobcu zosilňovača môže byť ešte nutné prihliadnuť pred kúpou na termináli pre reproduktorové káble, keďže do niektorých lacnejších komponentov ide zasunúť len holý vodič kábla, do niektorých lepšie pasujú tzv. banániky a inde môžete pochodiť skôr s vidličkami. V našom štúdiu sa nám najlepšie osvedčila kombinácia banánikov na strane zosilňovača a vidličiek na strane reproduktora. Takúto kombináciu vám pri prípadnej objednávke na kábel pred odoslaním aj namontujeme, stačí to uviesť v poznámke pri objednávaní.
Správny reproduktorový kábel môže vo vašej zostave urobiť zásadný zvukový rozdiel. Preto aj pri kúpe je vhodné si porovnať viac značiek káblov alebo viac modelových radov od jednej značky, aby ste zistili čo vám viac sedí. Rôzne materiály, hrúbky kábla a typy izolácie hrajú dôležitú rolu v tom, ako vo výsledku kábel a zároveň zostava budú hrať. Na začiatok si určite vystačíte aj s nižšími radami káblov, ale neskôr práve výmena reproduktorového kábla môže byť tým správnym upgradom, ktorým svoju aktuálnu zostavu posuniete na vyššiu úroveň.
7. Optimalizácia posluchovej miestnosti
Síce tento bod uvádzame v poradí ako siedmy; posluchová miestnosť a jej akustická úprava podľa vašich možností by mala byť alfou a omegou budovania hifi zostavy. V zle akusticky prispôsobenej miestnosti totiž nebude dobre hrať ani zostava za desaťtisíce. Naopak, dostupnejšia zostava v dobre akusticky upravenej miestnosti dokáže mnohých doviesť k úžasu ako aj „také lacné“ hifi môže dobre hrať. Netreba sa však báť, nie je nutné ihneď nakupovať absorbéry a difúzory, aby ste si zvuk mohli užívať naplno, vhodné je však zohľadniť nasledovné úpravy:
- Správna pozícia reproduktorov je prvým krokom k dokonalosti. Osi meničov reproduktorov by mali smerovať a pretínať sa v úrovni vašich uší, keď sedíte a počúvate. Vy by ste mali sedieť na vrchole rovnostranného trojuholníka, ktorý tvorí kreslo a reproduktory s tým, že vzdialenosť vás od reproduktorov by mala byť rovná alebo väčšia ako je ich rozostup.
- Akustická úprava miestnosti knižnicou alebo huňatým kobercom je niečím čo mnohých vôbec nenapadne, ale je to skvelý spôsob ako do vašej posluchovej miestnosti pridať členitosť priestoru, ktorá nestojí tisíce. Poslúžia vám doplnky ako dizajnová, ideálne chlpatá, rohožka uložená medzi kreslom a reproduktormi. Na škodu nebude ani pár poličiek s knihami po stenách. Vďaka tomu obmedzíte pri posluchu nežiadúce odrazy zvuku od hladkých a rovných plôch.
- Absorbéry, difúzory a basové pasce na začiatok nie sú potrebné, ale postupne ako sa z vás bude stávať stále „ostrieľanejší“ audiofil, častokrát príde na rad chuť dať si v miestnosti zmerať akustiku pre identifikáciu problémov s odrazmi a následne miestnosť akusticky upraviť, aby sa čo najviac približovala ideálu.
8. Počúvajte a tešte sa z hudby
Keď už sme všetko nakúpili, komponenty rozmiestnili a miestnosť akusticky upravili, prišiel čas pustiť si obľúbenú hudbu. Toto je moment, na ktorý ste tak dlho čakali... teraz prídu zimomriavky a pocity ako keď ste si so svojou milou povedali áno. Áno, hrá to, ba dokonca to hrá lepšie ako ste očakávali. Na jednej strane preto, že ste si nechali odborne poradiť od pánov z fachu v Enigma Audio, ale na druhej strane preto, že ste hudobným nadšencom. Nadšencom, ktorému posluch hudby robí radosť a každý večer si ju vychutnáva doma v prítmí plnými dúškami a prenášate sa do sveta kde neexistujú problémy, len emócie, ktoré vás unášajú priestorom do tej pravej hudobnej nirvány 🙂
Zhrnutie
Týmto poetickým koncom sme teda zakončili tento krátky (alebo dlhší) prehľad tých najdôležitejších bodov, ktorých sa treba pri výbere zostavy držať. Budovanie domáceho sterea si vyžaduje dôkladné plánovanie a čas, ktorý strávite v štúdiu posluchom a výberom komponentov. Vyberajte komponenty, ktoré odpovedajú vašim preferenciám. Malými úpravami dokážete výrazne zlepšiť aj akustiku posluchového priestoru, ktorým najčastejšie býva obývačka. S trochou trpezlivosti a experimentovania si tak zadovážite domov zostavu, ktorá vám bude robiť radosť dlhé roky a ukáže vám, že vo vašej obľúbenej hudbe je stále niečo nové k nájdeniu, niečo čo vám bolo doposiaľ ukryté a teraz ste to objavili vďaka tomu, že ste sa ponorili do sveta hi-fi.
