Všetko to začalo koncom roka 2012,

kedy sa súčasný majiteľ spoločnosti Enigma High Fidelity s. r. o. rozhodol, že založí spoločnosť, ktorá by priniesla na slovenský trh niečo nové v High-End sfére. Samozrejme, myšlienka v ňom driemala už od čias, kedy sa aktívne začal zaujímať o High-End, teda asi 15 rokov pred vznikom spoločnosti. Trvalo to vyše roka, pokiaľ sa firma vyvíjala, vznikala a rástla do doby, kedy mohol oficiálne otvoriť svoju prvú predajňu vo Zvolene, ktorú nazval Enigma High Fidelity Audio. Ale to už veľmi predbiehame udalosti, poďme pekne od začiatku. Tá jeho cesta samozrejme vôbec nebola taká rýchla, jednoduchá a priama.

Cieľ bol určený. Vybudovať firmu, ktorá by ponúkala exkluzívne značky so zvučnými menami, len tou najvyššou kvalitou, s najlepšími celosvetovými hodnoteniami a v prvom rade jedinečným, podmanivým a muzikálnym zvukom, kde zákazník nebude musieť skúmať „ako to hrá“, len si vychutnávať pôžitok z hudby. Značky ktoré si spolu „sadnú“, a oslovia ako zvukovo tak aj cenovo čo najviac ľudí. Dbal na to, aby mali dlhoročnú tradíciu, svoj vlastný vývoj a neustály firemný progres s čo najširším portfóliom produktov. Neuspokojil sa s priemernosťou. Chcel pre zákazníkov len to najlepšie. Preto sa rozhodol pre legendárne značky, ako Focal, T+A, Thorens, Wireworld, ktorých je výhradným distribútorom pre Slovensko. Je priam až neuveriteľné, že týmto značkám dovtedy chýbalo skutočné zastúpenie na Slovensku, keďže vo svete sú spomínané značky považované za jedných z leadrov v High-Ende a dlhé roky sa držia na vrchole rebríčkov hodnotení v každej cenovej kategórii.

V septembri 2013 boli už zabezpečené a zariadené aj priestory predajne a posluchovej miestnosti vo Zvolene, spolupráca s dodávateľmi bola rozbehnutá na plné obrátky a začali sa ozývať aj noví odberatelia a nič už nebránilo tomu, aby vznikla spoločnosť s konkrétnym menom Enigma High Fidelity s. r. o.. Sučasný majiteľ Peter Kliment si veľmi dobre uvedomoval, že je prakticky nemožné, aby firmu týchto rozmerov rozbehol úplne sám a preto oslovil svojho dlhoročného kamaráta Michala Jasa, ktorý bol rovnakým nadšencom kvalitného „zvuku a obrazu“. Mali dosť naponáhlo, lebo chceli spoločnosť predstaviť ešte v ten rok, presnejšie o mesiac – 18. októbra na najväčšej High endovej výstave na Slovensku. Nemožné sa stalo skutočnosťou a na High-End Slovakia sa so svojimi produktami predstavila prvýkrát mladučká firma už pod menom predajne Enigma High Fidelity Audio. Ciele si stanovili viac než odvážne. Ich cieľom bolo čo najlepšie sa zviditeľniť a získať to, na čo majú všetci vystavovatelia zálusk – 1. miesto v kategórii najlepší zvuk výstavy. Práce s organizovaním výstavy bolo veľa, termíny boli šibeničné a zvládnuť ich súčasne s administratívou týkajúcou sa zakladaním spoločnosti a objednávok, sa zdalo byť nad ľudské sily. Ich veľké úsilie sa však zúročilo a zo všetkých 30 vystavovateľov, ktorí už majú poväčšine dlhoročnú tradíciu, meno a skúsenosti, získali 1. miesto v kategórií najlepší zvuk výstavy so suverénnym náskokom s ich značkami Focal, T+A, Wireworld, Thorens. To najúžasnejšie a zároveň najlepšou satisfakciou za vynaloženú drinu bolo práve to, že porotcami bolo samotných takmer 3000 návštevníkov. 

Výstava High End Slovakia 2013 Bratislava

Boj ďalej pokračoval a na prelome roku 2013-2014 sa úspešne podarilo oficiálne otvoriť prvú predajňu spolu s posluchovými priestormi vo Zvolene. Rýchlo rastuca firma čoskoro zistila že, i keď útulné priestory budú musieť zakrátko opustiť. Rozširujúce sa skladové zásoby, veľkosť a vhodnosť posluchových priestorov, to bola hlavná motivácia, aby sa firma po necelom roku presťahovala priamo do srdca Slovenska. Už v novembri roku 2014 otvorili svoju v poradí druhú predajňu priamo v centre mesta Banská Bystrica. Predajňa sa náchádza priamo na pešej zóne v starej historickej budove zo 16. storočia. 500 ročná budova dotvára príjemnú atmosféru posluchovým priestorom.

Firma ďalej napredovala a s novými väčšími priestormi priniesla svojim zákazníkom aj ďalšie high-end značky. O dokonalý obraz sa postarala francúzka značka Cineversum, ktorá prináša svojim zákazníkom ultimatívne projektory a spolu s  projekčnými plátnami TEC Screen vytvárajú nezabudnuteľný obrazový zážitok. Analógových nadšencov určite potešia legendárne firmy Goldring a Dr. Feickert Analogue. O udržbu vinylov sa postará Audio Desk Systeme Gläss. S akustikou si hravo poradí Artnovion s gigantickým portfóliom produktov. 

V roku 2018 priniesla spoločnosť Enigma High Fidelity s.r.o. svojim zákazníkom kompletný redesign web stránky. Nová stránka ponúka nové možnosti nákupu cez e-shop a taktiež pružné informovanie o  rôznych novinkách a nových produktoch. Taktiež vznikol ďalší e-shop elpecko.sk zameraný na predaj vinylov, Blu-Ray nosičov a iných audio a video medií. Samozrejme viete si ich zakúpiť aj priamo na predajni v Banskej Bystrici na Dolnej 18. 

Enigma High Fidelity Audio ponúka vo svojej predajni špičkové produkty, ktoré si môžete nerušene vypočuť v príjemnom prostredí ktoré je spojené s odborným poradenstvom a ponukou doplnkových služieb. Firemné motto je „emócia v priestore“, ktorá Vás v prvom rade pohladí pri posluchu dokonale vyladených audio zostáv. Radi Vás privítajú aj s vlastnými nahrávkami. Stačí už len privrieť oči a nechať sa unášať prílivom emócií z dokonalého zvuku.