Poradňa, Všetky články

Vylepšite si doma obraz z TV alebo projektora so špičkovými káblami Wireworld

HDMI kábel Wireworld Silver Sphere 48 HDMI 8K (SSP48)

Vysoko rešpektovaná spoločnosť Wireworld Cable si získala svoju povesť ako výrobca širokej palety špičkových káblov od HDMI a USB až po najmodernejšie prepojovacie a reproduktorové káble triedy high-end.

Ako jeden z mála výrobcov si pri návrhu a výrobe svojich produktov zakladá na objektívnom testovaní vnímania obrazu a zvuku, svojich vlastných inovatívnych patentovaných dizajnoch, prémiových materiáloch a dôslednej kvalite výroby.

Pred časom bola na trh uvedený nový rad HDMI káblov, ktoré spĺňajú na 100% priemyselné štandardy pre prenos 48 Gbps a zabezpečujú podporu všetkých funkcií HDMI 2.1 vrátane rozlíšenia 8K, Dynamic HDR, VRR, HDCP 2.3 a Enhanced Audio Return Chanel.

Ak hľadáte vysokorýchlostný HDMI kábel, ktorý ponúka najvyššiu úroveň kvality zvuku a obrazu na súčasnom trhu, potom určite treba zamerať pozornosť na Wireworld Platinum Starlight 48. Tento model je jediným HDMI káblom s konektormi z uhlíkových vlákien, ktoré sú vybavené kontaktami z čistého striebra, pre čo dokonalý prenos signálu. Samotný kábel má elegantný plochý dizajn, typický pre značku Wireworld, ktorý bol predstavený v roku 2006. Štruktúra plochej geometrie vodiča má tri vrstvy tienenia s plne izolovanými vodičmi. Platinum Starlight 48 má vodiče z „plného“ ťahaného strieborného drôtu s čistotou striebra 99,99 %, čo maximalizuje výhody exkluzívneho vnútorného dizajnu Uni-Path Wireworld a ultra tichej izolácie COMPOSILEX 3. Kombinácia špičkových materiálov a jedinečných patentovaných technológii stavia tento model kábla medzi absolútnu svetovú referenciu.

Wireworld má v ponuke samozrejme aj dva lacnejšie HDMI káble využívajúce špičkový dizajn Uni-Path. Model Sphere 48 poskytuje mnohé z výhod modelu Platinum Starlight 48. Patentovaný dizajn Uni-Path spolu s izoláciou COMPOSILEX 3 umožnuje Sphere 48 produkovať kvalitu zvuku a obrazu v oveľa väčšou čistotou, hladkosťou a dynamickými kontrastmi ako väčšina káblov, ktoré sú v súčasnosti dostupné na trhu. Pokiaľ sa chcete presvedčiť o výhodách modelu Sphere 48, riešenie je úplne jednoduché: vymeňte jeden z káblov HDMI zo zdroja vo vašej zostave za Sphere 48. Vo väčšine systémoch  sa zvuková a obrazová zložka sa stane zreteľne čistejšia a realistickejšia.

Samozrejme, mnohí skeptici pochybujú, že prípadný upgrade na najkvalitnejšie HDMI káble môže priniesť skutočne výrazné zlepšenie kvality obrazu a zvuku. V skutočnosti, do určitej miery môžeme s tymito tvrdeniami súhlasiť, keďže značná časť káblov, ktoré sa predávajú majú malý a častokrát žiadny skutočný prínos, keďže aj jednoduchá zmena zo štandardnej medi na meď bez obsahu kyslíka alebo pridanie ľúbivého opletu nemusí a mnohokrát ani nemôže naozaj spôsobiť podstatné zlepšenie. Jediným spôsobom ako dosiahnuť podstatné zlepšenia je v prvom rade opraviť všetky problémy, ktoré zhoršujú podanie zvuku a obrazu ako napríklad problémy spôsobené triboelektrickým šumom.

Bolo by skvelé, keby sme všetci vždy dostali to, za čo platíme aj pri kúpe audio a video káblov, ale často to tak nie je. Pooužitie lepších materiálov určite stojí viac, ale získať z týchto materiálov maximum si vyžaduje ešte viac a to vlastný vývoj a výskum, čo je v tomto svete napodobňovaných produktov veľmi zriedkavé.

S hrdosťou môžeme vyhlásiť že odborné znalosti, množstvo inovatívnych patentov a technológií, používanie špičkových materiálov ako aj jedinečné Double Blind posluchové testy pri vývoji / pozri patent USA 5 740 255 / spoločnosti Wireworld, umožnili vytvoriť HDMI káble najvyššej kvality na svete.

Ponúka káblov Wireworld, ktoré plne podporujú 8K / 60Hz obraz a štandard HDMI 2.1

Z káblov, ktoré môžete vidieť nižšie máme dostupné rôzne dĺžky. Uvedené tu sú len ceny pre 1.0m varianty. Po rozkliknutí konkrétneho modelu sa môžete prekliknúť na konkrétnu dĺžku a zistiť si jej cenu a dostupnosť.

Aký HDMI kábel kúpiť pre 4K televízor alebo projektor

V skratke možno povedať, že akýkoľvek kvalitnejší kábel, ktorý kúpite miesto toho, ktorý ste dostali priamo k televízoru bude lepší. Avšak, ak to so sledovaním kvalitného obrazu myslíte vážne, určite je vhodné zvážiť kúpu kábla od renomovaného výrobcu ako je americká značka Wireworld. V dnešnej dobe SMART televízorov a streamovacích služieb je už aj pri streamovacích službách ako Netflix, HBO Go alebo Disney+ štandardom streamovanie 4K obrazu s podporou HDR. S bežným káblom všetky tieto moderné technológie nedokážete naplno využiť a tým sa pripravujete o maximálny pôžitok zo sledovania vašich obľúbených filmov a seriálov. Prečo je teda dobré zainvestovať do kvalitného kábla, ktorý úplne zmení obraz vášho TV alebo projektora?

1.Lepšia kvalita prenášaného signálu = dynamické farby, sýta čierna, perfektná ostrosť

Kvalitné HDMI káble sú navrhnuté tak, aby dokázali signál prenášať spoľahlivo bez častých výpadkov alebo strát počas prenosu. To je veľmi dôležité pre zachovanie kvality obrazu. Vďaka káblu s lepším tienením sa na signál idúci káblom nenabaľuje okolité rušenie a obraz tak je viac ostrý, menej zašumený.

Na obrázku vyššie môžete vidieť rozdiel vo farbách pri bežnom dynamickom rozsahu a pri vysokom dynamickom rozsahu HDR.

2.Podpora rozlíšenia až do 8K pri 60Hz

Ak máte doma televízor s rozlíšením 4K a sledujete digitálny obsah s HDR, kvalitný kábel je základom. Káble s podporou 4K (s prenosom do 18 gigabitov za sekundu) alebo dokonca 8K (s prenosom do 48 gigabitov za sekundu) sú navrhnuté na obrovské prenosky dát, ktoré vyžadujú najnovšie štandardy HDMI. Vďaka tomu si vy môžete užívať obraz, ktorý má väčšiu farebnú hĺbku, plnú čiernu a perfektnú ostrosť. Všetky nové HDMI káble americkej značky Wireworld plne podporujú štandard HDMI 2.1 a teda sú schopné prenášať obraz až do rozlíšenia 8K s frekvenciou až 60 snímok za sekundu (60fps).

Na obrázku vyššie môžete vidieť porovnanie jednotlivých rozlíšení obrazu po priblížení.

3.Kúpou kvalitného kábla investujete do budúcnosti

S bežným káblom si možno nateraz vystačíte, ale v budúcnosti, keď sa štandardy obrazu znova posunú vpred budete aj tak musieť kupovať ďalší. Ekonomickejšie je teda rovno investovať do kvalitného kábla, s ktorým svoju zábavu pri TV už vopred pripravíte na budúcnosť a ďalej sa už vôbec o nič nemusíte starať, len sa usadiť a užívať si váš obľúbený digitálny obsah. HDMI káble Wireworld s podporou šírky pásma 48 gigabitov za sekundu ponúkajú bohatú rezervu, s ktorou si vystačíte aj keď v budúcnosti dorazia nové rozlíšenia alebo formáty digitálneho prenosu signálu.

4.Wireworld je zárukou trvácnosti a spoľahlivosti

Kvalitné HDMI káble sú vo väčšine prípadov vyrobené z lepších materiálov a majú vynikajúce spracovanie od konektorov až po samotnú izoláciu vodičov. Konektory sú pevnejšie, čím sa znižuje riziko poškodenia počas inštalácie alebo bežného používania. Táto odolnosť je obzvlášť dôležitá pokiaľ inštalujete káble do stien pri stavbe nového domu alebo prerábke bytu. Nie je nič horšie ako keď po zabudovaní káblov do stien zistíte, že sa s káblom niečo stalo a budete celú stenu musieť znova rozbúrať.

Veríme, že týchto pár rád vám osvetlilo problematiku výberu vhodného kábla k vášmu televízoru prípadne projektoru. Ak si však aj tak neviete rady, ktorý model kábla je pre vás ten pravý, s radosťou vám poradíme. Stačí nám len zavolať alebo napísať e-mail. Za 100% ceny kábla vám daný model s radosťou aj požičiame domov na vyskúšanie, aby ste si boli na 100% istý, že kábel, ktorý si kupujete je ten pravý.

Ponúka káblov Wireworld, ktoré plne podporujú 8K / 60Hz obraz a štandard HDMI 2.1

Z káblov, ktoré môžete vidieť nižšie máme dostupné rôzne dĺžky. Uvedené tu sú len ceny pre 1.0m varianty. Po rozkliknutí konkrétneho modelu sa môžete prekliknúť na konkrétnu dĺžku a zistiť si jej cenu a dostupnosť.

author avatar
Jaroslav Kiss

Pridaj komentár