Vážení zákazníci, v prípade záujmu o posluch v sobotu sa prosím vopred objednajte na čísle +421 903 380 700 alebo mailom obchod@enigma-audio.sk.

Slúchadlá Focal Utopia (2022)

Fo0622#FoP#SK#1

Zažite doma novú úroveň posluchu so slúchadlami Focal Utopia. Majstrovské dielo spoločnosti Focal, ktoré si so sebou nesie viac než 40 rokov skúseností a inovácií. Po prvýkrát boli slúchadlá Focal Utopia predstavené v roku 2016 a teraz, v roku 2022, sa vracajú s prepracovaným dizajnom a zvukovými vylepšeniami, pre hudbu nabitú emóciami.

4 990,00 € s DPH za 1 ks

4 990,00 €

Tento produkt je možné si zakúpiť len u nás na predajni.
Máte o tento produkt záujem? Kliknite sem a zadajte svoje kontaktné údaje.

Detaily

Keď audiofilské slúchadlá, tak jedine svetová špička

Zažite doma novú úroveň posluchu so slúchadlami Focal Utopia. Majstrovské dielo spoločnosti Focal, ktoré si so sebou nesie viac než 40 rokov skúseností a inovácií. Po prvýkrát boli slúchadlá Focal Utopia predstavené v roku 2016 a teraz, v roku 2022, sa vracajú s prepracovaným dizajnom a zvukovými vylepšeniami, pre hudbu nabitú emóciami.

Špičkové technológie, ako širokopásmové meniče z čistého berýlia v tvare „M,“ ktoré sú naviac v zadnej časti úplne otvorené, ponúkajú zážitok z počúvania s úchvatným realizmom, neutralitou, dynamikou a transparentnosťou.

Zážitok z počúvania dopĺňa elegantný dizajn a výnimočné materiály. Slúchadlá Focal Utopia sú kombináciou pohodlia a sofistikovaného návrhu. Už pri prvom pohľade uchvátia pravou kožou, hliníkovou konštrukciou a úplne novým dizajnom mriežok v tvare včelích plástov, ktorý elegantne dopĺňajú krúžky vo farbe čierneho chrómu. Jedinečný vzhľad a zvukový podpis robí zo slúchadiel Utopia ozajstný klenot. Aj preto mnohí hovoria, že Focal Utopia sú viac než slúchadlá, sú doslova zvukovou ikonou.

Technológie a unikátne „know-how“ značky Focal

Slúchadlá Focal Utopia sú vybavené širokopásmovými meničmi z čistého berýlia s membránou v tvare „M.“ Inžinieri značky Focal si tentokrát dali za cieľ, aby ste pri posluchu mali pocit, že počúvate tie najlepšie reproduktory aké značky Focal ponúka. Výsledkom tohto snaženia sú meniče, ktoré pracujú s nulovou aktívnou alebo pasívnou korekciou od 5Hz do viac než 50kHz. Slúchadlá tak úplne zaniknú a v miestnosti sa ocitnete len vy, interpret a vlny emócií z posluchu vaše obľúbenej hudby.

Nová v slúchadlách Focal Utopia je aj kmitacia cievka, ako ústredný prvok meničov, spolu s membránou, ktorá je pre spoľahlivosť vyrobená z medi a hliníka. Slúchadlá Utopia tak zo sebou prinášajú evolúciu v podobe nového zvukového podpisu, ktorý je aj naďalej rovnako nekompromisný ako bol doteraz.

Vyšperkované až do najmenších detailov

Konštrukcia hlavového mosta slúchadiel je vyrobená z recyklovaného hliníka, vďaka čomu sú slúchadlá ľahšie a ich hmotnosť je rovnomerne rozložená po celej hlave. Nechýba pravá koža, ktorá pokrýva hlavový most a náušníky z pamäťovej peny, vďaka čomu sú príjemné mäkké a veľmi pohodlné. A napokon, keďže k výnimočným slúchadlám nesmie chýbať ani špičkové príslušenstvo, elegantný box pokrytý umelou kožou, tvarované prenosné púzdro na slúchadlá a samozrejme dva slúchadlové káble v tradičných dĺžkach 3m a 1,5m pre použitie slúchadiel doma alebo na cestách.

Klasická elegancia v novom šate

Nový model slúchadiel Focal Utopia pokračuje v dizajnovom jazyku predošlých modelov slúchadiel, ktoré značka Focal v nedávnej minulosti uviedla na trh: otvorené slúchadlá Focal Clear MG a uzavreté slúchadlá Focal Stellia a Focal Celestee. Vonkajšia strana náušníkov je pokrytá mriežkou s otvormi v tvare včelích plástov. Okrem krúžkov vo farbe čierneho chrómu, ktoré sú teraz skrutkované zvnútra, prináša nový model slúchadiel Utopia aj jemne estetické detaily, ako sú červené odlesky na zadanej strane meničov alebo efekt JING & JANG viditeľný na vonkajšom kryte, ktorý symbolizuje elegantný dizajn a špičkové technológie v dokonalej harmónií.

Všetko pre dokonalý zážitok z posluchu

V balení slúchadiel nájdete nasledovné príslušenstvo:

 • Čierne púzdro z umelej kože
 • Hi-Fi káble:
  •  1,5m kábel ukončený 3,5mm stereo jack konektorom  a dvoma Lemo® konektormi
  •  3,0m kábel ideálny pre použitie na doma so slúchadlovým zosilňovačom ukončený XLR konektorom a dvoma Lemo® konektormi
  •  1 x jack adaptér
  •  1 x adaptér z 3,5mm jack konektora (samica) na 6,35mm jack konektor (samec)
 • Ľahké prenosné púzdro na slúchadlá z čiernej látky

Zahratie slúchadiel

 • Nato, aby ste mohli potenciál slúchadiel Focal Utopia využiť na maximum, potrebujú tieto slúchadlá určitý čas na to, aby sa „zahrali.“
 • Pre zahratie je ideálne nechať slúchadlá hrať minimálne 1 deň vkuse na vyššej hlasitosti ako bežne počúvate
 • Vďaka tomu sa stabilizujú meniče a pohyblivé časti a vy si tak budete môcť užiť svoje nové slúchadlá úplne na maximum

Technické parametre

 • Typ: otvorené slúchadlá okolo uší
 • Impedancia: 80Ω
 • Citlivosť: 104dB SPL / 1mW pri 1kHz
 • Celkové harmonické skreslenie: menej ako 0,2% pri 1kHz / 100dB SPL
 • Frekvenčná odozva: 5Hz – 50kHz
 • Meniče: 40mm meniče z čistého berýlia z membránou v tvare „M“
 • Dodávané káble v balení:
  •  1 x 1,5m kábel s 3,5mm asymetrickým TRS jack konektorom a 2 x Lemo® konektormi
  •  1 x 3,0m kábel s 4-pinovým symetrickým XLR konektorom  a 2 x Lemo® konektormi
  •  1 x jack adaptér
  •  1 x adaptér z 3,5mm (samica) na 6,35mm (samec)
 • Rozmery prenosného puzdra: 25 x 24 x 12cm

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Slúchadlá Focal Utopia (2022)

Slúchadlá Focal Utopia (2022)

Zažite doma novú úroveň posluchu so slúchadlami Focal Utopia. Majstrovské dielo spoločnosti Focal, ktoré si so sebou nesie viac než 40 rokov skúseností a inovácií. Po prvýkrát boli slúchadlá Focal Utopia predstavené v roku 2016 a teraz, v roku 2022, sa vracajú s prepracovaným dizajnom a zvukovými vylepšeniami, pre hudbu nabitú emóciami.

Mohlo by vás tiež zaujať

Značky

Ponúkame produkty od špičkových svetových výrobcov high-end audio techniky.